Predmier prišiel o prvé miesto v tabuľke, vedie Makov

V. LIGA

Rosina – Predmier 2:0 (0:0), Adamčík, Marián Kopáč. Nadpriemerný futbalový zápas z oboch strán. Domáci mali v prvom polčase viac šancí, ale ich nevyužili. Hlavne Marek Kopáč a Vanoch. Po zmene strán sa pokračovalo v nasadenom tempe. Domáci „kuli železo za horúca“. V úvode spálil vyloženú príležitosť Marián Kopáč. O dve minúty nato však po centri otvoril hlavou skóre Adamčík. Hostia pohrozili brejkmi, ale rosinská obrana a brankár všetko vyriešili. Pätnásť minút pred koncom Marián Kopáč nezaváhal, sám pred brankárom hostí potvrdil výsledok. R Droppa, 200, ŽK: Ciba, Kaplánek – Bednár, Bajza. ROSINA: Výboh – Kopáč Marek (79. Kudla), Turský (87. Timkanič), Lysík, Adamčík, Smieško, Hodas, Ciba (65. Kaplánek), Kopáč Marián, Ondák, Vanoch. PREDMIER: Uríček – Bajza, Čička, Dobek, Daníšek, Šukala, Tomaník, Kučera (80. Bednár), Šimoník, Brezničan (60. Chválnik), Chlebek,

Strečno – Dolný Hričov 4:1 (2:1), Cigánik, Kán, Kadáši, Beháň – J. Capanda. Strečno začalo aktívne. Už v 15. minúte otvoril skóre Cigánik. V 20. minúte pohrozil hosťujúci Randík, strelou z 20 metrov brankár vyrazil na roh. V 27. minúte nedal Kán brankárovi hostí šancu, skóroval spoza šestnástky. Hostia kontrovali v 39. minúte. Uvoľnil sa Capanda a zblízka prekonal brankára domácich. V druhom polčase Strečno udržiavalo výsledok. Popri tom Kadáši zblízka zvýšil. V 81. min. Kuba unikol po čiare, nacentroval a Beháň hlavou zavŕšil stav stretnutia. R Súhrada, 200, ŽK: Š. Lančík. ČK: Cigánik STREČNO: Kanka – Fraško, Beháň, Žigmund, Trhančík, Bičan (70. Kuba), Kadáši, P. Sokolovský (45. R. Sokolovský), Melo, Kán (75. Klocáň), Cigánik. D. HRIČOV: Kurota – Š. Lančík, Rakučák, Zaduban, Randík, Kabašta, Masný, M. Lančík, Lasička (75. Uhliarik), Capanda, Trnovec.

Teplička – Raková 4:3 (4:0), Mintál, Stenchlák, Kozák, Januš (Teplička). Prvá polovica zápasu jednoznačne patrila Tepličanom. V priebehu 28 minút sa im podarilo streliť štyri góly. Všetko nasvedčovalo tomu, že o zápase je rozhodnuté. V druhom polčase však bolo všetko inak. Teplička dostala tri góly behom pätnástich minút a takmer prišla o dva body. Šance boli na oboch stranách, Raková mohla vyrovnať. Príležitosti mali aj Tepličania, na stave sa však už nič nezmenilo. R Tutura, 250, ŽK: Januš, Králik, Hruška. TEPLIČKA: Majerčík – Hruška, Králik, Januš, Smida, Hulík, Lisko, Belák, Kozák, Mintál, Stenchlák.

Podvysoká – Varín 2:1 (2:0), M. Bičanek, Klago – Lopušan. Podvysoká dala gól hneď z prvého útoku. Domáci začali agresívnejšie, všetko vrhali do útoku. Hostia z Varína úvod nezachytili. Mali tiež pár šancí, gól dali domáci. Mladé varínske mužstvo malo dve vyložené šance, ale nepodarilo im sa skorigovať stav. Hostia pritlačili v druhom polčase, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Prvý polčas patril domácim, druhý hosťom. R Švec, 100, ŽK: Nemček, Repáň, Zimen. VARÍN: Murárik – P. Zimen (80. R. Zimen), Horecký, Nemček, Repáň, Daniel (46. M. Tichák), Šugár, Lopušan, Repkovský (75. Turský), M. Repáň, I. Tichák.

Skalité – Trnové 4:0 (0:0), 55. Chovanec, 57. Halfar, 65. Majchrák, 70. Ľ. Mikula. Prvý polčas sa domáci dostávali len veľmi ťažko do tempa. Mali síce neustále miernu prevahu, ktorú však nie a nie pretaviť vo vytúžený gól. Napriek tomu hostia z ojedinelého protiútoku nastrelili brvno. Druhý polčas nastúpili Skaličania s odhodlaním vyhrať. Čo sa im aj podarilo, keď súper po obrátke akoby odpadol. Hralo sa už len na jednu bránu.. Trnovčania sa nestačili diviť, keď im zrazu padal do brány jeden gól za druhým. Naopak radosť v tábore domácich fanúšikov stupňovala s počtom vsietených gólov. V priebehu dvoch minút sa najskôr ujali vedenia a vzápätí počas 5. min. už viedli neuveriteľných 4:0. R Farský, 280, ŽK: Časnocha, Kaňa – Belánik, M. Filo. SKALITÉ: M. Tatarka – R. Časnocha, Ľ. Mikula (79. Lacuch), Halfar, R. Mikula, Vlček, Bury (58. Majchrák), Laš (46. Čanecký), Kaňa, M. Serafín, Chovanec. TRNOVÉ: Turčan – Vrabec, Šindelár, Belánik (77. Frátrik), J. Filo, Výboch, Podhorec, Bolibruch, Kubo (61. P. Kuba), M. Filo, Gjer (52. Daníšek).

Makov – Bánova 1:0 (0:0), 64. Kubošný. Diváci v Makove videli obojstranne kvalitný duel, v ktorom v prvom polčase boli domáci jednoznačne lepším mužstvom a na strane hostí sa prekonával len v bráne hostí fantastický Adamčík. Hneď v 2. min. Myhailov z blízka nastrelil len žrď a o minútu nato Křenek zo 16-suky neprehodil hosťujúceho brankára. Hostia podnikali rýchle protiútoky ale domáca obrana na čele s výborným Banetkom ich k ničomu vážnejšiemu nepustila. Veľmi dobrý zápas odohral Šustek, ktorý doslova cvičil svojich protihráčov z Bánovej. V druhom polčase bolo na domácich badať nervozitu, keď začali nakopávať dlhé lopty, ktoré Bánovčania odvracali.. O všetkom rozhodla 64. min., keď Barčak priťukol loptu Marekovi Kubošnému a ten z hranice 16-stky exportne vymietol šibenicu Adamčikovej svätine. Od tohto okamihu hostia prevzali iniciatívu, ale šance Labudu a Moravčíka končili vedľa brány. Za zmienku stojí skutočnosť, že aj keď hostia v strede poľa pomerne solídne kombinovali, nevyslali na domácu bránu ani jednu priamu strelu. Víťazstvo Makovčanov je plne zaslúžené. R Čunderlík, 300, ŽK: Charbuliak.

MAKOV: Mrkva – Pavelka, Banetka, Sojčák, Šustek, Barčák, Revák, Kubošný, Juříček,Myhailov, Křenek (56. Sýkora).

BÁNOVÁ: Adamčík – Sýkora (80. Pecko), Randa, Charbuliak, Michulek, Padala, Mariniak, Trnovec, Krajíček (42. Zavadzan), Labuda, Moravčík.

Kysucké Nové Mesto B – Stará Bystrica 1:1 (0:1), 70. Kačerík - 15. Faktor. V kysuckom derby si prišli na svoje obaja. Síce deľbu bodov nechcel ani jeden zo súperov nakoniec sa museli zmieriť s remízou 1:1. Hostia v úvode stretnutia hrali rýchly a technický futbal, ktorému sa domáci len s ťažkosťou prispôsobovali. To spôsobilo, že v 15. min. vynikajúci strelec Faktor nedal Brišovi šancu. Hra sa však vyrovnala. Kysučania v snahe vyrovnať aj skóre, začali predvádzať pekné futbalové divadlo. No obrana hostí nechcela povoliť. Až prišla 70. min. a Káčerík prestrelil výborného Čmika. Do konca stretnutia sa už nič neudialo. R Blahušiak, 100, ŽK: Griga, Ľ. Faktor.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Briš – Hutyra, M. Lisko, Židek, Macek, M. Lisko (60. Ladiver), Valiašek, Krčmársky, Frollo (65. Brtnický), S, Lisko (88. Krásňan), Kačerík. STARÁ

BYSTRICA: Čmiko – Šimášek, Griga, Korenčík, Ľ. Kolembus (72. Završan), Štrba, L. Kolembus (83. Byčian), Trizuliak (31. Poništ), Šumský, Ľ. Faktor, Matejčík.

1. Makov                   6         4     2                              0     12:4   14

2. Skalité                   6         3     2                              1     16:6   11

3. Predmier                6         3     2                              1     16:7   11

4. Rosina                   6         3     2                              1       8:6     11

5. S. Bystrica              6         3     1                              2      14:10   10

6. Teplička                6         3     1                              2       7:8      10

7. Varín                     6         2     2                              2       9:6     8

8. Strečno                  6         2     1                              3       8:6      7

9. K. N. Mesto B          6         1     4                              1       4:5      7

10. D. Hričov              6         2     1                              3      8:14     7

11. Bánová B              6         1     3                              2       5:5      6

12. Raková                 6         2     0                              4      8:10     6

13. Podvysoká            6         2     0                              4      6:14     6

14. Trnové                 6         0     1                               5      1:21     1

Autor: ki, ap