Predmier sa po výraznom víťazstve vyšvihol do čela tabuľky

V. LIGA

Stará Bystrica - Teplička 0:1 (0:1), 7. Mintál. Domáci nezachytili začiatok zápasu a inkasovali po chybe obrany už v siedmej minúte. Stará Bystrica vyvinula tlak, ktorý mal priniesť vyrovnanie. Mali aj šance, v 25. minúte Trizuliak strieľal nad bránu. V 27. min. Faktor nedočiahol na loptu. Nátlak pokračoval ďalej, v 40. minúte brankár Orvan nohami vyrážal Faktorovu strelu. V druhom polčase platil ten istý scenár. Zálešanovi zobral zoči voči loptu brankár hostí. Korenčík v 50. minúte po rohu mieril nad. Hostia umne bránili, domáci potom už nedokázali nič vymyslieť a ovplyvniť výsledok. Hostia zaslúžene vyhrali.
R Sitár, ŽK: Snida, 250. STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Trizuliak (46. Zalešan), Šimášek, Griga M., Korenčík, Kolembus Ľ. (46. Poništ M.), Šulský, Šrba, Kolembus Ladislav, Faktor, Matejčík. TEPLIČKA: Orvan (46. Majerčík) - Hruška, Králik, Januš, Snida, Bulík, Adamus, Kozák (56. Krutý), Lisko, Stenchlák (88. Poliak), Mintál.
Varín - Strečno 1:0 (0:0), 85. Šugár. Vo Varíne sa hral nervózny zápas. Strečno malo hneď v piatej minúte veľkú šancu. O polhodinu zas pohrozili hostia, gól však nepadol. Zápas bol vyrovnaný, plný tvrdých súbojov. Po zmene strán mohli skórovať domáci. Vzápätí však urobili chybu, keď ich stopér prihral priamo útočníkovi hostí, výsledok sa ale nezmenil ani teraz. Rozhodnutie prišlo v 85. minúte. Šugár poslal z dvadsiatich metrov krásnu strelu ku tyči. Posledné minúty sa dohrávalo medzi šestnástkami. R Tomáš, ŽK: Nemček M., Tichák Martin - Sokolovský, Trhančík, Ilovský, 200. VARÍN: Murárik - Nemček, Repáň J. (58. Mariáš), Tichák M., Hôrecký, Repkovský (65. Zimen R.), Tichák I., Zimen P., Repáň M. (81. Tichák P.), Lopušan, Šugár J. STREČNO: Kanka - Fraško, Beháň, Žigmund, Trhančík J., Kuba (46. Turanec), Praták, Bičan, Kán, Trhančík D. (60. Klocáň), Sokolovský (46. Ilovský).
Bánová B - Rosina 0:0. Festival nevyužitých šancí začal už v prvom polčase. Prevahu mali domáci, ale nedokázali využiť príležitosti a presadiť sa v pokutovom území hostí. Bez príležitostí neboli ani hostia z Rosiny. V prvom polčase mohli skórovať hneď dvakrát. Podobný scenár pokračoval aj v druhom polčase. Akcie a príležitosti boli na obidvoch stranách, ale gól sa nepodarilo streliť ani Bánovčanom, ani hosťom z Rosiny. Súperi sa nakoniec rozišli po bezgólovej remíze. R Tutura, ŽK: Charbuliak, 150. BÁNOVÁ B: Adamčík - Charbuliak, Randa (54. Červený), Ďuratný, Michulek, Hýll, Mariniak (78. Krajíček), Valášek, Labuda, Hudec, Moravčík (70. Zavadzan). ROSINA: Výboh - Kudla (31. Timkanič), Turský, Lisík, Adamčík, Smieško, Hodas, Cibaj, Kopáč Marián, Kopáč Marek (83. Kais), Vanoch.
Dolný Hričov - Predmier 0:5 (0:1), 30. Sluka, 47. Kučera, 83. Tomaník, 72. a 90. Šimoník. Po výprasku v Skalitom zažili domáci ďalší šok, tentokrát na domácej pôde v derby stretnutí s Predmierom. Hostia boli od úvodných minút lepším mužstvom a bolo len otázkou času, kedy zahrmí v Kurotovej bráne. Stalo sa tak v 30. minúte, Sluka nádherne trafil z trestného kopu. Domáci sa snažili vyrovnať, ale ich pokusy končili pred šestnástkou hostí. V druhom polčase pokračovalo odhodlanie hráčov Dolného Hričova zvrátiť výsledok. Po dvoch minútach ich však gólom zmrazil Kučera. V 72. minúte pridal Šimoník tretí gól a bolo o stretnutí prakticky rozhodnuté. Trojgólové vedenie hostí na chvíľu uspalo a domáci si vytvorili niekoľko šancí. Tie však nepremenili. V 75. min. odstúpil z hry kvôli zraneniu Kabašta, a keďže domáci už striedali troch hráčov, dohrávali desiati. Hostia to dokonale využili a strelili ďalšie dva góly. R Jacko, ŽK: Rakučák, Vančík Š. - Čička D., 150. DOLNÝ HRIČOV: Kurota (46. Hoferica) - Vančík Š., Rakučák, Zaduban, Randík, Kabašta, Masný, Mišutka (60. Kahát), Vančík M., Turek (46. Rašovec), Vaták. PREDMIER: Uríček - Bajza (72. Sluka I.), Čička (58. Šukala), Klus, Danížek, Todek, Pobjak, Kučera, Šimoník, Sluka Š., Brezničan (78. Tomaník).
Kysucké Nové Mesto B - Makov 1:1 (0:1), 62. Káčerík - 36. Revák. V dobrom zápase, kde proti sebe nastúpili kysucké celky sa hral futbal solídnej úrovne. Hostia boli v 1. polčase jasne lepším mužstvom, no trestuhodne zahadzovali jednu šancu za druhou. V 30. min z 5 m opečiatkoval brvno domácej brány Barčák. O niečo neskôr nechal Kubošný vyniknúť gólmana Ritnošíka, keď zo 7 m minul cieľ. Jediný gól v prvej štyridsaťpäťminútovke dal Revák. Po peknej kombinačnej akcii už domáci nemali šancu. V druhom polčase ožili Kysučania a Makovčania za nepremenené šance sa pykalo. V 62. min Káčerik tvrdou strelou vyrovnal na 1:1. Hostia v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu uzavreli domácich na ich polovicu, ale ani Myhailov ani Křenek výborného Ritnošíka neprekonali. Diváci boli spokojní. R Tomčík, 150, ŽK: Burdiak.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Ritnošík - Hutyra, Rajtek, Židek, Burdiak (46. Šarlina), M. Lisko (87. Jantošík), Valiašek, Ma. Lisko, Holáň, Káčerík, Krasňan (46. Mičiak). MAKOV: Toman - R. Sojčák, Banetka, Pavelka, Barčák, Kubošný (72. Pavlica), Revák, Šustek, Juríček, Křenek, Myhailov.
Podvysoká - Skalité 0:3 (0:1), 8. Vlček, 51. Chovanec, 86. Kaňa. Vo veľmi vyrovnanom zápase domáci opäť doplatili na nepremieňanie gólových šancí. Domáca prehra o to viac bolí. Hostia každú šancu zúročili. Už v 8 min.
po samostatnom nájazde Vlček trafil Bytčankovú svätyňu. Nováčik sa spamätal, začal tlačiť, ale nepriestrelný Tatarka v ten deň ukážkovo chytal. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Skaličania prevzali iniciatívu. Už v 51 min zvyšovali na 0:2. Víťazstvo spečatili v 86 min, keď Kaňa výborne spracoval loptu. R Blahušiak, 300, ŽK: Cudrák, Pajer - Macek, Čanecký.
PODVYSOKÁ: P. Bytčánek str. - Cudrák, P. Bytčánek ml., Skotnický, Pajer, Kubiš, Kupka, Klago, Cinček, M. Bytčánek, Turiak (Rekšák, Chochrúň, Hruška). SKALITÉ: M. Tatarka - R. Mikula, Sidora, Halfar, Baroniak, Vlček, Ľ. Mikula, Ľ. Serafín, Kaňa, M. Serafín, Chovanec (Macek, Čanecký, Bury).
Raková - Trnové 2:0 (2:0), 29. Krajina, 34. Kubizňa. Prvá šanca domácich sa vyskytla už v úvode zápasu. Hneď v 1 min mohli viesť o gól, to ich však akoby zaskočilo a odvtedy mali loptu na kopačkách len hostia. No v 15. min sa prebrali. Ofenzíva Rakovčanov začala naberať na obrátkach, tie vyvrcholili v 29. min, Krajinovým gólom. Rozhodujúci gól však dal Kubizňa krásnym gólom z trestného kopu. Z 30 m prekonal Turčana. V 40. min hostia odpovedali šancou Výbocha, ten však netrafil bránu. O minútu neskôr z protiútoku Krajina tesne vedľa. Druhý polčas už domáci nastúpili s jasným cieľom nepustiť ani bod. Hrali takticky a výborne súpera strážili, k ničomu ho nepustili. Svoj triumf mohli zavŕšiť v 88. min, keď opäť Krajina v akcii, no zaváhal. R Fraitek, 150, ŽK: Čačurák, Badžgoň - Drábik.
RAKOVÁ: Šlapka - Baďura, Poliak, Jarábek, Ďurana (78. Badžgoň), Čačurák (85. Majerík), Kováčik, Kubizňa, Krajina, Krištofík, Hlušek (59. Mravec). TRNOVÉ: Turčan - M. Vrabec, Kuba, Birošík, Filo, M. Vrabec, Výboch, Bolibruch, Gjer, M. Filo (57. Drábik), Frátrik. (ki, ap)
1. Predmier 3 2 1 0 10:4 7
2. Makov 3 2 1 0 7:3 7
3. Skalité 3 2 0 1 10:4 6
4. Varín 3 2 0 1 7:3 6
5. S. Bystrica 3 2 0 1 8:5 6
6. Teplička 3 2 0 1 3:2 6
7. K. N. Mesto B 3 1 2 0 2:1 5