Prešiel si vrcholmi i pádmi. Žilinský hokej oslavuje storočnicu

Za otca žilinského hokeja sa považuje Ladislav Vyskočil.

Žilinský hokej oslavuje 25. januára 2025 storočnicu.Žilinský hokej oslavuje 25. januára 2025 storočnicu. (Zdroj: Daniel Stehlík)

ŽILINA. Hokej v Žiline 25. januára 2025 oslavuje významné jubileum - sto rokov od svojho založenia. Hokejový klub DOXXbet Vlci Žilina, ktorý je pokračovateľom histórie tohto športu v meste, si v storočnicovej sezóne pripomína tento významný míľnik viacerými akciami a podujatiami. Jedným z nich bolo aj stretnutie viacerých hokejových generácií.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žilinský hokej datuje svoj vznik ku dňu 25. január 1925, ktorý sa oficiálne považuje za dátum jeho zrodu. Pri ŠK Žilina bol vtedy založený hokejový odbor. Za otca žilinského hokeja sa považuje Ladislav Vyskočil, ktorý do mesta pod Dubňom ako prvý priniesol puk a „palice“ a zároveň bol prvý predseda hokejového odboru.

SkryťVypnúť reklamu

Rok založenia hokeja v Žiline si pripomenuli Vlci aj prostredníctvom číselníka na balustráde na Hlinkovom námestí, na ktorom sa od tohto týždňa vyníma číslo 1925. Pri tejto pre hokejistov v Žiline magickej číslici zorganizoval klub malé stretnutie, na ktorom boli zastúpené všetky generácie oblečené v dresoch klubu, v ktorých hrávali alebo hrávajú hokej.

Prečítajte si aj: Hetrik Rusa i prvý gól tínedžera. Žilina si spríjemnila predvečer storočnice výhrou Čítajte 

Pavel Rehák zastúpil na stretnutí bývalých hokejistov, ktorí v sezóne 1964/1965 vybojovali titul v II. hokejovej lige skupine D, vtedy najvyššej slovenskej súťaži v rámci bývalého Československa. „Je to niečo krásne. Žilinskému hokeju prajem len to najlepšie a aby sa mu podarilo vychovať čo najviac nových hokejistov,“ zaprial k storočnici 78-ročný niekdajší krídelník a neskôr aj tréner.

Roman Kontšek zase reprezentoval generáciu, ktorá vybojovala pre Žilinu v sezóne 2005/2006 historický a doposiaľ jediný titul majstrov Slovenska. „Dosiahnuť takýto míľnik je pre klub niečo nádherné. Pre mňa toto stretnutie znamená veľa. Vždy je skvelé, keď sa stretnem s rôznymi generáciami hráčov a vymeníme si spoločne hokejové zážitky, porozprávame sa o podmienkach a budúcnosti žilinského hokeja,“ povedal bývalý útočník a kapitán tímu spred devätnástich rokov.

SkryťVypnúť reklamu

Seniorov zase zastupoval útočník Vlkov Patrik Koyš, ktorý v klube pôsobí už piatu sezónu a v minulom ročníku pomohol Žilinu vrátiť späť do najvyššej súťaže. „Sto rokov je krásna méta pre klub. Verím, že to v tejto dobre rozbehnutej sezóne niekam dotiahneme a prispejeme tak k oslave storočnice,“ povedal hráč s číslom 8 na chrbte.

Prečítajte si aj: To, že sme nemali ministerstvo športu, bola obrovská tragédia, priznáva prezident SFZ Čítajte 

Najmladšiu generáciu zastupovali hokejisti žiackych kategórií Damián Kašša a Hanka Páleníková, ktorá už dokonca hráva aj ženskú extraligu. Na stretnutí bol prítomný aj Tomáš, zástupca žilinských hokejových fanúšikov, ktorí vytvárajú na tribúnach žilinského zimného štadióna neopakovateľnú atmosféru.

Hokejový klub DOXXbet Vlci Žilina teší, že môže pokračovať v histórii, ktorá bola tvorená niekoľkými generáciami. S každým rokom prichádza nový krok, nový úspech a nové výzvy. A práve táto nepretržitá kontinuita hokejového ducha, od malého hráča až po uznávanú hokejovú legendu, je tým, čo robí tento šport v Žiline tak výnimočným.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. Na Slovensku sú lídrom. Málo sa u nás stavia
  2. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia
  3. Na toto by ste sa mali vo svojej obľúbenej krčme opýtať
  4. Prvý mobil: míľnik dôvery medzi rodičom a dieťaťom
  5. Ako prežije váš biznis? Rozhodnú tieto 3 kroky
  6. Hodnotenie profesionála: Maldivské rezorty do hodiny od letiska
  7. Na potulkách chuťami: od zemiakov po syry, všetko je doma
  8. Rozvrh hodín s kalendárom prázdnin v denníkoch SME a Korzár
  1. Po mape s EUROVIA SK: Objavujeme Spiš a Gemer
  2. Ako prežije váš biznis? Rozhodnú tieto 3 kroky
  3. Nie je to len ihrisko: V K Parku deti opäť nájdu radosť z pohybu
  4. Hodnotenie profesionála: Maldivské rezorty do hodiny od letiska
  5. Jesenné tvorenie pre krajší domov aj nápaditý šatník
  6. Na Slovensku sú lídrom. Málo sa u nás stavia
  7. AL-AUTO dokazuje, že špičkový autoservis môže byť women-friendly
  8. Naši starí rodičia si peniaze zakopávali do zeme
  1. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 6 337
  2. Tichá epidémia bolesti chrbta: Dostupná pomoc pre tisíce ľudí 6 220
  3. Na toto by ste sa mali vo svojej obľúbenej krčme opýtať 6 046
  4. Z čašníkov majiteľmi top hotelov: Stavili na lokálnosť a luxus 5 713
  5. Na začiatku ledva naškrabali 700 eur, dnes majú miliónové tržby 4 852
  6. Prvý mobil ako skúška dôvery medzi rodičom a dieťaťom 4 434
  7. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina? Farba ju nezachráni 3 837
  8. Srí Lanka, Thajsko, Japonsko. Kde vás Ázia prekvapí najviac? 2 994
  1. Štefan Šturdzík: Vtip roka - štát na sebe ušetrí 1,3 miliardy eur. Pre socialistov fikcia.
  2. Ján Valchár: Cui bono Kirk? Cui bono poľské drony?
  3. Marek Tocimák: Zrkadlo Stáda
  4. Jozef Černek: Muž s fotoaparátom v detskom parku
  5. Dávid Polák: Izrael, Západný breh a medzinárodné právo. Časť 2.
  6. Ivan R. V. Rumánek: Kréťania
  7. Ján Kušnír: Prečo D2 každé ráno kolabuje
  8. Ľuboš Vodička: Drevená vodárenská veža v Palárikove, slovenský unikát
  1. Pavol Návrat: Žiadosť občanov Slovenskej republiky o zlúčenie s Českou republikou 63 874
  2. Rado Surovka: Matovičove bomby sú späť 12 174
  3. Radoslav Záhumenský: Rozhľadňa, ktorú takmer nikto nepozná, a pritom z nej Malá Fatra ukazuje svoju pravú krásu! 9 335
  4. Monika Albertiová: SLOVENSKOOO! A je to tu! Nenávisť a tuposť 7 803
  5. Daniel Guľaš: Svetový šašo 6 447
  6. Tomáš Csicsó: Ako školy vyberajú výpalné od študentov 6 124
  7. Ján Valchár: Ešte jeden večerný blog 4 982
  8. Rudolfa Vallová: Hrmelo už dávno, no Booking.com sa neobával 4 327
  1. Marcel Rebro: Drony ako oči a zbraň pechoty: Reportáž z bojových pozícií AZOV
  2. Roman Kebísek: Clementisová: Po poprave manžela jeho popol vysypali do stoky
  3. Věra Tepličková: Má to ťažké Kamenický...
  4. Věra Tepličková: ... a voľ nebyť, ako byť otrokom
  5. Igor Pogány: Nano Banana: Nová AI od Google premení vaše fotky na realitu (a splní sny)
  6. Marian Nanias: Jadrové zariadenia, doteraz použité na Mesiaci.
  7. Post Bellum SK: Začiatok konca pre desaťtisíce slovenských Židov: 9. september 1941
  8. Radko Mačuha: Pre Ficových šimpanzizantov.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

LinkedIn konferencia sa bude konať 18. septembra 2025.

Od LinkedIn špičiek sa dozviete ako predávať a budovať svoju značku.


MBK Victoria Žilina U13

Podujatie je určené pre kategóriu mladších žiakov U13.


Roman Nadányi

Festival zvedavosti je generálkou pred rokom 2026, kedy sa Trenčín naplno predstaví ako Európske hlavné mesto kultúry. Ste tiež zvedaví?


Cesta bola obojsmerne neprejazdná.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu