Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Strelec kola Ondrej Danížek zo Súľova

II. trieda

Vo štvrtom kole II. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline si na svoje prišli fanúšikovia zo Stránskeho a zo Súľova, kde to bolo gólová paráda. Na čelo tabuľky sa vôbec nie prekvapivo dostal nováčik z Petrovíc. Nedarí sa stále Podhoriu, ktoré nemá ani jediný bod. Úplná pravda sa ukáže o týždeň, keď bude mať svoj prvý zápas dohratý aj Terchová a Súľov. Hrá sa vo štvrtok
1. septembra v úradnom hracom čase.
Divinka –Lietava 1:0 (0:0). 52. Daniel Kubáň. V 60. minúte nepremenil Ovečka pokutový kop. Podľa vyjadrenia domácich však bola Lietava najlepším tímom, ktorý v Divinke hral za posledné dva roky. Najlepším hráčom na ihrisku bol domáci Mourtada. R Sklenár, 136. DIVINKA: Puškár - Slovák, Matejčík, Mourtada, P. Korista, Kubáň, Ovečka, Škorík, Holeša (75. L. Korista), Lokaj, Buček. LIETAVA: Košša - Brezáni, Sedliak, P. Belan, P. Gašpierik, Ďurajka, Súkeník, J. Gašpierik, Hradský, R. Bellan, A. Bellan.
Stránske – Podhorie 5:1 (3:0). R. Chrachala 2, Kasman, Štrba, Strhár - Škorvánek. Jasná prevaha domáceho mužstva sa prejavila nielen počtom strelených gólov, ale aj množstvom nepremenených hostí. Tie však boli aj na druhej strane. Domáci si však víťazstvo zaslúžili. R Mihálik, 30. STRÁNSKE: P. Vdovičík - Ľ. Gabčík, Štrba, Hodás, Fašánok (65. M. Vdovičík), Dubeň (54. Jánošík), Kasman, Strhár, R. Chrachala, Lorenčík, L. Gabčík (77. Baránek). PODHORIE: Mazúr – Breziansky, Milan Šupej, Michal Ondrejka, Matej Ondrejka (76. Miro Šupej), Melišík, P. Chobot, Ľ. Makuka, Škorvánek, Štrkáč, Poľko, J. Chobot.
Považský Chlmec – Turie 2:2 (1:1). 30. Dendis, 75. Peter Čejka - 62., 82. Špagľa. Prvý polčas sa hral v réžii domácich, druhý bol vyrovnaný. So šťastným koncom pre hostí, ktorí v 82. min. skórovali zo 17 metrov a odniesli si bod. R Hôrecký, 150. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - Dendis (70. Marek Kozlík), Miroslav Kozlík, Matúš, M. Vaňovič, Stenchlák, Holboj (80. Dlhopolček), Ambra, Peter Čejka, Pavol Čejka, Kubány. TURIE: Mičky - Valíček, Hreus, M. Tandara, Kúdelka, Machyna, Lokaj, Lonc, G. Chovanec, Chupáň (A. Chovanec), Špagľa.
Súľov – Kamenná Poruba 6:1 (2:0). 19. Ľ. Hrehor, 23. M. Danížek, 62., 79., 90. O. Danížek, 84. Kereš - 53. Jasenovský. Na začiatku stretnutia pohrozili hostia dvoma peknými akciami, ale bez gólového zakončenia. V prvom polčase skórovali Ľ. Hrehor a M. Danížek po rohovom kope. Po prestávke sa hostia kontaktným gólom vrátili do zápasu, ale gólostroj domácich pokračoval. Hattrick zaznamenal O. Danížek. R Bugala, 70. SÚĽOV: Marek Ďurajka - Bušfy (62. Hudek), M. Danížek, Bušovský, Blaško, R. Hrehor (69. Miro Hrehor), O. Danížek, Ďurec, Ľ. Hrehor (75. Tvrdý), Ďurkovský, Kereš. KAMENNÁ PORUBA: Vereš - Ondrejka, Mičúch, Podkopčan, Štrba, Záň, Tretina (15. Chovančík), Jasenovský, P. Sudor, Ježo, V. Sudor.
Horný Hričov – Štiavnik 2:1 (2:0). 7. B. Vydra, 38. Maršič - 59. Radvan. Stretnutie malo dobrú úroveň, bolo však bohaté aj na žlté a červené karty na oboch stranách. Najkrajším momentom zápasu bol gól Radvana zo Štiavnika, ktorý strelou z 35 metrov znižoval na 2:1. R Peťko, 70. HORNÝ HRIČOV: Sako - M. Vydra, B. Vydra, Koštek, Barták, Šoška, Ďuriník (19. Randa), D. Marčiš, Novisedlák, Ľ. Králik. ŠTIAVNIK: Rakovan - Frolo, Radvan, Šutara, Gajdošík, Gajdoš (59. Hraboš), Krajčí, Ján Pobjak, Sedala, Peter Pobijak, Gašperec (68. Kuciak).
Hrabové – Nededza 3:3 R Rybárik. HRABOVÉ: Bunta - Martošík, Jánošík, Rybárik, V. Hrabovský, M. Sedliak, J. Gajdošík, Bučko, M. Hrabovský, Daniš, Hraboš. NEDEDZA: Trnovec - Žeriava, Smolka, Remek, Gruling, Mravec, Frniak, Podešva, Hreus, Peťko, Balala (68. Drábik).
Petrovice – Terchová 1:0 (1:0).
1. Adamík. V Petroviciach sa hral vyrovnaný zápas, domáci Adamík strelil prvý gól už v 18. sekunde. Tlak domácich sa stupňoval, ale do polčasu sa nič nezmenilo. Po polčase prevzal iniciatívu súper, dvoma či troma akciami ohrozili bránku domácich, ale bol to len poplach. R Martinec st., 150. PETROVICE: Štefan Adamík - Valíček, Vrbka, Dorušinec, Caránek, Milan Černek, Šebeňa, Cigánik, Peter Adamík (80. Marián Černek), Hrobárik, Hladký. TERCHOVÁ: Závadský - Sotolár, Meško, Hanuliak, Zajac, Brežný, Krištofík, M. Gajdošík, Praták, Vantúch (80. Kováč), P. Gajdošík.
1. Petrovice 4 3 1 0 6:1 10
2. P. Chlmec 4 2 2 0 13:9 8
3. Turie 4 2 2 0 8:6 8
4. Divinka 4 2 1 1 8:5 7
5. Štiavnik 4 2 1 1 8:6 7
6. Stránske 4 2 0 2 11:9 6
7. Súľov 3 2 0 1 9:3 6
8. Lietava 4 1 2 1 5:5 5