Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Majstrovstvá Slovenska v basketbale kadetov

V Dolnom Kubíne sa konal finálový turnaj 1. ligy v basketbale kadetov, z ktorého vzišiel majster Slovenska v tejto vekovej kategórii.

Turnaj usporiadal domáci basketbalový klub ako víťaz dlhodobej súťaže, účasť si ešte vybojovali družstvá, ktoré skončili v tabuľke na 2. – 4. mieste – BK Prešov, AC LB Spišská Nová Ves a MBK ZŠ Limbová Žilina. Prvenstvo v súťaži na turnaji obhájil Dolný Kubín, súboje o strieborné a bronzové medaily priniesli dramatickú zápletku s prekvapujúcim rozuzlením. V dlhodobej súťaži druhý Prešov skončil bez medaily štvrtý a Žilina, s ktorou sa na stupňoch pre víťazov nepočítalo, naopak druhá.
Výsledky: Dolný Kubín – Žilina 78:47 (30:22). Najviac bodov za Dolný Kubín: Žilík 25. Body Žiliny: Uhrina 16, Sládek 6, Hoferica 6, Holiš 6, Ďurana 5, Lazar 4, Vavrík 2, Koval 2. Prešov – Spišská Nová Ves 69:79 (32:34). Žilina – Spišská Nová Ves 89:77 (49:38). Body Žiliny: Hoferica 31, Ďurana 15, Uhrina 11, Sládek 10, Holiš 10, Lazar 7, Vavrík 5. Najviac bodov za S. N. V.: Repaský 24. Dolný Kubín – Spišská Nová Ves 102:80 (50:39). Žilina – Prešov 94:96 (36:34, 81:81) po predĺžení. Body Žiliny: Hoferica 38, Ďurana 20, Vavrík 9, Lazar 9, Holiš 8, Koval 4, Uhrina 2, Lauko 2, Matiaško 2. Za Prešov najviac bodov: Skuban 23. Zápas bol vyrovnaný a dramatický od začiatku do konca. Prešov potreboval vyhrať aspoň o 10 bodov, ak chcel medailu, Žiline stačilo na druhé miesto aj prehrať do 10 bodov. Tomu podriadila taktiku a tá bola úspešná.
Tabuľka a konečné poradie
1. D. Kubín 3 3 0 267:186 6
2. Žilina 3 1 2 230:251 4
3. S. N. Ves 3 1 2 236:260 4
4. Prešov 3 1 2 224:260 4
O poradí na 2. – 4. mieste rozhodli vzájomné zápasy a tabuľka z nich.
1. Žilina 2 1 1 183:173 3 (+10)
2. S. N. Ves 2 1 1 156:158 3 (-2)
3. Prešov 2 1 1 165:173 3 (-8)
All Stars turnaja: Piták, Maslík, Žilík (všetci D. Kubín), Repaský (Spišská N. V.), Hoferica (ZA). Strieborné medaily a titul vicemajstra vybojovali MBK ZŠ Limbová ZA: T. Ďurana, L. Hoferica, M. Kovaľ, M. Kuba, M. Vavrík, R. Uhrina, J. Lazar, J. Holiš, M. Sládek, M. Lauko, M. Dobroň, P. Dlábik, M. Matiaška. Tréner je R. Mühlberger, ved. J. Dlábik.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 573

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.