Osemgólový hurikán a čisté konto, jednoducho óda na hokej. Koyš: Boli sme hladní po góloch

Osem gólov si podelilo osem rôznych strelcov.

Prvý štvrťfinálový zápas vyšiel Žiline na jednotku s hviezdičkou. Prvý štvrťfinálový zápas vyšiel Žiline na jednotku s hviezdičkou. (Zdroj: Daniel Stehlík)

ŽILINA. Lepšie to ani odštartovať nemohli. Žilinskí hokejisti vstúpili do play-off vynikajúco a v prvom štvrťfinálovom zápase rozstrieľali Topoľčany 8:0. Krásne akcie, veľa gólov, čisté konto - tak by sa dal v krátkosti popísať štvrtkový večer.

Štvrťfinále – 1. zápas

Vlci Žilina – HC Topoľčany 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 2. Koyš (Macek, Grebenchshikov), 8. Paukovček (Sloboda), 11. Macek (Koyš, Mráz), 13. Varga (Kluka, Halama), 22. Mráz (Šidlík, Tomek), 33. Novák (Varga, Mráz), 37. Melcher (Jakubík), 49. Halama (Varga, Růžička). Strely: 46-23. Vylúčení: 5-4. Presilovky: 1:0. Oslabenia 1:0. Rozhodovali: Fridrich, Adamec, Bezák, Frimmel, 986 divákov. Stav série: 1:0.

VLCI ŽILINA: Tomek – Pohl, Šidlík, Kluka, Halama, Varga – Grebenchshikov, Novák, Koyš, Mráz, Macek – Sloboda, Pacalaj, Tibenský, Paukovček, Jakubík – Růžička, Nahálka, Melcher, Bečka, Rehák.

HC TOPOĽČANY: Kompas, Vojvoda – Valent, Dosek, Plonkhotnik, Tomčák, Hvila – Bystričan, Dúžek, Ručkay, Valent, Vybiral – Štec, Sedlák, Matej, Piačka, Šandor – Rohaľ, Moringa.

Lepší vstup do prvého štvrťfinále si Vlci ani nemohli priať. Odrazený puk si za bránkou prebral Koyš, obkrúžil poza ňu a umiestnil puk do siete, keď sa Kompas nestihol včas premiestniť. Tomek musel prvý raz zasahovať až v 6. minúte proti Hvilovej strele z rohu klziska.

Vlci sa zaslúžene dočkali druhého gólu v 8. minúte, kedy Slobodovu strelu po buly brankár neudržal v lapačke a dobre postavený Paukovček nemal problém doklepnúť puk do odkrytej bránky. V 11. minúte už bolo 3:0. Mráz našiel naľavo Koyša a ten prihral Macekovi, ktorý z tesnej blízkosti slabo bránený z prvej bekhendom nedal Kompasovi žiadnu šancu.

Po tomto momente si Topoľčany vzali oddychový čas. Ani to im nepomohlo, po ďalšej vynikajúcej akcii o dve minúty neskôr už bolo 4:0. Tentoraz predviedol svoje umenie prvý útok. Kluka sa zbavil obrancu na ľavej strane a presnou prihrávkou našiel nepokrytého Vargu, ktorý z prvej prekonal Kompasa, pre ktorého sa po tomto momente zápas skončil.

Raketový nástup mala Žilina aj do druhej tretiny, keď hostia zle striedali, čo využili domáci na strelenie piateho gólu. Tomek odovzdal puk Šidlíkovi a ten našiel unikajúceho Mráza, ktorý popod nohy prekonal Vojvodu.

V 34. minúte využila Žilina dvojnásobnú početnú výhodu, keď sa do puku oprel Novák, ktorého bomba skončila za chrbtom bezmocného Vojvodu. Žilinčania skórovali aj v oslabení. Puk dobre podržal Jakubík, zadovkou našiel Melchera a ten prestrelil Vojvodu.

V 49. minúte poslal zblízka puk popod Vojvodove nohy Halama a uzavrel skóre stretnutia. V závere sa diváci bavili mexickými vlnami a za predvedený výkon odmenili Vlkov potleskom.

Lepší vstup do štvrťfinálovej série proti Topoľčanom si Vlci ani nemohli priať. Svojmu súperovi nedali počas zápasu najmenšiu šancu. Do streleckej listiny sa zapísalo osem rôznych strelcov. Domáci gólostroj načal v čase 1:28 Patrik Koyš.

„Brankár Topoľčian spravil zákrok, bol vonku z bránky, takže puk som skúsil hneď zasunúť. Myslím, že tam ešte jeden z hosťujúcich hráčov vložil korčuľu, takže som mal aj šťastie,“ vrátil sa k prvému gólu Žiliny v stretnutí.

Prvý štvrťfinálový súboj zhodnotil nasledovne. „Mali sme skvelý vstup do zápasu. Rýchlo sme vyhrávali 4:0 a potom sa už hosťom ťažko hralo. Vleteli sme na nich, napadalo nám to tam.