Utorok, 24. máj, 2022 | Meniny má Ela

Stav baráže je vyrovnaný. Tréner Škorvánek: Lepší prehral, na Liptove to bude zaujímavé

Jediným žilinským strelcom bol Matej Macek.

Tréner Žiliny Stanislav Škorvánek.Tréner Žiliny Stanislav Škorvánek. (Zdroj: Daniel Stehlík)

ŽILINA. Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v druhom stretnutí baráže o extraligu nad Žilinou 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Dejisko stretnutí sa teraz sťahuje na Liptov. Zápasy číslo 3 a 4 sú na programe vo štvrtok a piatok.

Škorvánek musel už v prvej minúte zasiahnuť vyrážačkou proti strele Handlovského. Vzápätí dobre získal puk v útočnom pásme Koyš, ale mikulášsku bránku Vlci neohrozili. Hostia otvorili skóre po dvoch minútach, prihrávku Cebáka dostal za Škorvánkov chrbát s prispením teču jedného z domácich hráčov Kalousek. Vlci si onedlho vypýtali presilovú hru. Žilinčania sa v útočnom pásme usadili až v druhej polovici početnej prevahy. Puk dobre podržal Safaraleev, nahral ho Petrášovi a ten z prvej vyskúšal pozornosť Lietavu. Onedlho dobre nahadzoval puk z modrej Sloboda, ale nikto z jeho spoluhráčov ho pred bránkou netečoval. Na opačnej strane nemal problémy s Mezovského strelou Škorvánek. Od inkasovaného gólu boli domáci aktívnejší a snažili sa vyrovnať.

Prečítajte si aj: Kuriozita Rosiny na Kysuciach, bodové straty Stráňav a Tepličky, tri body Bánovej Čítajte

V 9. minúte dobre podržal puk v útočnom pásme Safaraleev, prihral Drtinovi, ktorého strelu nepríjemne tečoval Petráš. O pár sekúnd sa odrazený puk od Petranovej strely v medzikruží dostal k nekrytému Macekovi, ktorý tvrdou strelou do vinkla prekonal Lietavu a vyrovnal na 1:1. V 11. minúte sa snažil Jansonsov nahodený puk od modrej tečovať pred Lietavom stojaci Tibenský.

O pár sekúnd nepískol rozhodca jasné držanie hosťujúceho hráča na Tibenského. Po šarvátke v domácom bránkovisku sa hralo štyria proti štyrom. V tejto hernej situácii pískol rozhodca Liptovskému Mikulášu presilovku 4 na 3 pre údajné podrazenie Cígera. Vlci zahrali oslabenie obetavo a zblokovali viacero striel. Táto presilovka vliala Liptákom vietor do plachiet, ale hosťujúci hráči výraznejšie Škorvánka neohrozili.

V 18. minúte po Skladaného prihrávke dobre zakončoval Macek. Po vhadzovaní dobre nahadzoval puk na mikulášsku bránku Šidlík. Petranovu jedovku z modrej o pár sekúnd neskôr zblokoval jeden z hráčov. Vzápätí naviezol puk do útočného pásma Skladaný a na konci akcie bolo zakončenie Drtinu.

Prečítajte si aj: Belá aj Višňové zakopli, Predmier daroval "kanára". Strečno zlyhalo, jazda Gbelian trvá Čítajte

Liptáci nastúpili do druhej časti aktívnejšie, boli častejšie na puku, ale výraznejšie Škorvánka neohrozili. Vzápätí prišlo kontroverzné vylúčenie Šidlíka a dvojminútová presilovka hostí. Aj keď sa Liptáci usadili v útočnom pásme, ich strely leteli mimo troch tyčí.

V druhej časti presilovky Vlci dobre vyhadzovali puky a Liptáci sa v pásme neusadili. Hralo sa v rýchlom tempe a pri mantineli sa dohrával každý súboj. Do dobrého úniku sa dostal Jansons, puk však poskakoval ponad bránkou. V 28. minúte vynikajúco zasiahol Škorvánek po úniku jedného z hosťujúcich hráčov. Na opačnej strane nenašla pred poloprázdnou bránkou Petrášova prihrávka Safaraleeva. Šidlíkovo nahodenie dobre tečoval Skladaný.

V 29. minúte Liptáci zle striedali a Vlci hrali v početnej výhode. Domáci sa dobre rozostavili, Hřebíčkovu strelu tečoval tesne vedľa Linet. O pár sekúnd Safaraleeovi ušiel puk z čepele. Na konci ešte strieľal od modrej Sloboda. Na opačnej strane proti Cebákovmu teču zasiahol Škorvánek. V dobrej pozícii sa pred Lietavom ocitol Jansons, ale obranca jeho pokus zblokoval.

V nasledujúcom úseku vyvinuli Vlci v útočnom pásme enormný tlak, viacero pokusov bolo zblokovaných, prípadne ich kryl Lietava. Bola to škoda, pretože z ničoho nič zapršalo na opačnej strane. Puk za Škorvánkov chrbát dostal Mezovský. O pár sekúnd sa dvaja na jedného rútili Koyš s Markovičom, ale druhý menovaný nedostal puk na hokejku. V závere dobre ohrozil Lietavu Skladaný.

Prečítajte si aj: Ďalšie faux pas Bytče. Štiavnik, Hôrky a Hrabové udelili "kanára", Divinka dala 10 gólov Čítajte

Na začiatku tretej tretiny vznikla menšia potýčka pred žilinským bránkoviskom. Na opačnej strane sa sám pred bránkou ocitol Markovič, ale zakončil tesne mimo. V 45. minúte držal hosťujúci hráč Skladaného, ale rozhodcovia boli ticho. Po tomto neodpískaní faulu priletelo na ľad pár plastových pohárov. Po potýčke Hřebíčka s Matúškom sa hralo štyria proti štyrom. V tejto hernej situácii si aktéri na ľade veľa príležitostí nevytvorili. Celkovo nebolo v prvej polovici poslednej dvadsaťminútovky veľa streleckých pokusov medzi tri žrde.

V 49. minúte sa dobre uvoľnil Macek, ktorý bol faulovaný a Vlci dostali početnú výhodu. Po vyhratom buly nahadzoval z modrej čiary Drtina. Žilinský kapitán to skúšal aj o chvíľu neskôr a po ňom aj Petráš. Po trme-vrme sa snažil dorážať Linet. Drtinova delovka v 51. minúte letela tesne mimo. Necelých osem minút pred koncom vznikla pred hosťujúcou bránkou ďalšia šarvátka. Rozhodcovia mali zvláštne posudzovanie niektorých momentov – po tom, čo Shiksatdarov zvalil Markoviča, boli vylúčení obaja.

Čas na vyrovnanie Žilinčanom rýchlo utekal. Po Petranovej delovke dobre clonil Koyš. Necelých päť minút pred koncom ušiel obrane Hovorka a bekhendom prekonal Škorvánka. Žilinčanom sa nepodarilo ani znížiť a Liptovský Mikuláš vyrovnal stav série na 1:1.

OHLASY PO ZÁPASE

Ján Šimko, asistent trénera Liptovského Mikuláša: „Z hľadiska hernej stránky išlo o vyrovnanejší zápas ako včera. Od začiatku to malo náboj. Potrebovali sme si pripomenúť niektoré elementy, ktoré je dôležité v týchto zápasoch ukázať. Práve v spomínaných elementoch nastalo rapídne zlepšenie a to nám dopomohlo k víťazstvu.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Zmeny v zostave vyplynuli z nášho rozhodnutia. Všetci hráči boli na sto percent pripravení zasiahnuť do zápasu. Vybrali sme 22 z nich. Začiatok bol v réžii hostí, čo sa dalo očakávať. V ďalšom priebehu zápasu sme mu boli minimálne vyrovnaným súperom. Ak by som to mal triezvo zhodnotiť, včera lepší prehral a dnes lepší prehral. Na zápasy je to 1:1, hrá sa na štyri víťazstvá. Presne vieme, čo Mikuláš zlepšil. A ak to zlepšíme aj my, tak to bude na Liptove zaujímavé. Také situácie v okolí našej bránky sa nemôžu stávať. Verím tomu, že sa z toho poučíme a zareagujeme na to. Ďakujem chlapcom za výborný výkon.“

Matej Macek, strelec žilinského gólu: „Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie. Dnes nám zrejme tak neprialo šťastie ako včera a nezvládli sme to. Je to 1:1 a hrá sa na štyri víťazstvá. Keď sme v druhej tretine mali najväčší tlak, tak sme inkasovali. Stáva sa, čo už. Prehrali sme, to je celé. Nič sa nedeje. Ideme na Liptov skúsiť uchmatnúť jeden zápas a uvidíme, čo bude ďalej. Dnes sme si vypracovali množstvo šancí, ale nechcelo nám to tam padnúť. Dúfame, že u súpera prelomíme streleckú smolu.“