V Bitarovej a Kotešovej sa červenalo. Višňové vyhralo na horúcej pôde v Predmieri + 12 naj hráčov

Komentáre k zápasom 13. kola VI. ligy.

Brezany (v zelenom) si s Radôstkou body podelili. Brezany (v zelenom) si s Radôstkou body podelili. (Zdroj: TJ Spartak Radôstka)

Počas víkendu sa odohralo 13. kolo VI. ligy skupina A. Brezany si podelili body s Radôstkou, no mohli mať všetky tri, ak by v 90. minúte premenil Chupáň pokutový kop.

V sobotu bola v akcii aj Bitarová, ktorá zvíťazila nad Strečnom 2:0. Za Družstevník sa musel pod sprchy porúčať strelec druhého gólu T. Šimček, ktorý videl dvakrát žltú kartu za nesúhlas s rozhodnutím arbitra.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z troch bodov sa radovala aj Bytča, ktorá nemala s Varínom najmenší problém a zvíťazila 3:0. Premiérový zápas v drese MFK v sezóne 2022/2023 absolvoval Viktor Pečovský. Vyhral aj najbližší prenasledovateľ Bytče Višňové. Zverenci Roberta Machynu zvíťazili v Predmieri 3:2 a to ešte nepremenili viaceré stopercentné šance.

SkryťVypnúť reklamu

V domácich zápasoch Kotešovej zväčša padá veľa gólov, no toto pravidlo neplatilo v zápase OFK proti Starej Bystrici, keď si mužstvá body podelili po remíze 1:1.

Prečítajte si aj: Záverečné kolo v znamení výhier žilinských mužstiev. Dvojgóloví Labuda, Žingora aj M. Jadroň Čítajte 

VI. liga skupina A - 13. kolo

TJ Snaha Zborov nad Bystricou – TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou 0:3 (0:3)
Góly:
7. a 32. F. Jančík (1 z 11m), 45. M. Dorman. ŽK: J. Mihalda – M. Pavlica. Rozhodoval Palider, 200 divákov.
DOMÁCI: M. Šustek – J. Mihalda, O. Budoš, T. Mešťanik, J. Čelko, J. Martinec (72. P. Červeník), M. Timek, A. Kocifaj, L. Ďugel, J. Blahuta (55. D. Murgáš), M. Kocifaj (67. M. Brhel).
HOSTIA: P. Papajčík – M. Dorman, J. Putorík, K. Kovalík (76. A. Bajcár), D. Nekoranec, P. Červenec, J. Slúka, F. Jančík, J. Pavlica, J. Bambúch, M. Pavlica.

„Súper bol jednoznačne lepší,“ uznal na úvod pozápasového hodnotenia kvalitu Vysokej domáci šéf Jaroslav Nečeda. Hostia sa ujali vedenia už v 7. minúte, po jasnom faule v pokutovom území si loptu na biely bod postavil Jančík a pohodlne skóroval – 0:1. Ten istý hráč pridal aj svoj druhý zásah, po peknej akcii a chybe v zborovskej defenzíve bezproblémovo prekonal Šusteka – 0:2.

SkryťVypnúť reklamu

Výsledkový rozdiel triedy stanovil v 45. minúte Dorman, keď po rohovom kope hlavičkoval úplne osamotený – 0:3. Zborov môže mrzieť smolné zakončenie Timeka aj prestrelená brána po zakončení Murgáša.

„Spartak nás prevyšoval v strede poľa, hral pekný futbal. Nám sa veľmi nedarilo, treba ich len pochváliť a vyzdvihnúť čistý priebeh stretnutia,“ dodal v skratke vedúci mužstva.

Prečítajte si aj: Tri červené karty Ovčiarska, zaváhania Rajca i Divinky, hetriky Majerčíka a Čebeka + 26 naj hráčov Čítajte 

FK Predmier – TJ Višňové 2:3 (1:2)
Góly:
7. a 87. S. Šefara – 23. I. Dukanović, 33. M. Jendruch, 82. M. Turský. ŽK: M. Čička – P. Schmiester, J. Šarlay. Rozhodoval Bednárik, 150 divákov.
DOMÁCI: R. Uríček – R. Husár, M. Pobijak, M. Slobodník, R. Cedzo, S. Popelka (85. M. Kmecík), M. Praženica (59. M. Čička), S. Pistovčák, S. Šefara, I. Šebík, M. Šimoník.
HOSTIA: F. Kováč – M. Žitník, D. Kočiš, M. Šimun, L. Sventek, M. Pažický, J. Šarlay (53. R. Sirej), J. Ondruš (24. P. Schmiester), I. Dukanović, M. Jendruch (56. M. Turský), Š. Schwarz.

SkryťVypnúť reklamu

Domáci na hostí od úvodu vyleteli, boli aktívni. Gólovo boli odmenení už v 7. minúte, keď sa po nedorozumení obrany Višňového dostal do úniku Šefara a strelou k ľavej tyči prekonal Kováča. Višňové postupom času vyrovnalo hru, ale domáci boli stále nebezpeční. Vedenie Predmiera mohol zvýšiť Šebík, ale s jeho prudkou strelou si Kováč poradil.

Zverenci Roberta Machynu z prvej väčšej šance vyrovnali. Sventek sklepol loptu na Pažického, hosťujúci kapitán ju potiahol po čiare a vnikol do 16-tky, kde spätnou prihrávkou našiel Dukanovića, ktorý loptu z 11 metrov napálil pod brvno.

Tento moment hostí naštartoval. Po individuálnej akcii, keď sa Dukanović výborne zbavil troch brániacich hráčov, sa dostal legionár hostí k zakončeniu, jeho strelu k tyči však Uríček zneškodnil. Ďalšiu dobrú šancu mal Sventek, ktorý najvyššie vyskočil na Žitníkov center, no jeho hlavička tesne minula ľavý horný roh.

Višňové sa dostalo do vedenia v 33. minúte.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným MYregiony.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C9A6V na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 8 295
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 844
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 108
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 5 298
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 227
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 716
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 617
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 098
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

Spadol na neho konár.


Fedor Blaščák hovorí o vandalizme.


Budova na Hviezdoslavovej ulici prejde obnovou.

Pobočka pošty v nej funguje ďalej.


Vlaková patrola ZSSK na Rušňoparáde 2025.

Spoločné rodinné výlety, detská fantázia rozbehnutá na plné obrátky a zážitky, na ktoré sa nezabúda.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu