Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Makov na čele, Dolný Hričov exceloval v Trnovom

V. LIGA

Trnové - Dolný Hričov 0:5 (0:2), J. Capanda 2, Randík, Paták, Rašovec. Po prvom góle v sieti domácich sa obraz hry nezmenil. Hralo sa z jednej strany na druhú. Trnové dostalo na konci prvého polčasu v 45. minúte gól „do šatne“. Po zmene strán domáci otvorili hru, snažili sa pozmeniť výsledok. Opak však bol pravdou. Hostia z Dolného Hričova využili šance, ktoré sa im naskytli a po rýchlych protiútokoch strieľali góly. To rozhodlo o ich vysokom víťazstve. R Rogoň, 150. TRNOVÉ: Turčan – M. Vrabec, Kuba, Birošík, Filo, M. Vrabec, Výboch, Bolibruch, Gjer, M. Filo, Frátrik. DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Vančík Š., Rakučák, Zaduban, Randík, Kabašta, Masný, Mišutka, Vančík M., Turek, Vaták.
Rosina - Raková 2:0 (1:0), Kopáč, Ondák (11m). Domáci začali tlakom, ktorý trval asi dvadsať minút. Z toho vyústil Kopáčov gól v dvanástej minúte. Hostia nezahodili flintu do žita, vyrovnali hru hralo sa z jednej strany na druhú. Víťazstvo si nakoniec poistili domáci. Druhý gól dali z jedenástky, keď predtým bol jeden z Rosinčanov chytený za dres, po čom bol nariadený pokutový kop. Ten bezpečne premenil Ondák. Ku koncu mohli Rosinčania svoje vedenie ešte zvýšiť, čo sa však nestalo. R Drahovský, 120. ROSINA: Výboh – Kudla, Turský, Lisík, Adamčík, Smieško, Hodas, Cibaj, Kopáč Marián, Kopáč Marek, Vanoch. RAKOVÁ: Šlapka – Baďura, Poliak, Jarábek, Ďurana, Čačurák, Kováčik, Kubizňa, Krajina, Krištofík, Hlušek.
Strečno - Bánová B 2:0 (0:0), Trhančík 2. V Strečne sa hral pekný, útočný futbal. Domáci začali tlakom v ôsmej minúte šiel Sokolovský sám na brankára, ale nedal. Hostia sa osmelili, postupne prebrali iniciatívu. V 32. minúte po akcii Krajíčka zblízka dorážal Moravčík, ale brankár Kanka zázračne vyrazil. Polčas bol bez gólov. Po zmene strán Strečno pritlačilo. V 60. minúte po faule na Sokolovského dal z priameho kopu z dvadsiatich metrov Trhančík prvý gól. V 62. minúte Cigánik mieril tesne vedľa brány. Strečno hralo takticky, strážilo výsledok. V 90. minúte fauloval brankár Bánovej, po následnom pokutovom kope poistil víťazstvo Trhančík. R Beňo, 200, ŽK: Hudec, Michulek, Adamčík. STREČNO: Kanka - Fraško, Beháň, Žigmund, Trnahčík J., Kuba (45. Melo), Praták, Bičan, Kán, Trhančík D. (50. Cigánik), Sokolovský (70. Klocáň). BÁNOVÁ B : Adamčík - Valášek, Randa, Charbuliak, Michulek, Labuda, Mariniak, Trnovec (57. Padala), Krajíček (55. Zavadzan), Hudec, Moravčík (77. Pecko).
Teplička - Varín 0:0.
R Žbirka
Skalité – Predmier 1:1 (0:0), 70. Chovanec – Tomaník. Zápas sa začal pre domácich dosť nešťastne, veď už v úvode stretnutia zahodili 11-stku. Aby toho nebolo málo, v priebehu ďalších 15. min nepremenili štyri gólové šance. Zlomový moment však nastal v 30. min, keď hlavný rozhodca vylúčil domáceho Sydoru. Skaličania tak prakticky väčšiu polovicu stretnutia hrali v oslabení. Zápas sa vyrovnal, hostia po zmene strán pritvrdili a domácich začali tlačiť. Tí však nestratili na bojovnosti a v 70. min sa ujali vedenia. Už to vyzeralo, že aj napriek oslabeniu zvíťazia, no prišla nešťastná 85. min, keď z trestného kopu z hranice 16-stky trafil Tomaník pekne do šibenice. Ako uviedol Mikula: „Zápas zjavne ovplyvnil hlavne hlavný rozhodca Škvarek“. R Škvarek, 500, ČK: Sydora. SKALITÉ: M. Tatarka – R. Mikula, Sidora, Halfar, Baroniak, Vlček, Ľ. Mikula, Ľ. Serafín (18. Čanecký), Kaňa, M. Serafín (70. Macek), Chovanec. PREDMIER: Uríček – Bajza, Čička, Klus, Danížek, Todek, Tomaník, Kučera, Šimoník, Sluka Š., Brezničan (70. Chlebekom).
Makov – Stará Bystrica 3:0 (2:0), 30. Barčák, 39. Kubošný, 75. Juríček. Diváci v Makove videli nadštandartné piatoligové stretnutie, kde o dobrú úroveň sa pričinili obe mužstvá. Hneď v prvej minúte šiel Revák sám na Masnicu, ale ten skvele zasiahol. Hostia na čele s Faktorom a Štrbom dobre kombinovali, ale len po 16- stku. Domáci boli o poznanie rýchlejší a lepší, a tak sa na gól čakalo do 30 min, kedy skvelý Barčák prenikol do 16-stky a s pomocou hosťujúceho Korenčíka otvoril skoré zápasu. Hosťujúca obrana stála na vratkých nohách a Makovčania si vytvárali jednu šancu za druhou. V 39. min si Kubošný spracoval loptu a pohodlne skóroval. V 40. min hostia kontrolovali, ale Kolembus trafil len brvno. V druhom polčase si opäť hostia posúvali loptu z nohy na nohu, ale na rýchlejších domácich to nestačilo. Postupne Šustek, Křenek a Barčák nepochodili v gólových šanciach. Až v 75. min Juríček z vnútra päťky prestrelil. Diváci odmenili obidve mužstvá do kabín potleskom. R Moják, 300, ŽK: Banetka – Griga, Poništ. MAKOV: Toman - R. Sojčák (82. Olšovský), Banetka, Pavelka (46. Pavlica), Kubošný, Revák, Barčák, Šustek, Juríček, Myhailov, Křenek (73. Sýkora). STARÁ BYSTRICA: Masnica – P. Kolembus (43. Završan), Mičian, Griga, Korenčík, Kolembus, Šumský (68. Poništ), Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, Matejčík.
Podvysoká – Kysucké Nové Mesto B 2:0 (1:0), 1. Kubiš, 55. P. Bytčánek ml. Domáci podali veľmi dobrý a bojovný výkon za čo si vyslúžili tri body. Nováčik sa tri kola len hľadal, napokon predsa len na domácej pôde potešil oko diváka. Už v 1. min po rýchlom útoku otvoril skóre Kubiš. Po zmene strán to boli opäť domáci, ktorí sa ujali lopty a v 55. min s ľahkosťou zvýšili náskok na 2 góly. Kysučania sa po celý čas snažili zatlačiť domácich no nedarilo sa im. Podvysočania boli v tomto prípade lepším mužstvom a víťazstvo si právom zaslúžili. R Kameništiak, 200, ŽK: Mičiak, Holáň, S. Lisko. PODVYSOKÁ: P. Bytčánek str. – Comorek, P. Bytčánek ml., Rekšák, Pajer, Kubiš, Kupka, Klago, Cinček, M. Bytčánek, Palica (80. Chochrúň). KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Ritnošík – Hutyra, Rajtek, S. Lisko, Židek, Mičiak, Valiašek M. Lisko, Holáň, Šarlina, Mičiak (Krasňan, Birdiak).

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.