Bytčania rozdrvili poslednú Revúcu, Čadca vyhrala v Ružomberku

III. LIGA

BYTČA - REVÚCA 4:0 (2:0)
Góly: 4. Trnovec, 10. Kresáň, 57. Šelmek, 70. Čmárik.
V dôležitom zápase predviedli Bytčania veľmi dobrý výkon a o svojom zaslúženom víťazstve rozhodli už v prvej desaťminútovke zápasu. V 3. min. vyrazil hlavičku Beneša na rohový kop Stankovič. Gabaj centrovanou loptou z rohu našiel Trnovca, ktorý otvoril skóre zápasu. V 10. min. si pripravil streleckú pozíciu Kresáň a z 20m peknou strelou po zemi nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. V 17. min. Čikotovu bombu bravúrne vyrazil Stankovič a priamy kop Beneša o päť minút neskôr so šťastím zachraňovala obrana hostí na brankovej čiare.. Domáci futbalisti jednoznačne dominovali aj v druhom po zmene strán. V 50. min. mieril tesne vedľa Beneš, ale o sedem minút neskôr trafil presne z hranice veľkého vápna Šelmek. V 70. min. zahrali domáci signál a Čmárik hlavičkou zvýšil na končených 4:0. Napriek viacerým šanciam a strelám domáci už svoje víťazstvo nezvýraznili. ŽK: Krajňák. Rozhodoval Staník, 250 divákov.
BYTČA: Hájek - Čmárik (75. Zábavčík), Trnovec, Takáč, Klimík, Kresáň (64. Gajdošík), Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj, Beneš (58. Raždík). Tréner: RaždíkDušan Beníček

DOLNÝ KUBÍN – KYSUCKÉ N. M. 3:1 (0:0)
Góly: 48. Čučka, 69. Plančo, 82. Dzúrik - 65. Padych.
Víťazstvo na pôde Podbrezovej domáci chceli potvrdiť aj v tomto zápase. Najväčším súperom im bolo teplé počasie. Kysučania sa zamerali na defenzívu. Po opatrnom začiatku sa v 6. min. do prvej šance dostal Plančo, ale jeho strelu Kuciak vyrazil. V 12. min. po zle zahranej ofsajdovej pasci postupoval sám na Okoličnániho neúspešne Padych. V 16. min. Plančo našiel v pokutovom území Baču, ale ten loptu netrafil. V 22. min. Melicherčík pekne prihral do šestnástky Bačovi, ale jeho prudkú strelu brankár vyrazil. V 36. a 37. min. pohrozili aj hostia, ale prvýkrát Čučka odkopol a v druhom prípade dobre zakročil Okoličáni. Vstup do druhého polčasu sa domácim vydaril. V 48. min. po rohovom kope Čučka hlavou otvoril skóre. Hostia po góle otvorili hru a snažili sa vyrovnať. V 65. min. Padych vnikol do obrany a vyrovnal. O 4 minúty domáci opäť po rohu Čučka hlavou nadvihol Plančovi a ten zvýšil. V 70. min. opäť chybil domáci stred obrany, avšak z bránkovej čiary obrana loptu odkopla. V 75. min. trestný kop hostí skončil na brvne. Zaslúžené víťazstvo domácich potvrdil Dzúrik, keď po vysunutí Melicherčíkom za prispenia obrany hostí, stanovil na končených 3:1. ŽK: Padych, Čepela. Rozhodoval Kapusta, 450 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Martini, Gapa, Čepela, Paulus, Jamečný, Vlček (50. Kohút), Golian, Molnár, Padych, Pučala (71. Mičica). Tréner: Jaroslav ŠebiJozef David

KYS. LIESKOVEC – ŽILINA B
1:0 (1:0)
Gól: 18. Kubala.
Hostia posilnení o hráčov ligového mužstva sa mohli ujať vedenia už v 11. min., keď sa pred žilinským Jurčíkom ocitol Vozár a z niekoľkých krokov prestrelil bránu. O dve minúty domácich zachránila pravá žrď. Po úvodnom tlaku sa dostali k slovu aj domáci a už v 18. min. sa po peknej akcii dostal k lopte Kubala, ktorý krížnou strelou strelil prvý a jediný gól zápasu. Hostia naďalej pokračovali v tlaku, ale domáca obrana s prehľadom riešila situácie. V druhom polčase v 56. min. domáci Škorík vnikol do pokutového územia hostí a sám pred brankárom strelil tesne vedľa brány. Do konca stretnutia to bolo už len bezvýsledné dobýjanie brány a domáci si jednogólové víťazstvo udržali. ŽK: Mravec, Kľago, Belaník, Rapáň. Rozhodoval Civel, 150 divákov.
K. LIESKOVEC: Jurčík - Kubala (68. Trnovec), Marčan, Blahuta, Dančík, Bohyník, Gálik, Sedliaček (50. Panáček), Matuš, Mihalda, Škorík. Tréner: Ivan Janči
ŽILINA B: Tavač - Hajčík, Labant, Hubočan, Pečalka, Balaník, Kľago, Mravec, Tabak (76. Rapáň), Vozár, Bajza. Tréner: Štefan Tománek.
Milan Čimbora

RUŽOMBEROK B - ČADCA
0:3 (0:1)
Góly: 13. a 87. Baláž, 55. Planeta.
Napriek úmornej horúčave videli diváci kvalitný futbal. Zápas sa začal vo svižnom tempe a už v 4. min. Gábriš prestrelil. V 7. min. sa uvoľnil v šestnástke hostí Chovanec, ale strelil len do bočnej siete. Potom unikol po krídle Pillár, ale jeho center domáci nezúžitkovali. Podobne ako Kurtyho trestný kop. Hostia sa po dlhšej dobe dostali v 13. min na polovicu domácich a Gábrišov center poslal Baláž do siete. Následne sa dvakrát v šestnástke hostí dostal do šance Chovanec, ale Krišica jeho pokusy zneškodnil. Z protiútoku mohol zvýšiť Gavlák, ale minul. Druhý polčas začali lepšie hostia a už v 55. min. zvýšil Planeta hlavou na 0:2. Domácim sa snažili, ale proti skúseným hosťom aj napriek viacerým šanciam nedokázali skórovať. Pillár, Ismael a ani Kurty nedokázali pretlačiť loptu do siete. Ďalší gól dostali domáci v 87. min., keď po zaváhaní obrany rýchly Baláž upravil na konečných 0:3.
Domáci nastúpili s dorastencami, čo skúsení hostia využili a víťazstvom si uchovali súťaž aj pre ďalšiu sezónu. ŽK: Gábriš. Rozhodoval Poláček, 120 divákov.
ČADCA: Krišica - Pavlík, Piňo, Gábriš (88. Gončár), Kavuliak, Macášek, Rakyta (89. Revák), Planeta, Gavlák, Baláž, Šidlo (82. Šulgan). Tréner: Pavol Strapáč.

Dohrávky - 16. kolo: Liptovský Mikuláš - Ružomberok B 3:0 (2:0). Góly: Kašpar, Švárny, Laco, ŽK: Juriga - Rúčka, rozhodoval Krahulec, 300 divákov. 19. kolo: Zvolen - Čadca 4:2 (3:1). Góly: Želiezka, Bohuš, Šiko, Družbacký - Baláž, Šidlo, ŽK: Družbacký, Kučera - Gavuliak, ČK: Družbacký, rozhodoval Šulek, 150 divákov. 24. kolo: Turčianske Teplice - Lučenec 1:0 (0:0). Gól: Koleno, ŽK: Koleno - Berka, rozhodoval Kubačka, 300 divákov.

3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Putovanie plagátmi Jana Rajlicha ml

Výstava bude prístupná verejnosti aj v novembri.

Pätnásťgólový Jakub Baranovič ťahá Hôrky za postupom

Hoci počas jesene strelil takmer polovicu gólov svojho mužstva, za ťahúňa sa nepovažuje. Vyzdvihuje snahu a bojovnosť svojich spoluhráčov a prezrádza, že v kabíne občas zaznie aj slovíčko postup.