Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Prekvapivá výhra s Košicami,

nečakaná prehra s Martinom

MsHK Žilina – HC Košice 4:1 (1:1, 3:0, 0:0) Góly: 6. Kontšek (Dlouhý, Opatovský), 21. Opatovský (Kontšek), 33. Král (Oravec, Rehák), 35. Kontšek (Beran) – 14. Lipiansky (Krayzel). Vylúčení: 3:5, Lažo DKZ. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Marušin, 1287 divákov.

MsHK: Lipovský – Ficenc, Dlouhý, Droppa, Škorvánek, Kusovský, Nádašdi, Senko, Sedláček – Opatovský, Beran, Kontšek – Jabrocký, Hreus, Krajči – Gálik, Gron, Verčík – Oravec, Rehák, Král. Tohto ročná extraligová premiéra na domácom ľade vyšla Žilinčanom nad očakávanie. Víťazstvo proti nevýrazným Košiciam bolo zaslúžené. Pri vylúčení Laža mal Kontšek dosť priestoru na spracovanie puku, namierenie a prekonanie brankára hostí. Košiciam sa v prvej tretine podarilo vyrovnať. Lipiansky úspešne vystrelil švihom pomedzi zhluk hráčov pred Lipovského bránou. Druhá tretina však bola jednoznačne v žilinskej réžii. Už 26 sekúnd po jej začiatku sa tešil z gólu Opatovský, ktorý na trikrát dorážal vyrazenú strelu. Žilina bola aj naďalej aktívna. Vyplynul z toho ďalší gól z Královej hokejky. Do konca tretiny poistil vedenie dorazením puku do brány Kontšek. Hostia sa v poslednej časti hry snažili poopraviť výsledok. Blízko k tomu mali desať minút pred koncom pri vylúčení Ficenca, ale gól sa im streliť nepodarilo. J. Šterbák: „Po dvoch prehrách vonku s nie veľmi dobrým herným prejavom som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť nad tak silným súperom. Z pohľadu útočnej hry bola dobrá hlavne druhá tretina. Dnes som spokojný aj s obrannou činnosťou. Liga je však dlhá, uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej.“ Ostatné výsledky 3. kola: Zvolen – Slovan 2:3, Nitra – Martin 4:1, Trenčín – Skalica 0:1, Poprad – L. Mikuláš 3:1. MHK 32

Liptovský Mikuláš – MsHK Žilina 6:3 (2:1, 2:1, 2:1) Góly: 6. M. Droppa (Pleva), 9. M. Miklík (Šebo, Trochta), 24. Kopecký (Krátky), 28. Bohucký (Bartík, Rúfus), 46. Kopecký (Fatyka), 58. Devečka (Pleva) – 16. Nádašdi (Kontšek, Gron), 22. Hreus (Jabrocký), 48. Král (Oravec, Rehák). Vylúčení: 3:4, Krajči na 10 min. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lauff, 3149 divákov.

MsHK: Lipovský (28. M. Laco) – Ficenc, Dlouhý, I. Droppa, Škorvánek, Kusovský, Nádašdi, Senko, Sedláček – Opatovský, Beran, Kontšek – Jabrocký, Hreus, Krajči – Gálik, Gron, Verčík – Oravec, Rehák, Král. Domáci hneď od začiatku zápasu zatlačili Žilinčanov do defenzívy. Už v deviatej minúte vyhrávali 2:0. Potom však poľavili v úsilí a pri oslabení, štyri minúty pred koncom tretiny, inkasovali z hokejky Nádašdiho. Vyrovnanie na 2:2 zariadil Hreus hneď po začiatku druhej tretiny. Liptáci sa ale nedali zaskočiť, už o dve minúty sa ujali vedenia po strele Kopeckého. Ďalší gól v sieti Žiliny vyhnal z brány Lipovského, ktorého vystriedal M. Laco. Pred začiatkom poslednej tretiny vypadla elektrická energia, začala sa s dvadsaťminútovým oneskorením. Domáci však „Vlkov“ k ničomu vážnejšiemu nepustili a dotiahli stretnutie do víťazného konca. J. Šterbák: „Dnes sme zohrali, najmä v defenzíve, slabšie stretnutie. Dostali sme tri góly v oslabení, čo sa po taktickej stránke nemôže stať. Liptáci boli lepší, a preto zvíťazili.“ Ostatné výsledky 4. kola: Slovan – Košice 5:1, Zvolen – Trenčín 1:0, Skalica – Nitra 2:5, Martin – Poprad 2:5.

MsHK Žilina - MHC Martin 0:1 (0:0, 0:0, 0:1). Gól: 59. Ihnačák. Vylúčení: 8:9, navyše Škorvánek 10 min. za nešportové správanie - Kolba 10 min. za úder do hlavy a krku. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Kurmann (Švajčiarsko), 1797 divákov.

MsHK: M. Laco - Ficenc, Dlouhý, I. Droppa, Škorvánek, Kusovský, Nádašdi - Opatovský, Beran, Kontšek - Jabrocký, Hreus, Krajči - Gálik, Gron, Melicherčík - Oravec, Rehák, Král. V prvej tretine susedského derby sa hral podpriemerný hokej. Domáci hrali už tradične staticky presilovky a v útoku nedokázali nič vymyslieť. Hostia sa mohli ujať vedenia po šanciach Hanesa a Hančáka. V druhej časti už začali domáci viac podkurovať veteránovi Rovniankovi. Jeho chybu v 28. min. nepotrestal Jabrocký, po strele Grona ho zastúpil Mahdalík a Dlouhý v 39. min. nastrelil v presilovke iba Rovniankove betóny. Tlak Žiliny sa stupňoval, takmer celá tretia tretina sa odohrala na polovici Martinčanov, ktorí kúskovali hru. Gron v 49. min. stroskotal v oslabení na Rovniankovi a martinský gólman si nakoniec udržal čisté konto. Domáci totiž minútu pred koncom dostali v presilovke zo skrumáže nešťastný gól a podobným spôsobom už odpovedať nedokázali. Ján Šterbák,

MsHK: Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. Hostia dobre bránili, hrali oduševnene. My musíme v domácom prostredí viac útočiť, bez streleného gólu sa vyhrať nedá. V závere sme prehrali nešťastným gólom po momente, ktorý nechcem komentovať. šport je aj taký, musíme to akceptovať.

Ostatné výsledky 5. kola: Nitra - Zvolen, 9:1, Trenčín - Slovan 2:1, Poprad - Skalica 1:1, Košice - Lipt. Mikuláš 1:1.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 054

Koronavírus Žilinský kraj: Odberový tím otestovali už včera (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.