Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Prvý domáci zápas sezóny bez bodu, Nitra zaskočila Žilinu

Záverečný tlak žltozelených vyrovnanie nepriniesol.

Futbalisti MŠK Žilina na ilustračnej fotografii.Futbalisti MŠK Žilina na ilustračnej fotografii. (Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

Opatrný úvod stretnutia Žilina - Nitra nepriniesol výraznejšiu šancu na gól. Prvýkrát musel hosťujúci gólman zasahovať v úvode 11. minúty po Gonovej umiestnenej strele k žrdi, vytesnil ju však na roh.

Prečítajte si tiež: Benson Anang počas korona krízy trénoval s africkým tímom MŠK Žilina Čítajte

Hostia sa pokúšali hroziť najmä z protiútokov, dravý prienik Záhumenského v 15. minúte stihla v poslednom momente odraziť obrana domácich. V úvode 21. minúty sa Šefčíkovi nepodarilo preniknúť cez obranu hostí, prihral však Vrábelovi, ktorý spoza pokutového územia napálil loptu do brvna Petrášovej brány. Ďalší rýchly protiútok Nitry v 28. minúte zakončil Šefčík technickou strelou vedľa a o minútu neskôr to skúsil z diaľky na druhej strane Bičchčjan. Šípoš skvelým zákrokom vyrazil.

V 33. minúte sa z rohu šestnástky pokúsil o technickú strelu Vrábel, pokus mieriaci do horného rohu brány zvládol Petráš vyraziť. Veľkú šancu po centri Faška hasil na poslednú chvíľu odkopom Sluka, inak by Kuník strieľal zblízka do prázdnej brány.

Hostia sa v 43. minúte tešili z gólu, nanešťastie pre nich ho strelili z ofsajdovej pozície. Prvýkrát sa menilo skóre v nadstavenom čase prvého polčasu. Kurminowski si zasekol obrancu, tiesnený prihral Bičachčjanovi a ten trafil presne k pravej žrdi.

Domáci využili cez polčas dvojnásobné striedanie a v úvode druhého dejstva si vypracovali súvislejší tlak. Výraznejšiu šancu priniesla 55. minúta, po prudkej prihrávke zľava od Sluku si ešte loptu spracoval Kurminowski, jeho bomba skončila na Šípošovi.

V 56. minúte bolo vyrovnané, dobiedzajúci Michal Faško využil hrubú chybu domáceho obrancu Kiwiora a zoči-voči Petrášovi nezaváhal - 1:1. V 66. minúte už to bolo 1:2, Šefčíkov rohový kop poslal hlavou do siete Faško. V 71. minúte skúsil pozornosť gólmana hostí z dobrých 35 metrov Kopas, Šípoš dobrú strelu zvládol vyraziť.

V záverečných 10 minútach sa pokúšali domáci zvrátiť stav stretnutia a snažili sa
vytvoriť si súvislejší tlak. V 88. minúte dostali domáci výhodu priameho kopu spoza šestanástky, Bernát však len napálil do múra.

V 90. minúte sa opäť z diaľky pripomenul domáci Kopas, Šípoš však bol pripravený. V úvode nadstaveného času napálil z hranica vápna do žrde Bernát, Bičachčjanovu dorážku vyrazil Šípoš. O chvíľu neskôr sa rútili na štyria hostia na dvoch domácich obrancov, Hovhannisjan akciu zakončil strelou do Petráša. Skóre sa už nemenilo, Žilina doma podľahla Nitre 1:2.

MŠK Žilina - FC Nitra 1:2 (1:0)

Góly: 45.+ Bičachčjan - 56. a 66. Faško. Rozhodovali: Glova, Ferenc, Vitko, ŽK: Gono, Vallo - Šefčík, Záhumenský, 1705 divákov.

Žilina: Petráš - Vallo, Kopas, Kiwior, Sluka, Myslovič (46. Bernát), Gono, Bičachčjan, Kaprálik (46. Iľko), Kurminowski (57. Paur), Ďuriš (82. Rusnák).

Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorin, Kolčák, Záhumenský, Mustafič, Šefčík (89. Fabiš), Vrábel, Adamec, Chobot (90.+ Tancík) Faško (83. Hovhannisjan).

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.