Tréner Jablonca nespal tri noci: Bojím sa, že mladých žilinských chlapcov tu dlho neudržia

Veľká reportáž z odvetného zápasu play-off Európskej konferenčnej ligy MŠK Žilina - FK Jablonec.

Futbalisti MŠK Žilina po konečnom hvizde rozhodcu v odvete play-off EKL proti Jabloncu (0:3).Futbalisti MŠK Žilina po konečnom hvizde rozhodcu v odvete play-off EKL proti Jabloncu (0:3). (Zdroj: Daniel Stehlík)

ŽILINA. Z česko-slovenskej konfrontácie v play-off Európskej konferenčnej ligy vyšiel víťazne FK Jablonec. Po domácej výhre 5:1 uspel aj pod Dubňom, tentoraz 3:0. Na pozápasovej tlačovej konferencii sa najskôr zúčastnil tréner Jablonca Petr Rada. Po ňom prišiel kormidelník šošonov Pavol Staňo a za hráčsku kabínu Matúš Rusnák.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prvé slová Petra Radu zneli nasledovne: „Cítim úľavu. Musím povedať, že posledné tri noci som nespal. Novinári u nás brali toto stretnutie ako formalitu. A pred týždňom nás prakticky všetci odpísali a hovorili, že robíme hanbu. Zrazu sa to všetko otočilo. Vo futbale to tak chodí. Z tohto zápasu som mal veľké obavy. Žilina má mladé mužstvo, v Európe ide o unikát. Úlohu hrá aj umelá tráva, na ktorú nie sme zvyknutí. A pršalo, takže lopta bola ešte rýchlejšia. Žilina má rýchlostné typy v podobe Rusnáka, Ďuriša, Kaprálika či Jibrila. Bol som teda ostražitý,“ hovoril na úvod český odborník.

SkryťVypnúť reklamu

Následne zhodnotil samotný zápas. „Vstúpili sme doň veľmi dobre, aj keď domáci mali veľkú šancu, pri ktorej nás Hanuš podržal. Potom sme strelili gól a trochu sme sa upokojili. Celkovo sme v prvom polčase hrali dobre,“ vravel Petr Rada s tým, že v druhom dejstve boli rovnako aktívni.

„Začiatok sme prestáli veľmi dobre. Trošku ma mrzí zranenie Doležala. V závere už hrali domáci vabank, kde sme strelili dva góly. Tie výsledok trochu skreslili. Myslím si, že išlo o kvalitný zápas, oba tímy boli dobre pripravené. Podľa mňa osem strelených gólov tomuto dvojzápasu neodpovedá.“

Efektivita a skúsenosť

Dvojzápas FK Jablonec – MŠK Žilina sa skončil konečným výsledkom 8:1. Podľa Petra Radu o tom rozhodli dve veci.

„Efektivita. Do čoho sme doma kopli, to skončilo v bráne. Možno niektoré góly boli aj šťastné. Toto nás hnevá v lige. Rozhodla teda produktivita. Toto nás vytrestalo aj na Celticu, kde sme za stavu 3:0 mali tri tutovky, góly sme však nestrelili. Okrem toho rozhodla aj väčšia skúsenosť starších hráčov,“ doplnil.
Pred dvojzápasom o skupinu novovytvorenej súťaže však takýto výsledok jednoznačne nečakal.

SkryťVypnúť reklamu

„Ako som už povedal, naozaj som posledné tri dni nespal. Vo futbale som toho zažil veľa. Keď som hral v Nemecku, vyhrávali sme po polčase 3:0 a prehrali sme 3:4. V tomto som teda opatrný a čím som starší, tak aj nervóznejší,“ povedal s tým, že ani po prvom góle si nebol istý postupom.

„Až keď bolo 3:0, bol som pokojný,“ vravel so smiechom a pokračoval: „Vo futbale je možné všetko. Dnešný zápas som veľmi prežíval.“

Bojí sa, že chlapcov v Žiline dlho neudržia

V predchádzajúcich dvoch postupoch o skupinu niektorej z európskych súťaží prešli šošoni vždy cez českého protivníka. V roku 2008 pri postupe do Pohára UEFA zdolali žltozelení Liberec a o dva roky neskôr pri najväčšom úspechu žilinského futbalu premohli na ceste do Ligy majstrov Spartu Praha.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi fanúšikmi tak neustále prebieha diskusia o tom, ako veľmi je česká liga pred tou slovenskou. Na tlačovej konferencii padla otázka, kde by sa v tabuľke najvyššej českej súťaže pohybovala Žilina. Odpoveď Petra Radu bola nasledovná:

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným MYregiony.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C87XQ na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.

MŠK Žilina

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 7 096
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 900
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 114
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 5 955
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 231
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 777
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 619
  8. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 137
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

Spadol na neho konár.


Fedor Blaščák hovorí o vandalizme.


17
Budova na Hviezdoslavovej ulici prejde obnovou.

Pobočka pošty v nej funguje ďalej.


Vlaková patrola ZSSK na Rušňoparáde 2025.

Spoločné rodinné výlety, detská fantázia rozbehnutá na plné obrátky a zážitky, na ktoré sa nezabúda.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu