Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Nezbudská Lúčka sa prepadá dole

Pekná nedeľa vylákala na futbalové ihriská aj množstvo fanúšikov. Niektorí sa radovali, iní smútili. Ale tak to už vo futbale chodí. Donedávna vedúca Nezbudská Lúčka prehrala v Rašove a prepadla sa až na štvrté miesto. Prestriedali sa aj mužstvá v strede tabuľky. Všetko vyzerá tak, že záver tohto ročníka I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina prinesie ešte veľa zaujímavého.
Zbyňov – Dlhé Pole 5:2 (3:1). Jamečný 2, Jánošík, Babčan 2 - Janešík, Dzúrik. Domáci v prvom polčase nasadili vysoké tempo, hneď dali dva góly, hosťom sa ešte podarilo znížiť na 2:1. Domáci však do konca polčasu ešte zvyšovali. V druhom polčase rozhodol striedajúci Babčan dvoma peknými gólmi. R. Kováč, 100. ZBYŇOV: Stranianek - Martinka, Miškovský, Bariak (56. M. Urík), R. Urík, Bielik, Sandanus (46. Babčan), Jamečný, Gažúr, Mišiak (66. Barčiak), Jánošík. DLHÉ POLE: Kúdelčík - R. Fuljer, M. Feranec, Stančík, P. Fuljer, Švec, K. Feranec, Janešík, Tornáry, Hlavoň, Dzúrik.
Kotešová – Závodie 0:2 (0:0). 65. Bronček, 75. Šajnoha. Vcelku vyrovnané stretnutie, v ktorom však mali viac futbalového šťastia hostia a po dvoch nedorozumeniach v domácej obrane rozhodli zápas vo svoj prospech. R. Krupík, 100. KOTEŠOVÁ: Magerčiak - Lacek, Košík, M. Bujný, B. Bujný, Urban, F. Bujný, Galovič, Polák, Martin Žilinčár (46. Kendy), Václavík (75. Ostrochovský). ZÁVODIE: Trnka - Sekerka, Ftorek, Brezovský, Mitringa, Gamboš, Bronček, Kučera, Hruboška, Šajnoha, Randík.
Zádubnie – Bánová B-Brezany 2:1
(1:0). 20., 90. Jankula - 60. Ďurana. Napriek tomu, že to bol zápas prvého s predposledným, domáci začali s náporom a už v 6. min. mohol Jankula do prázdnej bránky skórovať. Šancu však nepremenil, čo si neskôr vynahradil. Hostia postupne začali preberať iniciatívu, vyložené šance si však nevypracovali. V druhom polčase sa podarilo hosťom vyrovnať po zle zahranej ofsajdovej partii a na nejakých 20 minút sa začal ich nátlaková hra pred bránkou Zádubnia. Domáci sa z nej postupne vymanili a v závere pohrozili niekoľkými nebezpečnými situáciami. R. Mihálik, 60. ZÁDUBNIE: Vanca - Gašpierik, Hulín, Talafa, Majerčík, Sýkora, Pechočiak, Pytel (85. Frátrik), Sýkora (45. Minich), Hošták, Jankula, Majer (78. Studník). BÁNOVÁ B-BREZANY: Medveď - Krajíček, Pranda, Valášek, Charbuliak, Ďurana, Mariniak, Červený, Hudec, Zavadzan, Trnovec.
Rajecké Teplice-Konská – Hrabové 1:0 (0:0). 60. M. Krkoška. Zápas sa hral vo vlažnom tempe, keď v prvom polčase si ani jedno mužstvo nevypracovalo gólové situácie. V druhom polčase domáci hráči spresnili hru a vyvinuli tlak, z ktorého po rohovom kope Šeligu skóroval Krkoška hlavou. R. Skukálek, 150. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Sybila (65. J. Krkoška)- Šramo, Čulík (46. Šeliga), Remšík, Pleva, L. Baránek, O. Baránek, Sopko, M. Krkoška, Zigo. HRABOVÉ: Bunta - Jánošík, R. Gajdošík, V. Hrabovský, Remeš, Šimon, J. Gajdošík ml., Juraj Sedliak, P. Baláž, M. Hrabovský, Hraboš.
Bytčica – Hlboké 2:1 (0:0). 60. Dietrich, 75. Štaffen - 80. Pinčík. Výborný zápas obojstranne najmä po technickej stránke, výsledok zodpovedá hre aj priebehu. R. Taraba, 50. BYTČICA: Malich - Parač, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Štaffen, Dietrich (70. Klobucký), Ťažký, Mintál, Repkovský (80. Ďuriš), Miloš Zuziak. HLBOKÉ: Zaduban - D. Konečný, Pavlík, S. Konečný, Hvorečný, M. Adamov, Pinčík, V. Konečný, Zátek, Hoferica, Vršanský.
Turie – Višňové 3:2 (1:1). 45. G. Chovanec, 70. A. Chovanec, 59. D. Tandara - . Prvý polčas mali prevahu hostia. Domácim sa podarilo vyrovnať po súvislom päťminútovom tlaku tesne pred koncom polčasu. V druhom polčase boli šance na jednej i druhej strane, viac šťastia mali domáci, ktorí strelili dva góly. R. Bugala, 200. TURIE: Mičky - Lonc, Hreus, M. Tandara, Kúdelka, Tvrdý, G. Chovanec, I. Chupáň (35. Lokaj), D. Tandara, A. Chovanec, Špagľa (15. Pirošík). VIŠŇOVÉ: Paprčiak - Vojtyla, Michal Husárik, Kubica, Šupej, Laš, P. Stromček (58. Branček), Varínčiak, Gaško, M. Stromček, Valica.
Rašov – Nezbudská Lúčka 2:0 (2:0). 6. Lacko, 27. Kadáček. Domáci začali tlakom a už v 6. min. Lacko vystrelil a po dotyku hosťujúceho hráča lopta skončila v sieti. V 27. min. zvýšil Kadáček na 2:0.
V 35. min. domáci Lacko spálil vyloženú šancu, v 60. min,. zasa prestrelil. Domácim nevyšli ani ďalšie šance, ktoré si vypracovali. R. Krajči, 120. RAŠOV: Čupec - M. Lacko (70. M. Butko), Prášek, Buňo, Križňan, Michálek, Kresáň (89. Slaninka), Tretinár, Baláž, S. Lacko, Kadáček (83. J. Butko). NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Martin Mrázik, Ondráš, M. Samec, Marek Mrázik, Kubo, Bielik, E. Samec, Krivko, Ľ. Kubo, Švejdík (84. M. Ondráš).

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
  2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.