III. liga
BÁNOVÁ – ŽIAR NAD HRONOM
2:0 (1:0)
Góly: 35. Kubovich (11m), 85. Sluka.
Na vynovenom štadióne odohrali premiéru v tretej lige domáci so skúseným treťoligistom zo Žiaru nad Hronom. Hneď v úvode mohli ísť hostia do vedenia, keď hrač hostí z dvoch krokov nedostal loptu do brány. Čo sa týka hostí, to bola jediná ich šanca v prvom polčase. Domáci bojovnosťou ovládli hru. Šance sa ale rodili sporadicky. V 8. min. Kubovichova gólova strela trafila žrď hosťujúcej brány. V 17. min. sa vo výbornej šanci ocitol Ďurica, no tiež nedal. Snaha domácich bola korunovaná v 35. min., keď hráča domácich Podmanického v čistej šanci stopéri hostí zložili na trávnik. Jedenásťmetrový kop bezpečne premenil Kubovich. Druhý polčas začali lepšie hostia. Tlačili sa pred domácu bránu. V 54. min. krížna strela hostí skončila v bočnej sieti. V 55. min. ďalšia prudká lopta prešla pozdĺž celej brány domácich a skončila v aute. Potom domáci hru vyrovnali a hra sa väčšinou pohybovala medzi šestnástkami. V 85. min. po peknej akcii celého domáceho útoku, Sluka strelil druhý gól domácich a tým definitívne otupil snahu hostí o lepší výsledok. ŽK: Frátrik – T. Obert. Rozhodoval Kubačka, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Klec – Ľ. Ďuratný, Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Ďurica (85. D. Ďuratný), Frátrik (77. Hýll), Sluka, Podmanický, Paulini. Trenér: Kašuba.Ľubomír Portašík

BYTČA – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
1:0 (0:0)
Gól: 60. Gajdošík.
Prvý polčas sa hral medzi šestnástkami. Ani jedno z mužstiev si nevytvorilo výraznejšiu šancu. Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo domácich s väčšou snahou, ktorá sa prejavila v 60. min., keď sa dostal do brejku Gajdošík a nekompromisnou strelou pod brvno otvoril skóre zápasu. Domáci sa i naďalej pokúšali tvoriť hru, vymýšľali akcie, no k zakončeniu sa nedostali. Hostia sa zmohli len na bránenie a udržiavanie hry. ŽK: Kadák - Kaličák, Gašpar. Rozhodoval Špila, 250 divákov.
BYTČA: Čmárik - Kadák, Kováč (45. Tvrdý), Širo, Kresáň (86. Klimík), Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj (90. Zátek), Gajdošík. Tréner: Raždík.
Dušan Beníček
ČADCA – DOLNÝ KUBÍN 5:0 (2:0)
Góly: 20. a 56. Gábriš, 38. a 78. Šidlo, 73. Privarčák.
Domáci začali proti hosťom ofenzívne a prvé šance mali Šidlo, Gavlák a Baláž. Neskôr sa ďalšími strelami prezentovali Privarčák so Šidlom. Prvýkrát zahrmelo v 20. min, keď Gábriš zblízka hlavou prekonal Okoličániho. Hostia otvorili hru a Krišicu vyskúšal Bača. Domáci ale opäť prevzali iniciatívu a v 38. min. na 2:0 zvýšil Šidlo. Až do záveru prvého polčasu Čadčania útočili na bránu súpera, ale brankára hostí sa im už nepodarilo prekonať. Po obrátke začali lepšie hostia a v 51. min. strela Čučku letela tesne vedľa. Domáci včas ožili a v 56. min., po prihrávke Gavláka dal Gábriš svojim druhým gólom na 3:0. V 59. min. obrovskú šancu nevyužil Baláž, keď zblízka poslal loptu nad bránu. V 67. min. po rohu zaváhal Privarčák. Až v 70. min. sa k slovu dostali hostia, no Plančovu strelu Krišica kryl. V 71. min hostia v šestnáske faulovali Privarčáka, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. V 73. min. prišla pomsta Privarčáka, keď hlavou dal na 4:0. Nápor domácich pokračoval a v 78. min na konečných 5:0 upravil Šidlo. ŽK: Mlakyta, Macášek - Holub. Rozhodoval Ondák, 620 divákov.
ČADCA: Krišica - Piňo, Gábriš (78. Jaroš), Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta, Privarčák, Mlakyta, Baláž (79. Časnocha), Šidlo (83. Podmanický). Tréner: Strapáč.

BANSKÁ BYSTRICA B - K. N. MESTO 4:0 (2:0)
Góly: 7. Rusnák, 40. a 50. Šišiak, 66. Nemčok.
Zápas sa začal vo svižnom tempe. Dukla B hrou po krídlach a centroch z obidvoch strán zatláčala hostí do defenzívy. V 7. min. po centre Kandu skóroval Rusnák. Dukla B pokračovala v útočnej hre. Po rohovom kope Rusnák strieľal do brvna. Strely Šišiaka a Úškrta chytil brankár hostí. V 40. min sa Dukle podarilo zvýšiť na 2:0 Šišiakom, ktorému priťukol Nemčok. V druhom polčase hostia pokračovali v defenzívnej hre s využívaním brejkov. V 50. min. centroval Nemčok a Šišiak svojim druhým gólom zvýšil na 3:0. V 52. min. sa ocitol sám pred brankárom hostí Choma, ktorý obišiel aj brankára, ale jeho strelu vyrazil telom obranca hostí na roh. V 66. min. po rohu hlavičkoval Nemčok do žrde a odrazenú loptu poslal sám do siete hostí. ŽK: Padych. Rozhodoval Korista, 110 divákov.
K. N. MESTO: Ritnošík - Rajtek, Michúlek, Mičica, Paulus, Jamečný, Kohút (46. Kubala), Golian, Molnár, Padych, Genčúr (72. Mičiak). Tréner: Šebík.Ľubomír Šajban

KYSUCKÝ LIESKOVEC –
KREMNIČKA 1:3 (0:1)
Góly: 61. Matúš - 60. a 72. Mati, 30. Haviar.
Hostia z úvodného tlaku nevyťažili nič. V 11. min. sa dostali k slovu aj domáci, ale Kubala hlavou mieril len do brankára. Potom sa hra vyrovnala. Útoky sa striedali na jednej aj druhej strane. Obrana domácich však robila hrubé chyby a v 30. min. na to doplatili, keď Kremnička vyšachovala obranu Kysučanov a Haviar poslal hostí do vedenia. Hostia mali ďalšie šance, ale ich strely boli nepresné. V druhej časti hostia pokračovali v ofenzívnej hre a v 60. min. Haviar ideálne našiel Matiho, ten pohodlne doklepol loptu do brány - 0:2. Domáci hneď z protiútoku Matúšom znížili na 1:2. Vyrovnať sa im nepdoarilo, naopak v 72. min. Mati krížnou strelou zvýšil vedenie Kremničky na 1:3. V poslednej pätnásťminútovke domáci odpadli a hostia mohli pridať ďalšie góly Huríkom, Haviarom a Vodeckým. ŽK: Paulus - Vodecký, Húrik. Rozhodoval Ambróz, 250 divákov.
K. LIESKOVEC: Slíž - Panáček, Marčan, Matúš, Dančík, Vojvoda, Bocko, Trnovec (75. Paulus), Bohiník, Škorík (46. Macura), Kubala. Tréner. Berešík.Milan Čimbora
OSTATNÉ VÝSLEDKY 2. KOLA: Ružomberok B - T. Teplice 1:1 (0:0), 52. Jurčo - 68. M. Jeťko. Zvolen - Rakytovce 2:1 (1:0), Mihál, Borgoň – Jobko.
16. K. N. Mesto 2 0 0 2 0:7 0

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Päť chýb pri zateplení strechy
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 150

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.