Bánová sa rozlúčila víťazstvom

IV.LIGA: Dolný Hričov - Námestovo 1:1 (0:1), 60. Pandúr, 35. Habľák.

IV.LIGA
Dolný Hričov - Námestovo 1:1 (0:1),
60. Pandúr, 35. Habľák. Zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu, hra sa presúvala z jednej strany na druhú. Domáci sa prezentovali niekoľkými šancami, hlavne útočníci Turek a Kahát narobili občas veľký rozruch v obrane hostí. Po sérii šancí však prekvapili hostia z priameho kopu. Snaha domácich vyrovnať ešte v prvom polčase ostala neodmenená. V druhej časti hry pokračovali domáci v odhodlaní vyrovnať a zvrátiť stav. Podarilo sa to Bandúrovi, ktorý vyrovnal po lišiackej prihrávke Kaháta. Kováč z Námestova mal obrovskú šancu, išiel sám na brankára, ale netrafil bránu. V závere mali ešte dve šance Rašovec a Capanda. Snaha domácich o víťazstvo sa nenaplnila, súperi sa rozišli s remízou. Hral sa slušný zápas. Bez kariet. Rozhodoval Chládek, 200 divákov. DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Kahát (65. Rašovec), Rakučák, Uhliarik (85. Sobola), Randík, Kabašta, Masný, Kováč, Vančík, Capanda, Turek (55. Pandúr). N: Kormaňák - Kormaňák M., Pisarčík, Mokošák (60. Folťák), Jašica, Gumor, Stašiňák, Jendro, Rošťák, Habľák, Gereg.
Stráňavy - Bánová 1:4 (0:0), L. Cetera (Stráňavy). Od začiatku sa hral vyrovnaný futbal. Ani jeden zo súperov sa nedokázal gólovo presadiť. Góly začali padať až po prestávke. V druhom polčase mali navrch hostia. Využívali šance, postupne sa ujali vedenia a svoj gólový náskok zvyšovali. Do protiútokov išli aj domáci, ale ponúknuté šance nedokázali využiť. Víťazstvo si jednoznačne za výkon v druhom polčase zaslúžili hostia z Bánovej, ktorá sa v budúcej sezóne predstaví v tretej lige. Rozhodoval Fazekaš, 250 divákov.
Lietavská Lúčka - Lisková 5:1 (3:0), Košša 2, Kudla, Kodaj, Šupina - Kubala. Domáci začali náporom. Po úvodnom tlaku sa v ujali vedenia v 18. minúte po spätnej prihrávke. V 30. min. zvýšil spoza šestnástky po tečovanej strele Kudla. O tri minúty už bolo 3:0, keď sa presadil Kodaj. Prvý polčas prebiehal jasne v réžii domácich, ostatné šance neboli využité. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia z Liskovej inkasovali ešte dvakrát. V 68. min. sa Košša presadil hlavou, v 90. min. zavŕšil Šupina víťazstvo domácich. Hosťom sa podarilo korigovať výsledok za stavu 3:0 po ojedinelom protiútoku. ŽK: Horčík - Lúčan. Rozhodoval Kubáni, 130. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvardek (73. Pencer) - Košša, Benko, Štaffen, Horčík, Hulín (60. Turian), Drahno, Kudla Šupina, Kaštan, Kodaj (60 Belan).
Rudinská - Nižná 1:1 (1:1), 35. Seduch - 20. Brčák. Vo vyrovnanom stretnutí sa hralo prevažne medzi 16-stkami. Hostia sa však v 20. min ujali vedenia. Z gólu sa tešili len 15. min, keď po peknej individuálnej akcii Súkeníka skóroval kanonier Seduch. Domáci zvýšili tlak, ale ani mierna prevaha nebola korunovaná druhým gólom. Dopomohol k tomu zjavne aj hlavný rozhodca, ktorý v 30.min neodpískal jasný faul. Domáci ešte spálili gólové šance najskôr nedal Sukeník a hneď nato Zuziak. Najväčšiu šancu však zahodil 10. min pred koncom stretnutia Luciak, ktorý prekopol prázdnu bránu. R Tilesch, 200, ŽK: Kotrč, Šuraba ml. Čičala, Malík, - Kubolek, RUDINSKÁ: R. Malík - P. Malík, Čičala, Kotrč, Záhradník, Seduch, Brodňan (40. Luciak), M. Šuraba, Zuziak, Súkeník, Belák.
Krásno nad Kysucou - T. Štiavnička 4:1 (3:1), 18. a 43. a 63. Jakubec, 44. Kasaj - 16. Kucian. Domáci nastupovali na zápas z vedomím, že hrajú s mužstvom, ktoré má šancu postúpiť do 3. ligy. Hrali zodpovedne, avšak už v 16. min strela hosťujúceho hráča Kuciana znamenala vedenie hostí na 0:1. Hostia sa nestačili spamätať a v 18. min Jakubec vyrovnáva na 1:1. Domáci prevzali taktovku na svoju stranu, dobré bránili a opäť to bol najlepší hráč na ihrisku Jakubec, ktorý zvýšil na 2:1. Neuplynula ani minúta a po peknej akcii Kopáska zvyšoval Kasaj hlavou na 3:1. Tak skončil aj polčas. Do druhého polčasu nastupovali domáci z vedomím, že hostí do vážnejších akcii nesmú pustiť. To sa ok aj darilo a v 63. min opäť Jakubec spečatil konečné víťazstvo na 4:1. Hostia potom otvorili hru a domáci mohli ešte pridať niekoľko gólov. Bol to najlepší výkon mužstva v tomto ročníku, za čo im treba poďakovať. R Michulek, 250, ŽK: Špita, Jozefík - Garaj, Krištofík.
KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek - Špita, Chlebek, Pagáč, Šadlák (46. Jozefík), Kubica, Gábor, Zjavka, Kopásek, Kasaj, Jakubec.

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 572

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

13 h
Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.