Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Aj Dubničania si odniesli „TROJKU“

MŠK Žilina – ZŤS Dubnica 3:0 (3:0)

Góly: 10. Jež, 18. Šesták (11 m), 22. Čišovský
Ako prví pohrozili v siedmej minúte hostia. Kopačka nacentroval z priameho kopu do šestnástky, lopta sa dostala až k voľnému Novákovi, ten ale z piatich metrov z voleja netrafil bránu. Odpoveď Žilinčanov nenechala na seba dlho čakať. Gottwaldovu bombu najskôr Perniš zázračne vyškriabal spod brvna, na Ježov half – volej po následnom rohu bol už ale prikrátky. V 16. minúte si mladý Minarčík urobil zo zadákov Dubnice „dobrý deň“ a zastavil ho až faulom v pokutovom území Švestka. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Šesták. O päť minút už žlto – zelení vyhrávali o tri góly. Jež totiž uvoľnil na hranici pokutového územia Čišovského a ten rutinérsky z uhla prehodil vybiehajúceho Perniša. Do konca prvého dejstva mohli „Šošoni“ pridať aj ďalšie góly, Straka ani Gottwald však neboli úspešní. Po zmene strán pokračovali Žilinčania v rýchlom kombinačnom futbale. Hneď v úvode Šesták takmer z bránkovej čiary prestrelil a rovnako pochodil o päť minút aj Gottwald. V 57. min po rohu hlavičkoval len tesne nad na druhej strane Novák. O päť minút Štrba priťukol úplne voľnému Šestákovi, ten však z desiatich metrov volejom trafil len Pernišove nohy. V 73. minúte hlavičkoval Gottwald nad bránu. To už ale Strojári dohrávali len desiati, keď predčasne odišiel pod sprchy po druhej žltej karte Švestka. V 76. minúte nepremenil Šesták ani svoju tretiu obrovskú príležitosť, keď úplne voľný dal hlavou vyniknúť Pernišovi. Rovnako pochodil aj v 83. minúte, keď sa po dobrej kľučke ocitol pred gólmanom hostí. Žlto – zelení sa po tomto hladkom víťazstve posunuli v tabuľke na druhú priečku.
Pred 3658 divákmi rozhodoval Straka. ŽK: Švestka, Novák. ČK: 64. Švestka (po druhej žltej).
MŠK: König – Čišovský, Labant, Doležaj, Minarčík (79. Pekarík), Barčík, Štrba (79. Gavarič), Jež, Gottwald, Straka (76. Bajza), Šesták.

STRELCI MŠK:
3 góly – Pavol Straka, Stanislav Šesták, 2 góly – Róbert Jež, 1 gól Peter Doležaj, Marián Čišovský.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 3. KOLA:
AS Trenčín – Inter Bratislava 2:0
(2:0), 9. a 32. Kamenský. Dukla Banská Bystrica – Spartak Trnava 0:1
(0:1), 7. Fall. MFK Ružomberok – FC Nitra 2:0 (2:0), 25. Nezmar, 30. Jendrišek. Artmedia Bratislava – Matador Púchov 2:0 (1:0), 34. Debnár, 57. Fodrek (11 m).