Streda, 31. máj, 2023 | Meniny má Petronela, Petrana

SSE pozýva: Marián Čekovský, Adriana Kučerová a ich hostia budú hrať pre Svetielko nádeje

Výťažok z koncertu poputuje detským onkologickým pacientom a ich rodinám

Fenomenálni Marián Čekovský, svetová sopranistka Adriana Kučerová a detské talenty Ajna Marosz, Nora Lubbadová a Bratislavský chlapčenský zbor sa stretnú na pódiu Domu umenia Fatra v Žiline 13. júna. Výťažok z koncertu poputuje detským onkologickým pacientom a ich rodinám.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Stredoslovenská energetika a. s. (ďalej len „SSE“) v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina pod vedením dirigenta Adama Sedlického, usporiadajú v pondelok 13. 6. 2022 o 19:00 charitatívny koncert pre občianske združenie SVETIELKO NÁDEJE s naozaj hviezdnym obsadením.

SkryťVypnúť reklamu

Okrem multitalentovaného Mariána Čekovského, ktorý koncert aj moderuje a úžasnej Adriany Kučerovej, na ňom vystúpia aj Bratislavský chlapčenský zbor, 12 ročná klaviristka Nora Lubbadová a 14 ročná flautistka Ajna Marosz.

Marián Čekovský: „Pred dvomi rokmi som si v Žiline zahral so skvelými mladými talentmi, skutočnou extra triedou. Som rád, že teraz po pandémii ma to čaká znovu. Príďte si nás vypočuť a pomôžte dobrej veci.“

Načítavam video...

Koncert financuje a celý výťažok zo vstupeniek daruje SSE Svetielku nádeje, ktoré už roky pomáha deťom a ich rodinám zo stredoslovenského kraja postihnutých onkologickými ochoreniami. „Pred dva a pol rokom, tesne pred pandémiou, sme v spolupráci so Svetielkom nádeje usporiadali premiérový benefičný koncert, ktorý sa stretol s veľkým nadšením,“ konštatuje hovorkyňa SSE Michaela Krivá. „Preto sme si chceli úspech z roku 2020 o ďalší rok zopakovať. Bohužiaľ, pandémia nám to neumožnila, no o to poctivejšie sme sa pripravili na ten tohoročný. A pevne verím, že finančný výťažok z koncertu pomôže Svetielku v realizácii nových projektov a rodinám, ktoré to potrebujú.“

SkryťVypnúť reklamu

Koordinátorka podujatí OZ Svetielko nádeje Vanda Prandorfyová: "Za 20 rokov fungovania Svetielka nádeje sme mali množstvo pekných spoluprác a partnerov, no premiérový koncert mladých talentov, ktorý pre nás SSE usporiadala vo februári 2020 je jedným z najvydarenejších. Pandémia a teraz zdražovanie výrazne zasiahli do života rodín, ktorým Svetielko nádeje pomáha. Preto podporu a pomoc potrebujú možno viac ako kedykoľvek predtým. Aj vďaka podujatiam, ako je tento koncert, vieme pomáhať už dve desaťročia."

Vďaka „koncertu nádeje“ v roku 2020 získalo občianske združenie Svetielko nádeje na svoju činnosť na vyzbieranom vstupnom a darom Stredoslovenskej energetiky 20 tisíc eur.

Charitatívny koncert pre SVETIELKO NÁDEJE sa uskutoční v Žiline, v Dome umenia Fatra, v pondelok 13. 6. 2022. Cena vstupeniek, ktorých celá suma pôjde na účet Svetielka nádeje sa začína na 20 eurách a zakúpiť si ich môžete prostredníctvom www.navstevnik.sk alebo priamo v pokladni ŠKO.

SkryťVypnúť reklamu

Účinkujúci:

Bratislavský chlapčenský zbor (zbormajstri: M. Rovňáková, G. Rovňák ml.)
Marián Čekovský, moderovanie, spev, klavír
Adriana Kučerová, soprán
Nora Lubbadová, klavír
Ajna Marosz, zobcová flauta
Adam Sedlický, dirigent
Štátny komorný orchester Žilina


SVETIELKO NÁDEJE je občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín. Prevádzkuje tiež jediný detský mobilný hospic na území stredného Slovenska. Podporuje potrebnú prevenciu a včasnú diagnostiku a svoju činnosť vykonáva v súčinnosti s Klinikou pediatrickej onkológie a hematológie DFNsP v Banskej Bystrici. www.svetielkonadeje.sk

Stredoslovenská energetika dodáva energiu (elektrinu a plyn) pre život a podnikanie viac ako 700 tisíc zákazníkom. Na energetickom trhu pôsobí už viac ako 95 rokov. Budovaním nových pripojení, investovaním a podporou celospoločenských záujmov prispieva k ďalšiemu ekonomickému rozvoju regiónu. www.sse.sk.

Bratislavský chlapčenský zbor vznikol pri Slovenskej filharmónii a pôsobí na slovenskej umeleckej scéne už od roku 1982.. V roku 1988 sa osamostatnil a dnes je teleso súčasťou Súkromnej umeleckej školy, kde študuje priemerne 80 chlapcov vo veku 7 - 28 rokov. Koncertná zložka má 45 členov. Zbor má na svojom konte 7 CD, TV filmy a spoluprácu so svetovými filmovými spoločnosťami. Vyrástli tu mnohí sólisti a výborní zboroví speváci, z jeho radov vzišlo doteraz šesť mladých dirigentov. Zbor sa pýši prvenstvami v medzinárodných súťažiach, účinkoval na profesionálnych festivaloch po celom svete a je držiteľom mnohých ocenení, medzi nimi je aj zlatá medaila prezidenta SR a cena Ministra kultúry SR.

Marián Čekovský je nenapodobiteľný umelec, komik a hudobník, ktorý si získava srdcia ľudí piesňami, svojským humorom a optimizmom.Je držiteľom prestížnych cien ako Aurel za najlepšieho multiinštrumentalistu, cena DOSKY za najlepšiu scénickú hudbu sezóny či OTO za najlepšieho speváka. Spolupracoval s mnohými slovenskými aj zahraničnými hudobníkmi, vydal niekoľko albumov a napísal hudbu k viacerým divadelným predstaveniam a filmom.

Adriana Kučerová je pokračovateľkou slávnej tradície slovenských sopranistiek ako Lucia Popp, Edita Grúberová alebo Ľubica Vargicová. Štúdiá absolvovala na VŠMU v Bratislave a Národnom konzervatóriu v Lyone. Na konte má viacero súťažných ocenení: medzi tie najvýznamnejšie patrí absolútne víťazstvo a tri ďalšie ocenenia na prestížnej medzinárodnej súťaži Hanns Gabor Belvedere vo Viedni. V zahraničí účinkovala na Salzburg Mozart Wochen, ako aj na Salzburskom festivale v Mozartovej opere La finta giardiniera, či milánskej La Scale, kde debutovala v Purcelovej opere Dido and Aeneas. Medzi jej minuloročné úspechy patrí debut v Theater an der Wien a novembrové účinkovanie v Glyndebourne Touring Opera.

Nora Lubbadová je mimoriadne nadaná klaviristka z pražských Vršovic. Vyhráva medzinárodné klavírne súťaže a získava mimoriadne ceny za interpretáciu v Európe, Ázii aj Amerike. Počas pandémie vystúpila on-line na hudobnom festivale Pražské jaro a zvíťazila v medzinárodnej súťaži v Hongkongu. Postúpila tiež do finále medzinárodnej televíznej hudobnej súťaže Luskáčik v Moskve, čo jej dalo možnosť zahrať si s preslávenou Moskovskou filharmóniou. K striebornému Luskáčikovi si hneď začiatkom roka 2021 pripísala cenu Zlatý oříšek, čo je cena pre najtalentovanejšie deti Česka. V apríli 2022 si prevzala medailu, 1. cenu a špeciálnu cenu Mladý talent v Elgar room v známej Royal Albert Hall, kde sa konal koncert víťazov sútaže Grand Prize Virtuoso. . Kvôli pandémii bolo odsunuté jej vystúpenie v Carnegie Hall, uskutoční sa najneskôr v roku 2023.

Ajna Marosz je nadaná slovenská flautistka, ktorá sa narodila a vyrástla v Žiline. Od siedmich rokov sa zúčastňovala na celoslovenskej súťaži Čarovná flauta v Nižnej (šesťkrát tu získala 1. miesto), v Maďarsku v roku 2019 vyhrala 1. miesto a mimoriadnu cenu na súťaži Lászlóa Czidru. V roku 2019 vyhrala na celosvetovej súťaži zobcových flautistov Open Recorder Days Amsterdam v Holandsku a stala sa slovenskou víťazkou medzinárodnej talentovej súťaže Virtuózi V4+.

Adam Sedlický patrí k najmladšej generácii slovenských dirigentov. Od roku 2017 je stálym dirigentom operného súboru Národného divadla moravskoslezského v Ostrave a od roku 2020 stálym dirigentom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Úspešne sa zúčastnil majstrovských dirigentských kurzov u Gabriela Chmury, Colina Mettersa a Michalisa Economou, kde mal možnosť dirigovať orchestre ako Beethoven Academy Orchestra, Cardiff Sinfonietta či Athens Philharmonia Orchestra.

Štátny komorný orchester Žilina vznikol roku 1974 ako jediný orchester „mozartovského typu“ na Slovensku. Odvtedy si získal významné postavenie nielen na Slovensku, ale v krátkom čase sa mu podarilo dosiahnuť vynikajúce renomé aj v Česku a inde v zahraničí. Orchester má 35 členov, prevažne absolventov hudobných akadémií v Bratislave, Prahe, Brne a Konzervatória v Žiline.

Najčítanejšie na My Žilina

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 3. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko
 4. Trápi vás únava alebo bolesti hlavy? Máme pre vás riešenie!
 5. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 6. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 7. V Bratislave sa koná Globsec
 8. Zasadíte strom, postavíte (hmyzí) dom: A uvidíte aj hviezdy
 1. Trápi vás únava alebo bolesti hlavy? Máme pre vás riešenie!
 2. Kolektívne vyjednávania v skupine Chemosvit
 3. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu?
 4. Palubná jednotka Shell EETS otvára európske hranice
 5. Pacientom so sklerózou multiplex dokážu skvalitniť život
 6. Slováci radi investujú s bankami
 7. Content agency mení svoje meno na Contedy
 8. Ako správne napúšťať bazén
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 960
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 944
 3. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 8 114
 4. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 6 276
 5. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 4 896
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 650
 7. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 462
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“ 2 035

Blogy SME

 1. Radko Mačuha: Háveď
 2. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja
 3. Irena Šimuneková: Veľký vrch
 4. Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR: Dospelí pacienti s SMA sa dočkali liečby
 5. Julius Kravjar: Porovnanie umelej a ľudskej inteligencie z „pera“ ChatGPT
 6. Jozef Sýkora: My na to máme! Tak za to poďme bojovať.
 7. Martina Paulenová: Považský hrad - ako vychovať malého turistu
 8. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ?
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 797
 2. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 93 276
 3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 35 262
 4. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 490
 5. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 23 458
 6. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 8 587
 7. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 491
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 6 437
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

Turistovi resustitácia nepomohla.


10 h

Incident sa zaobišiel bez zranení.


14 h
Záchranná akcia s tragickým koncom.

Turisti by nemali preceňovať svoje sily.


16 h
Ostrov Mljet.

Chorvátsko má 1244 ostrovov, z toho len necelých päťdesiat obývaných.


16 h

Blogy SME

 1. Radko Mačuha: Háveď
 2. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja
 3. Irena Šimuneková: Veľký vrch
 4. Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR: Dospelí pacienti s SMA sa dočkali liečby
 5. Julius Kravjar: Porovnanie umelej a ľudskej inteligencie z „pera“ ChatGPT
 6. Jozef Sýkora: My na to máme! Tak za to poďme bojovať.
 7. Martina Paulenová: Považský hrad - ako vychovať malého turistu
 8. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ?
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 108 797
 2. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 93 276
 3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 35 262
 4. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 490
 5. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 23 458
 6. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 8 587
 7. Marek Strapko: Investigatívec Fico našiel novú paru 6 491
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 6 437
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu