Bánová si po troch prehrách napravila reputáciu v Rakytovciach

III. LIGA  KREMNIČKA - BYTČA 4:3 (3:1)

III. LIGA
KREMNIČKA - BYTČA 4:3 (3:1)
25. Štrba, 26. Hurík, 45. Chudík, 75. Kuzma - 62. a 66. Gajdošík, 14. Gabaj. ŽK: Širo, Chrenko. Rozhodoval Čiernik, 250 divákov. KREMNIČKA: Juračka - Kuric, Sokol, Chudík, Kuzma, Snitka, Hurík, Vodecký (90. Mayer), Kollár, Tišliar (49. Nemec), Štrba. Tréner: J. Grík. BYTČA: Horecký - Čmárik, Tvrdý, Kováč (80. Ciesarík), Širo, Kresáň, Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj, Gajdošík. Tréner: P. Raždík.
Už v 2. min. sa dostal pred Horeckého Snitka, ale brankár hostí bol pozorný. Bytčania urobili prvú vážnejšiu akciu v 14. min a hneď boli efektívni. Gabaj ušiel po ľavej strane a presnou strelou k ľavej žrdi nedal Juračkovi šancu. V 25. min. po centri Gabaja netrafil Kováč z dobrej pozície. Z protiútoku vyrovnal hlavou Štrba. Hra domácich sa upokojila a svojou krídelnou hrou zatlačili Bytču do defenzívy. V 26. min. unikol po ľavej strane Kollár a jeho center premenil hlavou Hurík na vedúci gól. V nadstavenom čase prvého polčasu zahrávali domáci rohový kop a Chudík hlavičkou pod brvno zaznamenal gól. Hosťujúce mužstvo urobilo v druhom polčase prvú ucelenú akciu v 62. min. a tá znamenala zníženie stavu. Gajdošík šikovne využil chybné vybehnutie Juračku a pohodlne skóroval. O 4. minúty hostia znovu udreli. Odkop z obrany hostí prevzal na pravej strane v ofsajdovej situácii Chrenko a po jeho centri Gajdošík hlavičkou vyrovnal. Domáci všetky sily vrhli do útoku. V 72. min trestný kop Štrbu skončil na spojnici žrde a brvna. Vykúpenie obstaral pre domácich Kuzma v 75. min., ktorého prudká prízemná strela skončila v sieti brankára hostí.

PODBREZOVÁ B - ČADCA 1:2 (1:1)
5. Haviar - 54. Privarčák, 2. Planeta. ŽK: Belko - Gavlák. Rozhodoval Urda, 220 divákov. PODBREZOVÁ B: Ihradský - Kitaš, Libič, Belko, Jančík, Gašpar, Haviar, Špulica, Šrobár, Boháčik (60. Turňa), Soják (60. Chrenovský). ČADCA: Krišica - Piňo, Galvák, Kavuliak, Macášek, Planeta, Privarčák, Mlakyta, Baláž, Časnocha, Šidlo (89. Húska).
Vo Valaskej sa hralo bojovné stretnutie s dramatickými situáciami na oboch stranách. Už v 2. min. domáci Boháčik z 10m strelil do rúk brankára hostí. Hneď z protiútoku hostia prízemnou krížnou strelou z rohu šestnástky získali Planetom vedenie. V nasledujúcich minútach narastal tlak domáceho mužstva. V 5. min Boháčik z 10m prestrelil bránu hostí, ale z ďalšieho rýchleho útoku, prudký Šrobárov center usmernil Haviar do brány hostí. Domáce mužstvo malo do konca polčasu miernu prevahu, ale gólové príležitosti si nevypracovalo. V druhom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Šťastnejší však boli hostia, keď po rohovom kope v 54. min, hlavičkou usmernil loptu Privarčák do šibenice domácej brány. V záverečnom tlaku hostia umnou hrou eliminovali útočnú snahu domáceho mužstva, a tak tri body putovali do Čadce.

RAKYTOVCE - BÁNOVÁ 0:1 (0:0)
52. Kubovich (11m). ŽK: Michalička, Móres - Ďuratný L. Rozhodoval Putra, 150 divákov. RAKYTOVCE: Vyskoč - Móres, Mala, Fojtík, Turčan (75. Turák), Schmidtmayer, Hric, Jopko, Hejčík (75. Strelka), Michalička, Hanes (31. Messerchmidt). BÁNOVÁ: Klec - Ďuratný L., Kubovich, Stalmášek (90. Labuda), Mojík, Vajda, Sedliaček, Frátrik (89. Hýl), Sľuka, Podmanický (74. Ďurica), Ďuratný D.
V stretnutí hostia po dvoch prehrách chceli dokázať, že patria do tretej ligy. Domáci si naopak mysleli, že víťazstvo získajú poľahky, čo však nebola pravda. Bánova 75 minút ovládala hru, nepustila domácich do žiadnej šance. Po zbytočnej ruke domáceho Michaličku, keď lopta po priamom kope už smerovala von od brány hostia kopali pokutový kop, ktorý v 52. min. Kubovich bezpečne premenil. Domácich však nezobudil a ďalej hrali bez pohybu a myšlienky. Prebrali sa až v poslednej štvrťhodine, keď zatlačili hostí do ich šestnástky, ale ani z vyložených niekoľkých šancí nedokázali dať gól.

ZVOLEN - KYSUCKÝ LIESKOVEC 6:0 (5:0)
2., 27., 30. a 88. Bohuš 4, 18. Mihál, 36. Kučera, ŽK: bez, rozhodoval Turňa (Brezno), 250 divákov. ZVOLEN: Auxt - Mihál, Tužinský, Konček (76. Riska), Pavlík (70. Kopičár), Sudimák, Kučera, Banski, Bohuš, Borgoň, Kujan (64. Spišiak). KYSUCKÝ LIESKOVEC: Neveďal - Panaček, Trnovec, Matúš, Dančík, Vojvoda, Bocko (30. Dančík), Timeg, Bohynik, Kubala, Macura. Z prvého útoku si vytvorili razantne hrajúci domáci čistú gólovú šancu, keď sa zastreľoval z 20 metrov Bohuš, ale v 2. minúte sa po pase Borgoňa presadil voči obrane hostí a otvoril skóre stretnutia. Domáci sa výborne pohybovali, aktívne nabiehali do voľného priestoru a súpera zaskočili kombináciami na jeden dotyk. Hostia pohrozili delovkou Matúša v 17. min., no z protiútoku vyťažili domáci priamy kop, ktorým Kučera v 18. min. perfektne našiel Mihála a ten hlavou zvýšil vedenie MFK. V 25 min. predviedli Banski, Mihál a Bohuš ukážkovú akciu na jeden dotyk, no Kučera zakončil nad. V 27. min. po centri Borgoňa rozvlnil sieť za Neveďalom nechytateľnou strelou z hranice 16-tky Bohuš na 3:0. Akciu si už o tri minúty zopakoval po prihrávke Kučeru a zvýšil vedenie domácich na rozdiel štyroch gólov. V 36. min. narazil Borgoň loptu Kučerovi a ten rutinovane uzavrel polčasový stav na 5:0. V druhom polčase očakávali domáci diváci strelecké hody, no hráči MFK hrali viac na krásu a predbiehali sa v zahadzovaní šancí, keď postupne mohli skórovať Sudimák, Mihál, Bohuš i Kučera. Hostia sa polovicu MFK dostávali sporadicky a Auxta v domácej bráne neohrozili. V závere stretnutia sa však ešte presadil strelecky exponovaný Bohuš, keď zbehol na prihrávku Borgoňa do stredu 16-tky a loptu efektne usmernil pätičkou do siete povedľa vybiehajúceho brankára.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO - RIMAVSKÁ SOBOTA B 3:1 (3:1)
21. Molnár, 23. Padych, 30. Golian - 3. Filo. ŽK: Michulek. Rozhodoval Kubačka, 250 divákov. KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Brišš - Michulek (83. Rajtek), Gapa, Kohút, Paulus, Záhradník (90. Mičiak), Bočej (65. Macek), Golian, Molnár, Padych, Vlček. RIMAVSKÁ SOBOTA B: Kuciak - Hrabáč, Blaha, Bdžoch, Filo, Síhelský, Košút (37. Dostál), Uškovič, Mikláš, Purdek (65. Czutor), Šaliga. Zápas začal veľkým tlakom hostí, čo sa prejavilo už v 3. min., keď Filo dosiahol vedúci gól hostí. Domáce mužstvo po tomto góle začalo častejšie útočiť a ohrozovať brankára. Strely Padycha a Goliana, Kuciak bezpečne kryl. V 21. min. sa najlepšie po útoku domácich v šestnástke zorientoval Molnár a vyrovnal. Domáce mužstvo v nátlakovej hre pokračovalo a už v 23. min. strela Padycha dostala Kysučanov do vedenia. Strela Goliana v 30. min. zvýšila stav stretnutia na 3:1. V 40. min. sa ocitol v gólovej pozícii Molnár, ale jeho úmysel Kuciak vystihol a bravúrnym spôsobom jeho strelu kryl. V druhom polčase sa hostia začali dostávať do šestnástky domácich, ale strely Fila a Purdeka brankár bezpečne kryl. Postupne sa hra vyrovnala, útoky sa striedali na jednej aj druhej strane, ale lopta zostala vždy v rukách brankárov. V 67. min. prišlo ku kurióznej situácii, keď Šaliga nepremenil pokutový kop, ktorý brankár vyrazil, opätovnú strelu opäť vyrazil a tretia strela skončila na tyči. Tlak v závere zápasu a strely domáceho mužstva Kuciak bezpečne kryl, ale od štvrtého gólu hostí zachránil Dostál, keď v 87. min vykopol loptu z bránkovej čiary.

Predohrávané 14. kolo: Ružomberok B/Ľubochňa - Bytča 2:0 (1:0). 11. Urban (z 11m), 55. Latiak, rozhodoval I. Krahulec, 150 divákov.
Turčianske Teplice - Bánová 7:0 (4:0). 14. a 24. Letrik, 22. Kempný, 27. Privitzer, 56. J. Jeťko, 81. Šavol, 84. Šimček, ŽK: J. Jeťko - Mojík, rozhodoval Medveď, 450 divákov. Kysucké Nové Mesto - Čadca 0:1 (0:0). 51. Baláž, ŽK: Kohút - Jaroš, rozhodoval Poláček, 480 divákov. Liptovský Mikuláš - Kysucký Lieskovec 2:1 (1:0). 30. Kašpar, 85. Húska - 72. Vojvoda (z 11m), ŽK: Juriga, Malacký - Dančík, rozhodoval T. Kučera, 200 divákov.

1. T.Teplice 6 5 1 0 28:3 16
2. Čadca 6 5 0 1 15:4 15
3. Kremnička 6 4 1 1 14:8 13
4. Ružomb B 6 3 2 1 9:6 11
5. D.Kubín 6 3 2 1 10:10 11
6. Žiar n/H 6 3 1 2 12:7 10
7. Bánová 6 3 1 2 9:12 10
8. Dukla B 6 2 1 3 13:11 7