Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Rajec a Belá najviac namočení

V. LIGA

Rosina – Skalité 2:1 (1:0), 12. Heiser, 52. Kopáč - 80. Ľ. Serafín. Domáci sa po zahrievacej desaťminútovke ujali vedenia, keď po centri vyrazil Tatarka loptu iba pred Heisera a tan ju poslal do opustenej brány. V druhom polčase domáci pridali po individuálnej akcii Kopáča rýchlo druhý gól. Desať minút pred koncom po peknej strele zo 16-tky Ľ. Serafín znížil a o chvíľu mohol vyrovnať, no nastrelil iba brvno. R Kuteľ 150. ROSINA: Holiš – Jacko, Turský, Lysík, Adamčík, Smieško, Hodas (72. Kudla), Marián Kopáč, Ondák, Heiser, Ciba (63. Marek Kopáč). SKALITÉ: S. Tatarka – Ľ. Mikula, Sidora, R. Mikula, Časnocha, M. Serafín, Sojka (76. Bury), Macek (46. Ľ. Serafín), Kaňa, Chovanec, Vlček.
Trnové – KNM B-Nesluša 5:1 (2:1), 15. a 48. Machyna, 65. a 75. Podhorec, 45. Filo - 30. Kloták. Trnové bolo od začiatku lepšie a po štvrťhodine hry sa aj ujalo vedenia. Po akcii Valiaška, ktorý našiel Klotáka sa hosťom podarilo vyrovnať. Domáci potom potešili divákov ešte dvoma ďalšími gólmi. R Beňo 150. TRNOVÉ: Turčan – V. Vrabec, Šindelář, Pirošík, J. Filo (65. Tavač), M. Vrabec, Podhorec (73. Martinec), Malík (73. Tlacháč), Kuba, M. Filo, Machyna. NESLUŠA: Belko – Hutyra, Vlček, Židek, Ďurana, Sucháň, Valiašek, Lisko, Holáň, Kloták, Mičiak.
Predmier – Varín 2:0 (0:0), 75. Šukala, 80. Bajza (11m). V 35. min. trafil Dodek z priameho kopu iba spojnicu varínskej brány. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Šukala však po úniku štvrťhodinu pred koncom otvoril skóre. Po ďalšej akcii domácich faulovali Varínčania v 16-tke Čičku a Bajza s prehľadom zvýšil. Hostia sa zmohli v závere na únik, ktorý však domáca obrana zastavila na hranici 16-tky a Predmier sa tak mohol tešiť z troch bodov. R Čambora 150. PREDMIER: Uríček – Danížek, Dodek, Kľus, Bajza, Šukala, Kopásek, Kučera (70. Bačík), Čička, Brezničan (90. Novák), Bednár (65. Tomaník). VARÍN: Murárik – Nemček, Dlhopolček (73. Fogada), Tichák, Repáň, Danihel, Zimen, Kuchár, Lopušan, Brežný, Beňadik.
Raková – Rajec 2:1 (1:0), 25. Šperka, 73. R. Jarábek (11m) - 63. Petráš. Domáci si dokázali vypracovať viac šancí. V 25. prešiel ako nôž maslom cez troch hráčov Rajca Šperka a nezadržateľne zavesil. V 61. min. podržal domácich Pazdera, už o dve minúty však nestačil na Petrášovu presnú strelu. V 73. bol faulovaný v 16-tke R. Jarábek a sám premenil penaltu. R Blahušiak 200. RAKOVÁ: Pazdera – Š. Jarábek, Poliak, Majerík, Tatarčiak, Šúpolík (60. Hlušek), Šperka, R. Jarábek (78. Kováčik), Čačurák, Krištofík (83. Badžgoň), Mravec. RAJEC: Kmeť – M. Pekara, Ďurajka, Šupka, Hájek, Paulíny, Joz. Pekara, Kalina (78. J. Pekara), Petráš, Bujný, Veselý.
Strečno – Stará Bystrica 3:3 (1:1), 78. P. Sokolovský, 66. R. Kán, 15. Cigánik – 41. Ľ. Faktor, 57. M. Griga, Sobol. Začiatok zápasu patril jasne hosťom, ale v 15. min sa vedenia paradoxne ujali domáci. V 41. min po faule na Ľ. Faktora, Štrba nacentroval do 16-tky a Faktor vyrovnal na polčasových 1:1. Po zmene strán opäť Ľ. Faktor potiahol po ľavej strane, nacentroval na Michala Grigu a ten hlavou upravuje na 1:2. V nadstavenom čase však Sobol hlavou upravil na konečných 3:3. Spokojní hostia si deľbu bodov zaslúžili. R Močiliak, 150, STREČNO: Hruška - J. Melo, L. Melo, Bičan, Žigmund, Pilovský, P. Sokolovský, Trhančík, R. Sokolovský (62. Kučera), Kán, Cigánik (79. Fraško). STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Dubovický, Šimášek, M. Griga (68. Sobol), Martin Poništ (46. Michal Griga), L. Kolembus, Trizuliak, L. Kolembus, Ľ. Faktor, Matejčík, Štrba.
Teplička – Makov 0:2 (0:0), 71. Myhailov, 88. Pavlica. V 15. min Adamus vysoko prestrelil. Myhailov dal blízka vyniknúť brankárovi Orlanovi a následne po samostatných nájazdoch Kubošný a Stolárik trestuhodne zahodili. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Až v 71. min Myhailov opäť z blízka dorazil loptu do siete. V 88. min, keď domáci hrali takpovediac vabank Pavlica prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a spečatil zaslúžené víťazstvo hostí. R Farský, 300, TEPLIČKA: Orlan – Hruška, R. Adamus, Januš, Lisko, Slota, Poliak (80. Húlka), Žiak, Kisela, B. Adamus, Mintál. MAKOV: Toman – Sojčák, Pavelka, Banetka, Maďari, Ján Šustek, Pavlica, Kubošný, Stolárik (85. Pavlík), Myhailov, Juraj Šustek.
Belá – Oščadnica 2:3 (1:2), 20. (11m) a 61. Vrábel - 2. Minár, 43. Krela (11m), 75. Ondrušek. Už v 2. min však otvoril skóre hosťujúci Minár. V 20. min Vrábel vyrovnal. Do polčasu však Krela zvýšil a hostia opäť viedli. Domáci pohrozili v 61. min, keď Vrábel vyrovnáva na 2:2. No v 75. min Ondrušek zvyšuje na konečných 2:3. R Rohoň, 100, BÉLA: Franek – Šibčiak, Korenčík, Kurcin, Kuťa, Hazda, Laščiak, Boháč (64. J. Cabadaj), A. Cabadaj, Vrábel, F. Ťažký (75. T. Ťažký). OŠČADNICA: Žák - Zemaník, Kuljovský (65. Stehel), J. Minár, V. Brisuda, R. Minár, Kolembus (65. Šulgan), Krela, Koperta, Lušňák (50. Vojtúš), Ondrušek.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.