Utorok, 31. marec, 2020 | Meniny má Benjamín

Šošoni zdolali nováčika jediným gólom

Víťazný zásah padol v 75. minúte.

Dawid Kurminowski (vľavo) sa stal v Žiari nad Hronom gólovým žolíkom. Ilustračné foto.Dawid Kurminowski (vľavo) sa stal v Žiari nad Hronom gólovým žolíkom. Ilustračné foto. (Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

V Žiari nad Hronom sa hralo na ťažkom teréne. V úvode mali šance hostia, ale Jánošíka dvakrát vychytal Jenčo. Hlavne druhá koncovka útočníka MŠK spoza šestnástky bola nebezpečná, no domáci brankár loptu vyrazil.

Prečítajte si tiež: Extraligu vymenil za Žilinu Čítajte

Postupne prevzali iniciatívu futbalisti Pohronia. Abrahám z mierneho uhla vyprášil rukavice Holeca, potom po priamom kope Mazana Tandir zakončil v päťke zčista-jasna vedľa a neskôr to vyskúšal aj Mazan spoza šestnástky, jeho strele však chýbala potrebná razancia. Tú o pár sekúnd predviedol Tandir z rohu
pokutového územia, ale Holec bol pripravený. Dobre vykryl priestor a zasiahol.

Žilinčania sa opierali o rýchle protiútoky, ktoré však nedotiahli do koncovky. V závere polčasu sa domácim zranil obranca Hatok a hostia nevyužili ešte jednu dobrú možnosť, keď Anang spoza rohu päťky neprihral, ale namieril do bočnej siete.

V druhom polčase mali o čosi navrch hráči spod Dubňa, ale chýbala im vyložená šanca. Žilinčania často zakončovali z ofsajdov a ich štandardky dobre riešila obrana Pohronia. Kapitulovala až v 75. minúte, keď Balaj uvoľnil cez zadákov súpera v šestnástke striedajúceho Kurminowského a ten nezaváhal, trafil presne
k vzdialenejšej žrdi 0:1. Od tohto momentu prevzali iniciatívu domáci, snažili sa vyrovnať, ale do gólovej príležitosti sa nedostali.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 75. Kurminowski. ŽK: Mazan, Tandir Fazlagić, Demiri, Kiwior. Rozhodovali: Prešinský Borsányi, Jekkel. 1309 divákov.

Pohronie: Jenčo - Hatok (42. Dzurík), Pavlík, Jacko, Župa, Obročník, Chríbik (81. Blahút), Mazan (73. Badolo), Pellegrini, Abrahám, Tandir.

Žilina: Holec - Minárik, Králik, Kiwior, Anang (90.+2 Vallo), Káčer, Fazlagič, D. Ďuriš (90.+1 Iľko), Demiri Balaj, L. Jánošík (64. Kurminowski).