Tri remízy, Závodie napriek tomu na čele

Jedna prehra domácich, tri remízy a tri víťazstvá na domácich ihriskách, taká je stručná rekapitulácie 5. kola I. triedy ObFZ Žilina.

Jedna prehra domácich, tri remízy a tri víťazstvá na domácich ihriskách, taká je stručná rekapitulácie 5. kola I. triedy ObFZ Žilina. Závodie si prinieslo jeden bod z Kotešovej a pretože Zádubnie prehralo v N. Lúčke utieklo mu o štyri body. Zbyňovu sa stále nepodarilo prelomiť smolu, naplno nebodoval ani raz, má len dva body.
Dlhé Pole - Zbyňov 5:0 (3:0). Beneš 3, Švec, Adamík. Do 20. minúty to bol vyrovnaný zápas, potom dali domáci dva rýchle góly, dve šance zahodili a pred koncom polčasu pridali tretí. Tým svojich súperov zlomili a v priemernom druhom polčase zvýšli päť. R Mihálik, 100. DLHÉ POLE: Bohdan - R. Fuljer (60. Forbák), Dvorák, Martin Feranec, P. Fuljer, Adamík, Švec, Šimulák, Tornáry, Beneš, Dzúrik. ZBYŇOV: J. Urík - Barčiak, Milan Urík, Bariak, Miškovský, Surovčík, Imrišek, Bielik, Gažúr, Martinka, R. Urík.
Rajecké Teplice-Konská - Belá 2:2 (1:1). 25., 70. A. Figura - 35. Šugár, 60. Vrábel. V 25. minúte po proiamom kope Sibylu poľahky do prázdnej brány skóroval Figura. Húževnatí hostia vyrovnali v 35. min. po samostatnom prieniku Šugára. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia pekným gólom Vrábela. Domáci vyrovnali v 70. min., keď po nádhernej akcii umiestňoval strelou k tyči opäť Figura. R Capko, 100. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik - Sibyla, Šramo, J. Piala, Šeliga (66. Urbanec), Pleva, Baránek, Ďuriník, Mintál, Figura, Lihocký (60. M. Piala). BELÁ: Franek - Kuťa, Kurcin, Šipčiak, Čepela, Boháč, A. Cabadaj, Šugár, J. Cabadaj, Vrábel, Ťažký.
Nezbudská Lúčka - Zádubnie 3:2 (2:0). 70., 76. Heiser (za hostí). V prvom polčase boli domáci jednoznačne lepší. Svedčí o tom aj fakt, že dali dva góly. V druhom polčase sa však hostia osmelili, podarilo sa im vyrovnať. Zbytočne sa však stiahli do obrany, z čoho rezultoval víťazný gól domácich, po chybe hosťujúcej obrany. R Kúdelka, 70. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - V. Samec, R. Kubo, M. Tichý, Krivko, Šipčiak, Patrik Samec, Miloš Samec, Marek Mrázik, Hanuliak, Ľ. Kubo. ZÁDUBNIE: M. Vanca - Studník, Majerčík, Belanec, Gašpierik, Sucháň (46. Hošták), Pytel, Heiser, Sýkora, (46. Frátrik), Jankula, Holeš.
Višňové - Kotrčina Lúčka 2:1 (0:0). R Rogoň
VIŠŇOVÉ: Majtaník - Vojtyla, Strelička, Laš, Kubica, Varínčiak, Franček, Valica, P. Stromček, Gaško, M. Stromček. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Ďurnek, Laurenčík, Slúčik, Milo (60. Peťko), Kuťka, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček.
Kotešová - Závodie 1:1 (0:0). 46. Galovič - 53. vlastný. Od úvodu sa hral veľmi dobrý futbal s rýchlymi akciami na oboch stranách, ktoré však končili na pozorných obranách. Vzruch priniesla 21. minúta, keď nečakane z dobrých 35 metrov vystrelil F. Bujný a lopta sa odrazila od brvna do zeme a späť do hry. I napriek protestom domácich hráčov i neďaleko stojacich divákov, rozhodca nechal pokračovať v hre. Stále sa hralo rýchlo, kombinačne, ale domáci sa snažili prekonať obranu hostí vysokými loptami, čo urastení obrancovia hravo odvracali. Druhý polčas sa začal opäť tlakom domácich a hneď v úvodnej minúte hrali hostia v šestnástke rukou a nariadený pokutový kop premenil Galovič. Nešťastnou pre domácich bola 53. min., keď v snahe odvrátiť prudký center, Pollák preloboval vlastného brankára a bolo vyrovnané. R Martinec st., 150. KOTEŠOVÁ: Magerčiak - Lacek, Košík, Takáč, B. Bujný, Urban, Pollák (67. Janec), Václavík, Kendy (78. Hranica). ZÁVODIE: Trnka - Sekerka, Stískal (75. Mára), Mišur, Sedliaček, Belko, Šoška (90. Maček), Kučera, Hruboška, Šajnoha, Randík.
Bytčica - Rašov 3:4 (2:1). Repkovský 3 (za domácich). Zápas bol vyrovnaný, ale s chybami v obrane, najmä v domácej. Súper bol trochu útočnejší, išli mu lepšie prihrávky. R Gašpierik, 140. BYTČICA: Malich - Parač, Dubovec, Ľ. Zuziak (75. Kosnovský), Morvay, Štaffen, Ďuriš (70. Dudoň), Dietrich, Repkovský, Ťažký (60. Šebík), M. Zuziak. RAŠOV: Hubocký - Butko, Prášek, Buňo, Križňan, Michálek, M. Lacko, Tretinár, Kresáň, S. Lacko, R. Kadáček.
Rajec - Hlboké 3:3 (1:1). 30. Hájek (z 11m), 80. Petráš, 90. Janík (za domácich) - S. Konečný, Vršanský, D. Konečný. Zápas mal slabú úroveň, najviac sa hralo medzi šestnástkami. Góly padali len po chybách obrancov. Domáci prehrávali už 1:3, v druhej polovici druhého polčasu sa im heroickým výkonom podarilo vyrovnať. R Skukálek, 120. RAJEC: Kmeť - Jakubes, Hájek, Šupka, Bujný, Jakub Pekara (73. Najman), Veselý, Pekný (84. Janík), Mazák, Petráš, Krajčoviech. HLBOKÉ: Zaduban - D. Konečný, Pavlík, S. Konečný, J. Hvorečný, Peter Adamov, R. Adamov (65. Sekáč), V. Konečný, Remeš, Vršanský, Jozef Krajíček.
1. Závodie 5 4 1 0 13:4 13
2. Zádubnie 5 3 0 2 14:7 9
3. K. Lúčka 5 2 2 1 9:5 8
4. Rajec 5 2 2 1 9:9 8
5. Bytčica 5 2 1 2 13:9 7
6. Dlhé Pole 5 2 1 2 12:8 7
7. Belá 5 2 1 2 15:14 7
8. Rašov 5 2 1 2 9:9 7