Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Regionálny futbal: V štvrtej a piatej lige finišovala jeseň

Posledné kolo sa odohralo v príjemnom počasí.

Momentka zo zápasu medzi Tepličkou nad Váhom a Makovom.Momentka zo zápasu medzi Tepličkou nad Váhom a Makovom. (Zdroj: DOMINIKA MARIŇÁKOVÁ)

III. liga

MŠK Lučenec – TJ Jednota Bánová 3:1 (1:1)
Góly:
14. Budinský, 72. Berky, 82. Higor Almeida – 41. Kocian. Rozhodoval Burger, 150 divákov. ŽK: Sarvaš, Higor Almeida, Budinský, Keszi – Ďurica, Jasenovský.
BÁNOVÁ: Kosa – Ďurica, Jasenovský, Kubena, Mráz, Bendík, Kocian, Lazar, Bielik, Horecký, Harman (67. Bičan).

Bánová mal v úvode zápasu častejšie loptu na svojich kopačkách, ale gól nestrelila. Ten prišiel v 14. minúte, ale na opačnej strane. Obrana Bánovej veľmi ľahkovážne pristúpila k Budinskému, dvaja stopéri sa doslova pozerali na zakončovateľa Lučenca a ten obstrelil Kosu – 1:0. Bánová zaslúžene vyrovnala v 41. minúte, keď sa po rýchlo rozohranom rohovom kope presadil do pokutového územia Jasenovský, lopta sa dostala ku Kocianovi a ten prepálil všetko, čo mu stále v ceste – 1:1.

Do vedenia šiel v druhej časti hry Lučenec. Center Budinského našiel hlavu Berkyho a Kosa bol bezmocný. Vyrovnať mohol Mráz, ale jeho hlavička z dobrej pozície nemierila medzi tri žrde. O desať minút domáci odcentrovali z ľavej strany, Lazar nestihol pokryť Berkyho a ten navýšil vedenie Lučenca na 3:1. Zaskočení hostia už nedokázali stretnutie zdramatizovať a z Novohradu odchádzajú bez bodov.

Ostatné výsledky: MŠK Martin – FK Rakytovce 5:0, TJ Liptovská Štiavnica – MŠK Námestovo 1:3, FTC Fiľakovo – TJ Kalinovo 1:0, TJ Krásno nad Kysucou – MŠK Rimavská Sobota 1:3, MFK Žarnovica – MFK Zvolen 2:2, TJ Oravské Veselé – ŠKM Liptovský Hrádok 3:0, ŠK Kováčová – FK Čadca 3:0.

IV. liga

OFK Teplička nad Váhom – ŠK Makov 0:2 (0:1)
Góly:
10. Martinka, 54. Filo. Rozhodoval Vedžák, 200 divákov. ŽK: Labuda, Gajdošík – Jakubec.
TEPLIČKA: Ďuríček – Šipčiak S., Blaščík, Beniač, Surma, Šipčiak R., Padala, Jánošík (54. Poljak), Mrázik (54. Žitník), Labuda, Dzirbík (62. Gajdošík).

V Tepličke sa hral pekný zápas pred dobrou kulisou. O zápase rozhodli dve chyby domácich v strede ihriska. V desiatej minúte našiel Filo Martinku a ten z desiatich metrov už nemal problém prekonať Ďuríčka. Po zmene strán si títo dvaja hráči role vymenili a Makov viedol o dva góly. Domáci si šance vypracovali, ale ich nepremenili. Makov zaslúžene v Tepličke zvíťazil.

OŠK Baník Stráňavy – FK Rajec 1:1 (1:0)
Góly: 1
8. Zajac – 59. Rybár. Rozhodoval Pleva, 120 divákov. ŽK: Chupáň, Bujný, Jeťko.
STRÁŇAVY: Klocaň – Veselovský, Janči M., Bugala (81. Ondák), Zajac, Chrachala, Lajš, Schmiester (62. Remek), Ivan, Bukovčan, Louda (67. Kubica).
RAJEC: Fraštia – Hnát, Sudor, Chupáň, Rybár, Miko, Mazák, Bujný, Person (81. Ligas), Jeťko, Bôtoš (75. Žeriava).

Domáci sa chceli úspešne rozlúčiť s jesennou časťou štvrtej ligy a do zápasu vstúpili aktívne. Rajec však tiež prišiel hrať futbal a v úvode sa šance striedali na oboch stranách. V 18. minúte rozbehli domáci futbalisti krídelnú akciu, na konci ktorej bol Zajac a Baník viedol. Stráňavy hru kontrolovali, vypracovali si ešte v prvom dejstve niekoľko šancí, no finálna prihrávka a zakončenia už nemali potrebné parametre. V druhom polčase zverenci Jána Jančiho súpera zatlačili a hralo sa na jednu bránu. Zlomovým momentom sa ukázala nepremenená penalta Mareka Jančiho z 55. minúty. O štyri minúty totiž vyšiel hosťom brejk a Rybár vyrovnal. Následne dobíjanie rajeckej brány gól neprinieslo a tímy sa rozišli zmierlivo. Domácich strata bodov mrzí, ale s jesennou časťou vládne v klube spokojnosť.

OŠK Rosina – ŠK Závažná Poruba 2:0 (1:0)
Góly:
29. Turský, 62. (pen.) Gajdoš M. Rozhodoval Kolesnáč, 130 divákov. ŽK: Mahút, Hlušák, Dudko (Z. PORUBA).
ROSINA: Jurčenko – Kadik (53. Jaroš), Riecky, Tabak (63. Pudík), Líška, Kroupa, Slatinský (74. Drexler), Turský (36. Šemik), Hruboš, Gajdoš M. (69. Kurucár), Gajdoš E.

V prvom polčase sa hralo hore-dole a šance boli na oboch stranách. Rosina mala tri čisté šance, ktoré domáci nevyužili. Hostia taktiež ohrozovali Jurčenka. Ujalo sa až zakončenie Turského, ktorý využil nahrávku popred bránu – 1:0. V druhom polčase potrestal faul hostí z penalty Marek Gajdoš. Rosina si vypracovala ešte ďalšie šance, ale tie domáci strelci nepremenili. Domáci tréner bol po zápase spokojný s výkonom svojich zverencov v tomto stretnutí aj s jesennou časťou štvrtej ligy.

Prečítajte si tiež: V Trnave delovkou rozhodol Demiri Čítajte

Ostatné výsledky: FK Staškov – ŠK Tvrdošín 2:2, MFK Dolný Kubín – KNM 0:2, ŠK Diviaky – TJ Belá-Dulice 3:0, FK Žabokreky – ŠK Bobrov 2:0.

V. liga

TJ Varín – TJ Vysoká nad Kysucou 2:0 (1:0)
Góly:
40. Kadrliak, 59. Hruška P. Rozhodoval Vallo, 150 divákov. ŽK: Hruška T., Repáň, Kadrliak, Koňušiak – Pavlica J., Putorík.
VARÍN: Ružička – Zimen P., Koňušiak, Repáň, Kadrliak (78. Ferjanec), Hruška T., Halama, Hruška P., Lutišan, Horecký, Mazák (71. Zimen J.).

Vo Varíne sa hral veľmi dobrý zápas. Domácich v prvom polčase podržal brankár Ružička, ktorý chytil hosťom dva góly. Varín potrestal hostí v 40. minúte, keď sa z protiútoku dostal k lopte Kadrliak, obišiel obrancov Vysokej a obstrelom prekonal Malíka. Po zmene strán sa obraz hry nemenil. Hostia boli na lopte lepší, ale zverenci Igora Zimena ich akcie eliminovali na hranici šestnástky. Po približne hodine hry si naskočil na loptu Peter Hruška a hlavou navýšil vedenie Fatrana. Domáci bojovali a odmenou im bolo víťazstvo nad favoritom súťaže.

Súvisiaci článok Oblastný futbal: Poznáme jesenných majstrov Čítajte

FK Predmier – TJ Višňové 1:2 (1:0)
Góly:
28. Šimoník – 58. Šimun, 78. Pažický. Rozhodoval Židek, divákov. ŽK: Martinka, Pistovčák S., Praženica, Šimoník – Ťažký, Majtanik.
PREDMIER: Uríček – Pobijak M. (66. Rosa), Klus T., Pistovčák S., Praženica, Martinka, Novisedlák, Pistovčák T. (86. Bačík), Slobodník (69. Popelka), Šimoník (84. Pobijak A.), Šebík.
VIŠŇOVÉ: Kováč – Minarčik (51. Tandara), Kočiš (46. Štefunda), Mano (80. Kucharčík), Majtán, Šimun (72. Papajčík), Ťažký, Majtanik, Pažický (88. Štefanica A.), Sventek, Turský.

Prvých 25 minút sa na ihrisku bojovalo, keď hostia hrali tvrdo a tomu sa prispôsobili aj domáci futbalisti. Potom sa prestalo rečniť a začalo sa hrať. Vedenia sa ujali domáci, keď sa presadil Šimoník. Predmier však gól uspokojil a po zmene strán so šťastím vyrovnal zo štandardky Šimun. V 78. minúte zaspala domáca obrana, lopta sa dostala k Pažickému a ten rozhodol o výhre Višňového. Futbalisti Predmiera sa snažili, ale ich výkon ideálny nebol. V Predmieri tak zažili dve odlišné polovice jesennej časti. Prvá bol výborná, no druhú už poznačili slabšie výkony.

ŠK Gbeľany – MFK Bytča 2:1 (1:1)
Góly:
38. Kašjak, 52. Novosad F. – 29. (vl.) Adamovský. Rozhodoval Škvarek, 70 divákov. ŽK: Kabašta, Guzel – Janásek, Šichman, Jánošík. ČK: 90. (po druhej ŽK) Kabašta.
GBEĽANY: Jadroň – Miček, Kašjak (81. Trhančík D.), Novosad F., Hodoň, Kabašta, Kováčik, Gašper, Melo, Adamovský (80. Guzel).
BYTČA: Gajdošík – Čikota, Šichman, Jánošík, Špánik, Gašperík, Janásek, Pastorek, Sirej (64. Schwarz), Pavlík.

Súboj posledného jesenného kola sa začal opatrne, pretože oba celky si boli vedomé dôležitosti duelu. Gbeľany boli postupne lepším tímom, no nešťastný vlastný gól Adamovského ich pribrzdil. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať, keď sa v 38. minúte predral do šestnástky Kašjak a prekonal Gajdošíka. Druhý polčas mal podobné kontúry ako polčas prvý. V 52. minúte však unikol po ľavej strane Kabašta, prihral Novosadovi pred prázdnu bránu a ten už nemal problém rozvlniť sieť Bytče. Gbeľany mali v zápase dobré aj hluché pasáže, ale víťazstvo si po bojovnom výkone ustrážili.

ŠK Belá – TJ Oščadnica 0:1 (0:1)
Gól:
44. Gavlák. Rozhodoval Sitár, 150 divákov. ŽK: Tichák, Kubík, Krška, Špirka, Laščiak, Švec – Ganišin, Šidlo, Vaštík, Fuňák F., Blahovec.
BELÁ: Tichák – Skaličan (63. Kopera), Kubík, Špirka, Laščiak, Švec, Macho, Mihalčatin, Žingora, Šugár, Krška.

V Belej sa zrodilo zaslúžené víťazstvo hostí. Oveľa viac chceli, bojovali ako levy. Domáci sa snažili o dobrý výsledok, chýbali im však dvaja elitní útočníci Mintách so Ševčíkom. Oščadnica ukázala futbalové srdiečko, ktoré tesne pred polčasom vyústilo do gólu Mareka Gavláka. Tréner domácich po zápase skonštatoval, že sa zmráka nad belským mužským futbalom.

OFK Kotešová – TJ Stará Bystrica 3:0 (0:0)
Góly:
75. a 86. Tabak, 78. Mikoláš. Rozhodoval Železňák, 120 divákov. ŽK: Budiský, Valášek, Stískala.
KOTEŠOVÁ: Polko – Valášek, Budiský, Daniš, Jandačka, Kendy (58. Krajči), Plačko (46. Dolinajec), Mozolík P., Mikoláš (84. Papšo), Stískala, Tabak.

Prvý polčas zápasu v Kotešovej bol pomerne vyrovnaný, hostia však boli lepší na lopte. Po zmene strán sa situácia výrazne zmenila. Dominovali v ňom domáci, ktorí strelili tri góly a vypracovali si ďalšie tri samostatné nájazdy na bránu súpera, ktoré však ostali nepremenené. Podľa hlasov z tábora Kotešovej však výsledok zodpovedá obrazu hry, za prvý polčas by si Stará Bystrica päť či šesť gólov vo svojej sieti nezaslúžila. Mozolíkovci sa rozlúčili s futbalovým rokom čistým kontom a troma bodmi.

FK Strečno – FK Turzovka 2:1 (1:1)
Góly:
35. Kosa, 90. Kán – 4. Šmahajčík R. Rozhodoval Janidžár, 100 divákov. ŽK: Beháň P., Kán – Král, Puchoň.
STREČNO: Matejčík – Bielik (65. Kán), Oberta, Beháň J., Beháň P., Svrček (53. Melo), Kosa, Barošinec, Taraba (72. Kocian), Čičmanec, Tichý.

Turzovka začala duel v Strečne ideálne, keď svoj 26. gól v jesennej časti pridal Šmahajčík. Domáci však odpovedali ešte v prvom polčase, keď chybu hostí potrestal Kosa. Strečno mohlo ísť do vedenia, ale Jakub Beháň penaltu nepremenil. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v záverečných sekundách. Hostia si nepostrážili striedajúceho Kána a ten prekonal Urminského. Domáci hrdina gól oslávil vyzlečením dresu, za čo ešte videl žltú kartu. Strečno už jednogólové vedenie udržalo.

Ostatný výsledok: ŠK Čierne – TJ Skalité 2:1.

1. ŠK Čierne 13 9 2 2 33:19 29
2. Vysoká n. Kysucou 13 9 1 3 41:23 28
3. TJ Slovan Skalité 13 8 2 3 35:24 26
4. FK Predmier 13 7 3 3 32:19 24
5. TJ Višňové 13 7 2 4 35:24 23
6. FK Tatran Turzovka 12 6 0 6 34:24 18
7. ŠK Belá 13 6 0 7 29:32 18