RAJEC. V sobotu 18. marca sa za krásneho jarného počasia uskutočnil 27. ročník podujatia Rajecký Borošovec. Trať merala 14 kilometrov, pričom jej povrch bol lesný terén + asfalt. Okruh sa bežal cez nasledujúce zastávky: Šuja - kameňolom - Háje - Borošovec - Suchá dolina - Trstená - Šuja.
Výbornej jarnej krosovej klasiky sa zúčastnilo množstvo pretekárov vo viacerých vekových kategóriách. Prinášame vám prehľad výsledkov, ako aj fotogalériu z podujatia.
Rajecký Borošovec - umiestnenia pretekárov v jednotlivých kategóriách
Absolútne
1. Tomáš Michalec (Maratón klub Rajec) - 0:53:54
2. Patrik Holeša (Maratón klub Rajec) - 0:54:14
3. Henrich Weichpart (Slávia ŽU Žilina) - 0:54:31
4. Igor Pažický (STG Žilina) - 0:56:02
5. Patrik Frko (DHZ Porúbka) - 0:56:11
Muži - absolútne
1. Tomáš Michalec (Maratón klub Rajec) - 0:53:54
2. Patrik Holeša (Maratón klub Rajec) - 0:54:14
3. Henrich Weichpart (Slávia ŽU Žilina) - 0:54:31
4. Igor Pažický (STG Žilina) - 0:56:02
5. Patrik Frko (DHZ Porúbka) - 0:56:11
Muži 20 až 39 rokov
1. Tomáš Michalec (Maratón klub Rajec) - 0:53:54
2. Patrik Holeša (Maratón klub Rajec) - 0:54:14
3. Igor Pažický (STG Žilina) - 0:56:02
4. Patrik Frko (DHZ Porúbka) - 0:56:11
5. Ján Piala (Maratón klub Rajec) - :56:54
Muži 40 až 49 rokov
1. Henrich Weichpart (Slávia ŽU Žilina) - 0:54:31
2. Rastislav Kalina (Maratón klub Rajec) - 0:56:25
3. Ján Michalec (Slávia ŽU) - 0:57:22
4. Andrej Páleník (umimbehat.cz) - 0:57:42
5. Tomáš Ďurta (ŠK Achilles) - 0:58:29
Muži 50 až 59 rokov
1. František Talapka (Scheidt & Bachmann) - 1:06:14
2. Peter Ipser (Štyria Veteráni) - 1:09:00
3. Štefan Ondrušek (Priatelia Kysúc) - 1:09:55
4. Miroslav Kľučik (Kamenná Poruba) - 1:11:28
5. Ján Šmýkal (AK Banik Prievidza) - 1:11:59
Muži 60 a viac rokov
1. Ondrej Hanzlík (AK Baník Prievidza) - 1:08:38
2. Pavol Uhlárik (Maratón klub Rajec) - 1:11:47
3. Miroslav Bátora - 1:12:33
4. Vladimír Balošák (Stará Bystrica) - 1:17:23
5. Ján Uhlárik (Maratón klub Rajec) - 1:17:53
Ženy - absolútne
1. Janka Kuzmová (Maratón klub Rajec) - 1:06:14
2. Silvia Ďungelová (THE RUNning team Teplička nad Váhom) - 1:07:22
3. Jana Horniacka (Bratislava) - 1:08:23
4. Anna Zvarová (Svetielko nádeje) - 1:08:49
5. Miriama Brezániová (Maratón klub Rajec) - 1:09:53
Ženy do 39 rokov
1. Janka Kuzmová (Maratón klub Rajec) - 1:06:14
2. Zuzana Čečková (Rajecké Teplice) - 1:10:48
3. Katarína Zimenová (Maratón klub Rajec) - 1:11:35
4. Katarína Riljaková (Považská Bystrica) - 1:12:19
5. Petra Cibulková (Maratón klub Rajec) - 1:14:20
Ženy 40 až 49 rokov
1. Silvia Ďungelová (THE RUNning team Teplička nad Váhom) - 1:07:22
2. Jana Horniacka (Bratislava) - 1:08:23
3. Anna Zvarová (Svetielko nádeje) - 1:08:49
4. Miriama Brezániová (Maratón klub Rajec) - 1:09:53
5. Jana Bielická (AK Baník Prievidza) - 1:14:43
Ženy 50 a viac rokov
1. Anna Balošáková (AK Čadca) - 1:16:05
2. Daniela Červeňová (Bystrička) - 1:19:13
3. Mária Valientová - 1:22:34
Juniori do 19 rokov
1. Ján Hoždora (Sverepský vrchár) - 1:00:36
2. Dávid Bíroš (Ovčiarsko) - 1:09:26
3. Matúš Páleník (umimbehat.cz) - 1:09:38
4. Kristián Brezáni (Maratón klub Rajec) - 1:09:54
5. Azim Ben Saad (ŠKP Žilina) - 1:13:06
Juniorky do 19 rokov
1. Lucia Páleníková (umimbehat.cz) - 1:20:52
2. Denisa Uríková - 1:35:46