V stredu 6. augusta boli na programe zápasy 1. kola Slovenského pohára, v ktorom nechýbali ani žilinskí zástupcovia. Do ďalšieho kola postúpili Bánová, Bytča, Teplička nad Váhom a Višňové.
Slovnaft Cup - 1. kolo
TJ Družstevník Bitarová - TJ Tatran Krásno nad Kysucou 2:4 (1:2)
Góly: 20. J. Tomanica, 55. M. Holák - 3. B. Kopásek, 39. K. Švancar (z 11m), 53. T. Bros, 68. G. Sunday Nworie. ŽK: M. Vršanský, B. Tabak, R. Galbavý - K. Švancar, A. Tvrdý, G. Sunday Nworie. Rozhodoval Vajdiar.
Favorit zápasu otvoril skóre už v 3. minúte po rýchlom protiútoku, na konci ktorého bol Kopásek, ktorý sa presadil krásnou nechytateľnou strelou z hranice pokutového územia do ľavého horného rohu.
Hostia mali navrch, boli behavejší, dostávali sa viac do šancí, ale ich strely išli buď mimo brány alebo s nimi Porubčan nemal problémy. Domáci vyrovnali v 20. minúte, keď sa po rohovom kope Kosu hlavičkou presadil Tomanica.
V závere prvého polčasu sa hostia opäť ujali vedenia, keď po rýchlom protiútoku potiahol Vršanský za dres hosťujúceho hráča v pokutovom území. Nariadený pokutový kop premenil strelou pod brvno Švancar.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, aj keď domáci sa viac osmelili. V dobrej pozícii sa ocitol Holák, ktorý mohol vyrovnať, ale jeho zakončeniu chýbala väčšia razancia, navyše ho včas zdvojili obrancovia.
V 53. minúte sa k odrazenej lopte pred pokutovým územím dostal Bros, ktorý peknou strelou pod brvno strelil tretí gól hostí. O dve minúty neskôr bol v pokutovom území faulovaný Roman Galbavý. Kosovu strelu z bieleho bodu vyrazil brankár Lastovica pred dobiehajúceho Holáka, ktorý ju dorazil do siete.
Domáci sa snažili vyrovnať, ale väčšiu tutovku si nevypracovali. V 68. minúte sa po skrumáži v pokutovom území dostala lopta k Nworiemu, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:4. Domáci ešte mohli znížiť po rohových kopoch Marejkom či Nogom, avšak v prvom prípade zakročil brankár a v druhom brániaci hráč.
V článku sa dočítate:
- podrobné priebehy zápasov Horný Hričov - Oravské Veselé, Višňové - Dolný Kubín, Varín - Teplička nad Váhom, Horné Orešany - Bánová, Stará Bystrica - Bytča,
- ako padli góly v jednotlivých zápasoch,
- akými výbornými zákrokmi sa zaskvel brankár Horného Hričova,
- hlavička ktorého hráča Višňového skončila na brvne a aká situácia predchádzala červenej karte futbalistovi Dolného Kubína,
- aký kuriózny moment predchádzal vyrovnávajúcemu gólu Višňového a ktorí štyria exekútori premenili pokutové kopy v penaltovom rozstrele,
- s akou taktikou vyrukoval Varín na Tepličku,
- aké výborné zákroky predvádzal brankár Varína a ktorí hráči Tepličky si na ňom vylámali zuby,
- ktorý futbalista Varína spálil obrovskú príležitosť na vyrovnanie,
- prečo Bánová dopustila zdramatizovanie zápasu,
- ktorých troch hráčov Bytče v tutovkách v prvom polčase vychytal brankár Starej Bystrice,
- a ešte oveľa viac.
TJ Horný Hričov - TJ Tatran Oravské Veselé 1:2 (0:0)
Góly: 52. Š. Marčiš - 58. M. Hvoľka (z 11m), 76. R. Arvensis. ŽK: P. Bistiak - M. Hvoľka, J. Stašák. Rozhodoval Šlapka.
V 5. minúte dostal spätnú prihrávku Kotora, ktorý z 20 metrov mieril nad brvno. Domáci založili v 16. minúte z ľavej strany rýchly brejk, lopta sa dostala ku Gašovi, ktorý to skúsil z hranice pokutového územia, ale mieril nad brvno.
V nasledujúcich minútach bol v permanencii domáci brankár Koči. V 18. minúte predviedol veľmi dobrý zákrok proti Chovancovej hlavičke z piatich metrov. O sedem minút neskôr zase predviedol dobrý reflexívny zákrok na prvej žrdi proti tečovanej strele Stašáka, keď vyrazil loptu na rohový kop.

V 26. minúte predviedli domáci dobrý brejk, po ktorom sa na hranici šestnástky dostal k lopte Zelník, ale jeho prízemnú strelu k pravej tyči brankár Feriančík vyrazil. V 31. minúte vo výbornej šanci z piatich metrov hlavičkoval osamotený Stašák nad brvno.
O minútu neskôr to tvrdou strelou zo 16 metrov skúsil Marčiš, ale mieril nad. V 34. minúte mieril z dobrej pozície nad brvno Kotora. V 43. minúte to z väčšej vzdialenosti skúsil Cvik, lopta mierila do horného rohu, ale Koči ju vytlačil.