STREČNO. Futbalistom Strečna jesenná časť piatej ligy nevyšla. Zverenci Mareka Mazáka vyhrali iba trikrát a s 12 bodmi im patrí 12. miesto. Uplynulých 13 kôl sme zhodnotili s predsedom klubu Štefanom Tavačom.
„Z hľadiska postavenia v tabuľke nie sme s jesennou časťou spokojní. Chceli sme sa pohybovať v jej strede. Podobne ako minulý rok, aj teraz sme veľa bodov postrácali v domácom prostredí,“ povedal na úvod s tým, že ho mrzia hlavne domáce prehry so Skalitým a Kotešovou.

„A takisto aj zahanbujúca prehra v Radôstke. Chalanom snahu bojovať o víťazstvo uprieť nemôžem. Niekedy to bolo o smole či nepozornosti. Veľakrát sme strácali body v záveroch zápasov.“
Takisto ho mrzia výkony na ihriskách súperov. „Vonku sme niekedy pôsobili odovzdaným dojmom, nevydali sme v nich zo seba všetko,“ povedal napríklad k stretnutiam v Gbeľanoch (3:0) či Bitarovej (3:1).
Za najlepšie zápasy označil víťazstvá vo Varíne (4:3) a doma s Predmierom (2:1). „Ukázali sme nasadenie, bojovnosť, srdiečko. Dokázali sme, že futbal vieme hrať,“ doplnil.

Chýbal gólový hráč
Najväčší problém videl Štefan Tavač v koncovke. Futbalisti Strečna si počas zápasov dokázali vypracovať príležitosti na skórovanie, horšie bolo ich premieňanie. Na jeseň strelili spoločne so Skalitým najmenej gólov v súťaži (16). „Išli sme sami na brankára či netrafili odkrytú bránu. V takýchto situáciách nám chýba hráč, ktorí by ich využil na skórovanie a vyriešil tieto situácie s chladnou hlavou,“ povedal Štefan Tavač.
V uzamknutej časti sa dozviete:
- aké boli podľa Štefana Tavača plusy a mínusy mužstva
- čo povedal na margo mladých hráčov
- na koho sa v Strečne najviac spoliehajú
- prečo bolo potrebné mužstvo oživiť mladou krvou
- koľko hráčov z dorastu chcú presunúť do áčka
- prečo podľa predsedu klubu musela prísť kríza
- čo povedal Štefan Tavač na adresu brankára Mateja Lajša
- v čom sa potrebujú zlepšiť v obrannej činnosti
- ako sa vyjadril na adresu útočníkov
Jarná časť bude ťažká, ale v Strečne urobia všetko preto, aby sa V. liga hrala v obci na Váhu aj v novej sezóne.