ŽILINA. Panika v Žiline. Obyvateľov najväčšieho sídliska Vlčince i ďalších častí mesta vystrašil medveď. Zviera sa po žilinských uliciach pohybovalo večer po dvadsiatej hodine. Aj keď je medveďov v okolí Žiliny dosť, po prvýkrát vstúpil priamo do mesta.
Jeho pohyb zaznamenali obyvatelia na Bulharskej ulici, na Tulskej, šelma sa presunula cez Rosinky na Košickú ulicu. Medveďa sledovali desiatky policajtov i zásahový tím pre medveďa hnedého.
Zásah trval celú noc. Eliminovať sa ho nepodarilo.
"Pátranie po medveďovi, ktorý sa pohyboval po uliciach Žiliny, bolo preverované hliadkami okresného aj krajského riaditeľstva s negatívnym výsledkom," informovala žilinská policajná hovorkyňa Daniela Kocková.
Pohyb zvieraťa zachytili už podvečer v Tepličke nad Váhom.
Zásahový tím pre medveďa hnedého najskôr zasahoval práve v Tepličke nad Váhom. V podvečerných hodinách prijali hlásenie o pohybe medveďa hnedého pri zastávke v obci a v blízkosti hlavnej cesty smerom zo Žiliny. Členovia zásahového tímu začali robiť opatrenia, aby medveďa odplašili.
„Svetelným a akustickým plašením bol jedinec vytlačený do lesného porastu Dubeň a okolie bolo následne monitorované,“ poskytla stanovisko Štátna ochrana prírody.

V priebehu večera operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Policajného zboru Žilina informoval o pohybe medveďa na Ľavobrežnej ulici v smere do centra Žiliny, pravdepodobne išlo o rovnakého jedinca.
O krátky čas neskôr prijal zásahový tím hlásenie o výskyte medveďa na hlavnom cestnom ťahu v blízkosti celulózky.