KOTEŠOVÁ. Hasiči dnes popoludní zasahovali na štrkovisku v obci Kotešová v okrese Bytča, kde sa topila žena. Zasahovali všetky záchranné zložky.
„Na miesto udalosti bola vyslaná jednotka z Hasičskej stanice v Bytči a hasiči zo Žiliny na sanitnom automobile hasičskej služby. Následne bola vyslaná potápačská skupina zo Záchrannej brigády v Žiline,“ poskytla prvotnú informáciu hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Mária Pohanková Zahatlanová.
Záchranári prehľadávali vodnú plochu z člnu aj pod hladinou. Ženu sa napokon podarilo nájsť, hasiči ju vytiahli z vody a okamžite začali s kardiopulmonálnou resuscitáciou.
Na miesto dorazila aj Vrtuľníková záchranná zdravotná služba.
Bližšie informácie o zdravotnom stave ženy zatiaľ nie sú známe. Polícia okolnosti udalosti vyšetruje.
