Varín so Strečnom vyškolení z efektivity, tri vylúčenia v Bitarovej. Nededza stúpa tabuľkou

Komentáre k zápasom 15. kola VI. ligy.

Nededza (v bielo-zelenom) vyhrala aj druhý jarný zápas a v tabuľke poskočila na 6. miesto. Nededza (v bielo-zelenom) vyhrala aj druhý jarný zápas a v tabuľke poskočila na 6. miesto. (Zdroj: Ilustračná foto: Ľubomír Rendár)

Počas uplynulého víkendu sa odohrali zápasy 15. kola VI. ligy skupina A. Tri body z domácich zápasov brali Bitarová, Višňové a Nededza. Varín a Strečno prehrali doma pomerom 0:4 a Predmier remizoval v Skalitom.

VI. liga skupina A - 15. kolo

TJ Družstevník Bitarová – TJ Pokrok Stará Bystrica 2:1 (2:1)
Góly:
4. a 6. Marek Galbavý – 13. J. Carlos Garcia Bustamante. ŽK: M. Vršanský, M. Kosa – T. Hofer, S. Targoš. ČK: 16. P. Pavlík – 35. M. Ďuriš (2. ŽK), 87. J. Carlos Garcia Bustamante (2. ŽK). Rozhodoval Majerčík, 80 divákov.
DOMÁCI: M. Porubčan – J. Randík (56. R. Marejka), M. Kosa, P. Pavlík, J. Tomanica, D. Druska, B. Tabak, Roman Galbavý, D. Gašperec (66. K. Zbranek), M. Vršanský, Marek Galbavý (84. V. Lashkun).
HOSTIA: L. Vereš – S. Pitek (77. M. Šimašek), Tomáš Hofer, Juraj Hofer, L. Adamec, T. Halvoník (83. Matej Kulas), Adam Kulas, M. Ďuriš, J. Dubovický (60. S. Targoš), L. Melišík (60. B. Čierňava), J. Carlos Garcia Bustamante.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bitarová vstúpila do zápasu aktívne a úvod jej vyšiel na výbornú, keď sa v priebehu dvoch minút do streleckej listiny zapísala zimná posila mužstva Marek Galbavý, ktorý svojimi zakončeniami v 4. a 6. minúte prekonal brankára Vereša.

Hosťom sa podarilo znížiť v 13. minúte, keď po pravej strane unikol Juan Carlos Garcia Bustamante, vnikol do pokutového územia a obstrelil brankára Porubčana. O tri minúty neskôr na tohto Kolumbijčana smerovala nakopnutá lopta za obranu, obehol obrancu Pavlíka, ktorý ho pred šestnástkou zatiahol za dres, a keďže bol posledným brániacim hráčom, videl červenú kartu.

Po tomto momente hostia prebrali iniciatívu, boli o niečo aktívnejší, častejšie držali loptu na kopačkách, ale dostávali sa maximálne po pokutové územie, pozorná domáca defenzíva ich nepustila hostí do väčšej príležitosti.

SkryťVypnúť reklamu

V 19. minúte Druska unikol po ľavej strane, ale z dobrej pozície minul bránu. O chvíľu neskôr to strelou spoza pokutového územia skúšal Tomanica, ale vysoko prestrelil. V priebehu 29. a 35. minúty videl dve žlté karty hosťujúci Ďuriš a sily na ihrisku sa vyrovnali.

Prečítajte si aj: Zápas Tepličky priniesol opakovanú penaltu, vylúčenie i hetrik. Rosine a Belej nestačili na výhry ani dva góly Čítajte 

Druhý polčas sa odohrával za trvalého dažďa na ťažšom teréne, ktorý obom mužstvám sťažoval kombináciu, lopta hráčom odskakovala. Druhé dejstvo bolo vyrovnané, ale hra sa zväčša odvíjala medzi 16-kami. Obe mužstvá si pripísali zopár streleckých pokusov, ale nešlo o nič nebezpečné. Diváci väčšiu gólovú príležitosť nevideli.

V závere zápasu hlavný rozhodca tretíkrát v zápase vytiahol červenú kartu, tentoraz sa po dvoch žltých napomenutiach musel pod sprchy porúčať Juan Carlos Garcia Bustamante. Bitarová si najtesnejší náskok postrážila a Starú Bystricu porazila 2:1.

SkryťVypnúť reklamu

TJ Slovan Skalité – FK Predmier 1:1 (1:0)
Góly:
4. R. Putyra – 78. Tomáš Pistovčák (z 11m). ŽK: D. Mikula, R. Gomola, E. Petrák – M. Slobodník, S. Šefara, M. Hrehor. Rozhodoval Matejčík, 100 divákov.
DOMÁCI: E. Kavčák – R. Putyra, D. Mikula, M. Gavlák, R. Gomola, M. Štafen (73. D. Jedinák), P. Kaňa (88. S. Vaculčiak), M. Ganišin, J. Križek, F. Šuška, E. Petrák (58. Š. Jarabek).
HOSTIA: M. Baláž – M. Klus, M. Pobijak, Dominik Hrehor (59. Tomáš Pistovčák), Samuel Pistovčák, M. Slobodník, J. Borovička, S. Šefara, A. Sakala (83. R. Uríček), R. Husár, Marek Hrehor.

Prečítajte si aj: Favoriti to nemali jednoduché, viacerí zakopli. Rašov a Kotrčiná Lúčka nadelili súperom šestku Čítajte 

Skalité privítalo na domácej pôde kvalitného súpera z Predmiera. Domácim hráčom prialo šťastie už v 4. minúte, keď sa z priameho kopu presadil Putyra – 1:0. Súper si vypracoval asi štyri dobré gólové šance, no ani jedna nenašla bránu domácich. Obraz hry sa v nasledujúcich minútach vyrovnal. Do šatní však išli s výhodou domáci.

V druhom polčase hostia zatlačili, mali na ihrisku jasnú prevahu a chceli otočiť skóre zápasu. V 78. minúte premenil pokutový kop Pistovčák – 1:1. Ďalších gólov sa diváci v zápase nedočkali. Aj keď sa domáci ešte snažili, gólové šance už nedotiahli do konca.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným MYregiony.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom CB9R4 na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  2. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  3. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  4. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle
  6. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody
  7. Kúsok Slovenska na tanieri: domáce potraviny sú stávka na istotu
  8. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 %
  1. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  2. Záver vojny bol pre mnohých Slovákov životnou skúškou
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá
  4. LESY SR otvorili Poľanu: Nová cesta pre ľudí aj prírodu
  5. Tatra banka uvádza nový produkt Digitálna hypotéka
  6. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji
  7. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas?
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 15 738
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 7 809
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 5 669
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 725
  5. Nová možnosť investovania s garantovaným rastom až 6 % 3 373
  6. Majiteľka Boxito: Podnikanie zvláda vďaka multifunkčnému vozidlu 2 732
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 476
  8. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 238
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu