Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Najväčšie prekvapenie sa zrodilo v Belej

V prvom kole jesennej časti
I. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline asi najviac prekvapil výkon Kotrčinej Lúčky, ktorá postúpila z II. triedy a cestovala na svoj prvý zápas do Belej, ktorá zasa vypadla z 5. ligy. Určite pre všetkých divákov, ktorí do Belej na futbal prišli, bolo veľkým prekvapením, keď si Kotrčina Lúčka odviezla domov tri body.
Zádubnie – Zbyňov 2:1 (1:1). 37. Majer, 86. Jankula - 12. Gažúr. R L. Rogoň, 80. Hostia sa ujali rýchlo vedenia. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska, pričom optickú prevahu mali domáci hráči. Hostia hrozili rýchlymi brejkami, mali aj vyloženú šancu, ale do prázdnej brány ju nepremenili. Domácim sa podarilo pred koncom prvého polčasu vyrovnať. V druhom polčase sa domáci ešte viac zahryzli do súpera a pred koncom sa im podarilo dať víťazný gól z pokutového kopu. ZÁDUBNIE: Vanca - Gašpierik (88. Hošták), Studník, Hulín (70. Sýkora), Majerčík, Majer, Talafa (65. Pechočiak), Peter Belanec, Heiser, Jankula, Pytel. ZBYŇOV: Stranianek - Milan Urík, Dolník, Miškovský, Miloš Mišiak, P. Jánošík, Babčan, Gažúr, Bielik, Martin Mišiak, striedali Surovčík, Bariak, N. Jánošík.
Belá – Kotrčina Lúčka 0:3 (0:2). 20. Pecko (z pok. kopu), 45. Martinček, 91. Kuťka. R Milo, 250. Vyhralo šťastnejšie mužstvo, ktoré premenilo dve ponúknuté šance. Belá zasa dve čisté šance nevyužila. V druhom polčase sa hralo väčšinou na polovici hostí, pri ktorých stála aj šťastena, keď Šipčiak z metra prestrelil prázdnu bránu, Vrábel zoči-voči samotnému brankárovi strelil vedľa. Vrcholom všetkého bola zahodená šanca Pobudu, ktorý z metra dal tesne vedľa tyče. Zákonite nedáš - dostaneš, v nadstavenom čase hostia odkopli loptu zo 40 metrov, ktorá prekĺzla brankárovi Franekovi popod telo. Podľa vývoja zápasu Belá prehrala kruto. BELÁ: Jozef Franek - Šipčiak (79. Pobuda), Boháč, Šmehýl, Ševčík, Kurcin, Laščiak, Ondráš, Staňa, Vrábel, Ťažký (45. Juraj Franek). KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Ďurnek, Kučerík, Slúčik, Milo, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček, striedali Peťko, Beleš, Laurenčík.
Dlhé Pole – Závodie 1:2 (1:1). 37. Dzúrik (za domácich). R Oravec, 110. Hostia skórovali hneď v prvej minúte po chybe domácich, začali agresívnejšie. Potom sa hral vyrovnala, domáci sa upokojili a hralo sa väčšinou v strede ihriska. V závere polčasu, domáci po chybe brankára hostí vyrovnali. Do druhého polčasu hostia opäť nastúpili agresívnejšie, výsledkom bol pokutový kop a víťazný gól zápasu. DLHÉ POLE: Kúdelčík - Šušlík, Martin Feranec, R. Fuljer, Švec, Šimulák, Tornáry, Adamík, Dzúrik, P. Fuljer, K. Feranec.
Rajecké Teplice-Konská – Hlboké 2:0 (0:0). 55. Šramo, 60. Martin Piala. R Hôrecký, 50. Obidve mužstvá nastúpili bez viacerých hráčov základných zostáv, to trochu ovplyvnilo aj priebeh zápasu. Prvý polčas bol bezgólový, v druhom polčase mali viac šťastia domácim ktorí dokázali streliť dva góly a zabezpečiť si tak prvé tri body v novom ročníku. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik - Sibyla, Šramo, Remšík, Blahušiak, Pleva, Baránek, Ďuriník, Miloš Krkoška, Martin Piala (85. Hubočan), Lihocký (18. Jaro Krkoška). HLBOKÉ: Zaduban - D. Konečný, Paták, S. Konečný, J. Hvorečný, Peter Adamov, Sekáč, V. Konečný, R. Adamov, Hoferica, Vršanský, striedali Remek, Krajíček, A. Hvorečný.
Nezbudská Lúčka – Rašov 3:1
(3:0). 6., 20. R. Kubo, 40. V. Samec - 80. Buňo. R Lemeš, 100. Domáci mali celý zápas prevahu, hrali čistý a pekný futbal a víťazstvo si zabezpečili prakticky už v prvom polčase. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - V. Samec, R. Kubo, M. Tichý, Krivko, Šipčiak, Patrik Samec (70. Hlávka), Miloš Samec, Marek Mrázik, Hanuliak, Ľ. Kubo. RAŠOV: Hubocký - M. Kadáček (65. Butko), Prášek, Michálek, Buňo, M. Lacko, Tretinár, Baláž, S. Lacko, R. Kadáček, Kresáň (35. Bajza).
Višňové – Bytčica 0:2 (0:0). 52. Ďuriš, 82. Dietrich. R Bariak, 100. Od začiatku zápasu bolo vlažné tempo, akoby sa obaja súperi len spamätávali zo začiatku súťaže. Tak sa odohral aj prvý polčas. V druhom polčase začali hostia náporom, domáci sa asi uspokojili s remízou, ale hostia im dali dva góly a odvtedy kontrolovali hru. VIŠŇOVÉ: R. Martinka - Kubica, Strelička, Šimko, Danaj, Pagáč, Laš, Varínčiak, Gaško (46. M. Stromček), Valica, Franček (85. Porubčanský). BYTČICA: Malich - Tkáč, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Šebík, Ďuriš, Dietrich, Repkovský (82. Baleja), Dudoň (67. Štaffen), M. Zuziak.
Kotešová – Rajec 2:0 (2:0). 16. Galovič (z pok. kopu), 40. Kendy. R Chaban, 150. Vo vyrovnanom stretnutí domáci využili z viacerých šancí dve, z ktorých skórovali. KOTEŠOVÁ: Frolo - Hranica, Košík, Mikulík, B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Pollák, Tichý (46. Lacek), Kendy. RAJEC: Petráš - Ďurec, Ďurajka (70. Dávidík), Hájek, Miko, J. Bujný, Šimkulič, Pekný (46. Macura), Jozef Pekara, Jakub Pekara, Krajčoviech.