Bánová aj naďalej bez prehry, Čadčania nabrali víťazný smer

III. LIGA

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO -
RUŽOMBEROK B 1:2 (0:1)
Góly: 54. Mičica - 32. Latiak, 51. Siva.
Začiatok zápasu sa začal na oboch stranách obozretne. Až v 10. min. hostia ohrozili bránu domácich. Kysučania sa dostali do streleckej pozície až v 14. min.,
keď strely Mičicu a Michulíka neprekonali brankára. V 24. min. sa Golian dostal sám pred Šavola, ale jeho snahu dosiahnuť vedúci gól brankár zneškodnil. Potom únikol Božek, presne prihral na Palubu, ktorý preniesol loptu na Latiaka a ten dosiahol vedúci gól hostí v 32. min. Kysučania sa zorientovali a začali zatláčať súpera do šestnástky, kde sa dobre zorientoval Golian, ale jeho strelu na bránkovej čiare vyhlavičkoval Jurčo. V 48. min. mal možnosť zvýšiť stav stretnutia Siva, z hlavy mu zobral loptu brankár. Tlak hostí pokračoval a Siva v 51. min. dal druhý gól hostí. Domáce mužstvo sa v 54. min. dostalo do trestného územia hostí a gólom Mičicu znížili na 1:2. V 70. min. založil útok Molnár, preniesol loptu na Genčúra, ktorý ju dal do voľného poľa, kde našiel Goliana, ale tento v gólovej pozícii strelil do rúk brankára. Tlak domáceho mužstva pokračoval a v 82. min., Padych vystrelil na bránu hostí, ale jeho strelu z prázdnej bránky vyhlavičkoval Gejdoš. V závere zápasu Siva z bezprostrednej blízkosti netrafil do prázdnej brány domácich. ŽK: Gapa, Gejdoš. Rozhodoval Hreus, 230 divákov.
K. N. MESTO: Brišš - Michúlek, Gapa, Mičica, Paulus, Jamečný, Vlček (53. Kubala), Golian, Molnár, Padych, Genčúr. Tréner: Šebík.
Vladimír Psotný

KREMNIČKA - ČADCA 0:1 (0:1)
Gól: 26. Baláž.
Začiatok zápasu mali lepší hostia, z čoho vyťažili sériu rohových kopov. Prvé príležitosti mali domáci v priebehu 13. min., ale vyťažili iba dva rohy. V 19. min. kolmú prihrávku Vodeckého prevzal Mati, ale jeho únik zastavila iba ľavá žrď brány hostí. Kysučania sa spoliehali na rýchle protiútoky. V 27. min. urobil hrubú chybu domáci Chudík, keď pri odkope trafil do Baláža, od ktorého sa lopta dostala do siete Juračku. V 35. min. unikol po pravej strane Vodecký a jeho spätnú prihrávku dal Kuzma zblízka vedľa brány Krišicu. V druhom polčase sa hostia stiahli do obrany a zamerali sa iba na rýchle protiútoky. Hoci domáci mali značnú prevahu, prehustenú a dobrú obranu hostí nedokázali prekonať. Domáci doplatili na nepremenené gólové šance najmä v prvom polčase. ŽK: Vodecký, Chudík, Nemec - Macášek, Baláž. Rozhodoval Pocklan, 200 divákov.
ČADCA: Krišica - Piňo, Kavuliak, Gavlák, Planeta, Macášek, Mlakyta, Časnocha, Šidlo, Baláž (90. Podmanický), Privarčík. Tréner: Strapáč.
Pavol Kanpko

RAKYTOVCE - K. LIESKOVEC
4:1 (3:1)
Góly: 5. a 24. Jobko, 34. Schmidtmayer, 57. Turčan - 22. Marčan.
Domáce mužstvo chcelo aj v tomto zápase počas osláv dvadsiateho výročia založenia klubu ukázať divákom zaujímavý futbal okorenený gólmi. Súper bol až po vyvrcholení na záver dňa viac ako prijateľný, až na dve zaváhania domácich počas celého zápasu, keď hostia v 22. min. Marčanom znižovali po rohovom kope na 1:1 a v závere zápasu, keď gól im rozhodca nemohol uznať pre postavenie mimo hry. Domáci hráči mali počas celého stretnutia neustálu prevahu. Vytvorili si niekoľko vyložených gólových príležitostí, no aj keď dosiahli štyri góly mohli si ich Kysučania viesť domov o niečo viac. Strelecky bol na začiatku zápasu disponovaný Jobko, keď v 5. a 24. min. po centrovaných loptách prekonal Slíža. V 34. min. po centri Turčana zvýšil na 3:1 z voleja Schmidtmayer a v druhom polčase dorážal v 57. min. center domácich Turčan na konečných 4:1. ŽK: Slíž. Rozhodoval Szabo, 630 divákov.
K. LIESKOVEC: Slíž - Panáček, Marčan, Macúš, Pančík, Vojvoda, Bocko, Trnovec (88. Grísa), Bohiník, Kubala, Macura (74. Solomon). Tréner: J. Berešík.Jozef Kvasna

ŽIAR NAD HRONOM - BYTČA 4:0 (2:0)
Góly: 33. a 45. Hric, 66. Ceplák, 73. I. Obert.
Od začiatku stretnutia mali domáci iniciatívu na svojich kopačkách, no cez dobre organizovanú obranu hostí sa ťažko presadzovali. Prvú strelu na bránu Bytče vyslal Ceplák. V 10. min. gólovú strelu Číža vyrazil Hájek. Hostia prvú strelu na domácu bránu vyslali v 17. min. Potom nasledovali tri čisté šance Páleníka, ani jedna nenašla cieľ. V 30. min. výbornú príležitosť zahodil aj Hric, ale v 33. a 45. min. sa nemýlil. Hostia v prvom polčase kopali len jeden rohový kop. Najkrajší moment stretnutia prišiel v 66. min., keď Ceplák z 35 metrov trafil vinkel Hájekovej brány. V 75. min. unikol z pol ihriska I. Obert, obišiel všetkých hráčov okrem Hájeka. V 76. min. po faule na Páleníka uzavrel skóre I. Obert z pokutového kopu. Hostia si za celý zápas čistú šancu nevytvorili. ŽK: Dobrota, Puliš - Chrenko, Širo. ČK: Klimík. Rozhodoval Kratochvíla, 350 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik, Kadák (80. Gajdošík), Klimík, Širo, Kresáň, Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj (64. Zátek), Gajdošík. Tréner: Raždík.
Daniel Greguš

DOLNÝ KUBÍN - BÁNOVÁ
1:1 (0:1)
Góly: 61. Drengubiak - 36. Podmanický.
Hostia potvrdili dobrú povesť z predchádzajúcich zápasov i v Kubíne. Od úvodných minút boli aktívni, kombinačne predčili domácich a boli vždy o dva kroky skôr k lopte.
V 30. min. Bača z trestného kopu strelil len tesne vedľa brány a o dve minúty sa neujala ani strela Melicherčíka. V 35. min. sa uvoľnil Frátrik - vystrelil, ale Okoličáni loptu vyrazil. O minútu na to po zle zahranom ofsajd systéme premenil sólo Podmanický - 0:1. V 45. min. domáci mohli vyrovnať gólom do šatne, ale strela Kubániho skončila na brvne. Po prestávke domáci nastúpili s odhodlaním zvrátiť stav, ale boli to hostia, ktorí hneď v úvode mohli po rýchlych protiútokoch streliť góly. V 57. min. v dobrej pozícii Sedliaček trafil vedľa. V 61. min. sa k strele odhodlal Drengubiak a jeho tečovaná strela skončila v sieti. Od tohto momentu domáci pritlačili hostí na ich polovicu. V 81. min. trestný kop Baču hlavičkoval Melicherčík tesne nad. V závere zápasu sa hostia už len bránili, víťazstvo na svoju stranu domáci mohli získať v 90. min., keď trestný kop Haláka brankár s námahou vytlačil vedľa. ŽK: Holub, Gajdošík, Kubáni - Podmanický, Klec, Stalmášek. Rozhodoval Petrák, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Klec - Ďuratný, Kubovich, Stalmášek, Mojík, Vajda, Sedliaček (82. Hýll), Frátrik, Sluka, Podmanický, Paulíny (46. Ďurica). Tréner: Kašuba.

OSTATNÉ VÝSLEDKY:
L. Mikuláš - Dukla B. Bystrica B 1:1
(0:0), 52. Malacký - 76. Gibala. T. Teplice - R. Sobota B 8:0 (5:0), Privitzer 3, J. Jeťko 3, Kempný, M. Jeťko. Podbrezová B - Zvolen 5:2 (5:1), 2. Špulica, 20. a 42. Murín, 25. Turňa, 37. Chrenovský - 16. Tužinský, 75. Borgoň (11m).

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.