O záchranu budú hrať Žilina a Kysuca

III. liga

ČADCA - RAKYTOVCE 2:2 (1:1)
Góly: 38. Gavlák, 68. Planeta - 45. a 66. Schmidtmayer.
Domáci od úvodu tlačili, ale šance Šidla, Gavláka, Baláža a ďalších nenašli cieľ, alebo si s nimi poradil výborný brankár Vyskoč. V 9. min. Šidlo ideálne našiel Baláža, ktorý strelil vedľa. Súper sa prvýkrát prezentoval až v 33. min. strelou Schmidtmayera. Tlak domácich pokračoval a v 38. min. krásna hlavička Gavláka skončila v sieti. Keď sa už zdalo, že takto skončí polčas, v 45. min. Schmidtmayerovu slabú strelu Krišica pustil do brány. Aj po obrátke hostia odolávali náporu domácich a v 52. min. zahodil tutovku Gábriš, keď prestrelili z blízka. V 60. min. nevyužil Šidlov center Planeta a o päť minút neuspel ani Gavlák. V 66. min. Schmidtmayer po hrubej chybe obrany dal vedúci gól Rakytoviec. Domáci vyrovnali o dve minúty, keď pekný center Gavláka premenil na gól Planeta. V 75. min. strelu Mlakytu len s námahou Vyskoč vytlačil na roh. Čadca neústále útočila, hostia bránili výsledok. Rozhodnúť mohol v závere Časnocha, nemal šťastie. ŽK: Gábriš - Schmidtmayer, Fojtík, Špirka, Mores, Karassy, rozhodoval Repa, 600 divákov.
ČADCA: Krišica - Pavlík, Piňo, Gábriš (86. Gončár), Kavuliak, Macášek, Mlakyta (85. Revák), Planeta, Gavlák, Šidlo, Baláž (66. Časnocha). Tréner: P. Strapáč.

BYTČA - RUŽOMBEROK B 3:2 (1:1)
Góly: 12. Chrenko, 48. Gabaj, 53. Šimoník - 15. Čmárik (vlastný), 84. Maslo (z 11m).
Dôležitosť zápasu zväzovala domácim nohy a úvod bol z ich strany veľmi nervózny a prvá desaťminútovka patrila hosťom. V 12. min. zahrávali domáci rohový kop a Chrenko presnou hlavičkou otvoril skóre. Gól však nevniesol do radov Bytčanov kľud, naopak. V 15. min. hádzali hostia aut a lopta sa nešťastne odrazila od Čmárika do domácej brány. Obrovskú šancu mal v 26. min. Šelmek, ktorý sa po narážačke Šimoníka ocitol sám pred Šavolom, bránu netrafil. V 39. min. Benešovu bombu z priameho kopu Šavol vyrazil pred seba a výborne chytil aj Šelmekovu dorážku. Druhý polčas bol kvalitnejší a dramatickejší. Hneď po prestávke zužitkoval presnú prihrávku Gabaj a opäť dostal Bytču do vedenia. Domáci futbalisti sa predsa upokojili, spresnili hru a začala sa prejavovať väčšia skúsenosť. V 53. min. vyprodukovali Liptáci chybu v strede ihriska a Šimoník sa sám pred brankárom nemýlil. O desať minút sa ten istý hráč pekne uvoľnil na hranici veľkého vápna a jeho strela trafila spojnicu. Hostia pohrozili v 71. min., keď striedajúci Sedliak v dobrej pozícii trafil nohy dobre vybehnutého Hájeka. Hneď z protiútoku sa presadil Šelmek, jeho nožničky skončili na brvne. V závere z nariadeného pokutového kopu ešte znížil Maslo, no záver patril Bytči. ŽK: Takáč, Gajdošík - Baran, rozhodoval Kuchársky, 200 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik, Šimoník (69. Červenec), Takáč, Klimík, Kresáň (65. Gajdošík), Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj, Beneš (73. Trnovec). Tréner:P. Raždík.
K. LIESKOVEC – L. MIKULÁŠ
1:0 (1:0)
Góly: 27. Matúš, ŽK: Panáček – Kašpar.
Stretnutie bolo v réžii domácich. V prvej polhodinke si vytvorili päť gólových šancí, s ktorých premieňaním mali problémy, ujala sa len Matúšova v 27. min. Už v 1. min sa mohol Bohyník zapísať do listiny strelcov, jeho strela skončila v rukách brankára. V 4. min. Bohyníkova hlavička skončila tesne vedľa Kubáňovej brány. V 8. min. musel zasahovať domáci Slíž a hostia nastrelili domácu obranu. V 13. min. Matušov brejk odvrátil obranca a ďalšia jeho strela skončila vedľa brány. O minútu Kubalovu strelu brankár hostí vytlačil na roh. V 27. min. po rohovom kope si nabehol dobre Matúš a po zemi poslal loptu do siete Liptákov. Potom mali domáci niekoľko vyložených šancí. V druhom polčase sa hralo vlažne a prevažne medzi šestnástkami, gól už však nepadol. Rozhodoval Horváth, 150 divákov.
K. LIESKOVEC: Slíž - Kubala, Hornák, Blahuta, Bohyník (58. Panáček), Vojvoda, Marčan, Sedliaček, Trnovec (82. Škorík), Mihalda, Matúš. Tréner: I. Janči, Milan Čimbora

LUČENEC – K. N. MESTO 3:2 (3:1)
Góly: 10. a 28. Doležal, 25. Drugda - 32. Goljian, 78. Padych.
Domáci, ktorí si druholigovú príslušnosť zaistili v stredajšom zápase v Podbrezovej B, mohli hrať uvoľnene. Do rámca osláv zapadla aj dychovka a mažoretky. Na majstra bol zvedavý rekordný počet divákov. V prvom polčase mali jasne navrch domáci hráči. Už v 2. min. Püspökyho hlavičku obranca hlavou odvrátil z bránkovej čiary. V 10. min. sa presadil Doležaj, ktorý otvoril skóre. V 15. min. mohlo byť 2:0, ale pokutový kop za zrazenie Koreňa Drugdovi brankár Kuciak vyrazil na rohový kop. V 25. min Drugda napravil svoju chybu a spoza šestnástky lavačkou skóroval. V 28. min. Csányiho strela sa odrazila k pravej tyče k Doležajovi, ktorý v páde strelil svoj druhý gól. V 32. min. hostia skorigovali výsledok po hlavičke Goljana. Po obrátke domáci nepremenili viac tutoviek, ktoré mali na kopačkách Csániy, Berky a vynikajúco hrajúci Rapi, čo hostia využili a v 78. min. po peknej akcii znížili na rozdiel gólu z kopačky Padycha. To však bolo z ich strany všetko a tak domáci po zaslúženom víťazstve mohli oslavovať. ŽK: Kohút, Martini, Vlček, Goljan. Rozhodoval Koša, 2000 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Martini, Gapa, Vlček, Paulus, Jamečný (67. Padych), Kohút, Goljan, Molnár, Mičica, Pučala (52. Genčúr). Tréner Jaroslav Šebík.
ŽILINA B – ŽIAR N/H. 3:2 (1:0).
Góly: 1. Vozák, 58. Barčiak, 76. Vlček - 65. Páleník, 75. Hric.
Domácim vyšiel úvod stretnutia. Už v 1. min stredom unikol domáci Vozár a peknou strelou otvoril skóre. V ďalšom priebehu domáce mužstvo pokračovalo v dobrom výkone a v 58. min po centri Hubočana Barčak zvýšil skóre. V 65. min. po nedorozumení domácej obrany hostia dotlačili Páleníkom brankárom vyrazenú loptu na 2:1. Hostí zníženie povzbudilo a z nariadeného pokutového kopu najskôr Flašík loptu strelil do brankára, ale dobiehajúci Hric loptu poslal do siete na 2:2. Neubehli ani dve minúty a víťazný gól domácich dal hlavičkou Vlček. ŽK: Hubočan - Ceplák. Rozhodoval Baranček, 100 divákov.
ŽILINA B: Tavač - Barčiak, Tabak, Mravec (78. Hluchý), Labant, Masár, Repáň (57. Knapec), Hajčík, Hubočan, Vozár, Vlček (90. Kokavec). Tréner Štefan Tománek.Stanislav Hruška

OSTATNÉ VÝSLEDKY 29. KOLA: Dukla B. Bystrica B - D. Kubín 2:2 (0:2), 86. Penov (11m), 90. Dorotovič - 3. Bača, 35. Kubáni. Zvolen – Podbrezová B 0:1
(0:0), 54. Arandelovič.
VÝSLEDKY 28. KOLA: Liptovský Mikuláš – Kysucké N. Mesto 5:1 (1:0). Góly: Kašpar 2, Juriga, Kokavec, Malacký - Mičica, ŽK: Čepela (KNM), rozhodoval Ďuroška, 150 divákov. Žiar n/Hronom – Čadca 2:1 (1:0). Góly: I. Obert 2 - Šidlo, ŽK: T. Obert - Gábriš, rozhodoval Kubačka, 200 divákov. Turčianske Teplice – Žilina B 3:2 (2:0). Góly: Privitzer 2, J. Jeťko - Nemec 2, ŽK: Vomáčka, Masár (ZA), rozhodoval Špila, 200 divákov. Kysucký Lieskovec – Bytča 0:1 (0:0). Gól: Ďurdík, ŽK: bez, rozhodoval Kapusta, 30 divákov.
1. Lučenec 29 19 8 2 62:16 65
2. T. Teplice 29 18 5 6 54:28 59
3. Dukla B 29 16 6 7 66:31 54
4. Ružomberok B 29 14 4 11 50:34 46
5. D. Kubín 29 13 6 10 49:36 45
6. Zvolen 29 14 3 12 38:33 45
7. L. Mikuláš 29 13 5 11 53:42 44
8. Žiar n/H 29 12 6 11 50:44 42