Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica

Žiline na výhru nestačilo ani 28 bodov Rožánka

Kurillovci sa museli zaobísť bez Špaletu a Wigginsa.

Spišiaci vyhrali prvýkrát v sezóne. (Ilustračné foto) Spišiaci vyhrali prvýkrát v sezóne. (Ilustračné foto) (Zdroj: Jakub Ruman)

Stretnutie desiateho kola SBL medzi Spišskou Novou Vsou a Žilinou otvorila presná strela Krajňáka za tri body. Potom však diktovali tempo zápasu hostia a ujali sa vedenia o deväť bodov. Spišiaci ožili a prvá štvrtina skončila 27:19 v ich prospech. Aj úvod druhej štvrtiny zastihol v lepšej forme domácich, ktorí sa po presných zakončeniach Thompkinsa a Alleyna ujali vedenia o 13 bodov. Kurillovci následne zlepšili hru na oboch stranách palubovky a do šatní šli s náskokom dvoch bodov. Strelecky sa darilo najmä Rožánkovi so Sappom.

Súvisiaci článok Išiel som pomôcť spoluhráčovi, vysvetľoval Samuel Rehák Čítajte

Tretia časť hry prinášala od úvodu atraktívny basketbal a vedenie si tímy striedali doslova po každej akcii. V závere tretieho dejstva sa však prezentoval výborným výkonom domáci Thompkins, ktorého bolo plné ihrisko a Spišiaci opäť viedli o desať bodov. Slávia sa trápila v streľbe spoza perimetra, no úvod záverečnej desaťminútovky otvoril trojkový pokus Rožánka. Domáci ihneď odpovedali krásnou strelou Alleyna tiež za tri body. V záverečnej päťminútovke sa hráči oboch tímov pretekali o to, kto hodí krajšiu trojku. Spišiaci však umne naťahovali pri útokoch čas a tri a pol minúty pred koncom viedli o desať bodov. Navyše, sa hosťom v závere zranil Sapp. Spišská Nová Ves si už vedenie ustrážila prvýkrát v sezóne vyhrala.

Spišská Nová Ves – BK Slávia Žilina 94:82 (27:19, 16:26, 28:16, 23:21)

SNV: Krajňák 14, Alleyn 27, Maxwell 19, Thompkins 16, Nottage 18 (Rákai 0, Židzik 0).

ŽILINA: Dickson 8, Rožánek 28, Merešš 4, Tot 11, Sapp 14 (Jeftič 15, Hoferica 2, Podhorský 0).

TH: 19/25 – 6/19, trojky: 13/36 – 10:32, fauly: 16:17, doskoky: 48:43. 200 divákov.

1. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?