Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia

Slávia po prehre v Leviciach oznámila príchod navrátilca

Žilinčania nezvládli najmä druhú štvrtinu.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: JAKUB RUMAN)

LEVICE, ŽILINA. Štvrté kolo Slovenskej basketbalovej ligy mužov v sobotu prinieslo tri víťazstvá domácich tímov a jeden nedohraný zápas. Presvedčivo vyhrali Lučenec nad Handlovou, Svit nad Spišskou Novou Vsou, aj Levice nad žilinskou Sláviou. Zápas Prievidze s Interom Bratislava za stavu 49:56 v tretej štvrtine rozhodcovia po vylúčení domáceho športového riaditeľa Batinu a následnom vniknutí diváka na hraciu plochu (pri stolíku napadol jedného z rozhodcov) ukončili a mal dohru za zeleným stolom. Prievidza odohrá dva zápasy bez divákov, generálny manažér klubu dostal dvojzápasový zákaz výkonu funkcie a v oboch prípadoch uložili aj pokuty.

BK Patrioti Levice – BK Slávia Žilina 85:60 (13:19, 43:28, 61:44)

Za Levice najviac bodov: Perovič 19 (3 trojky), Žiak 16 (4), Hot 13 (3). Body Žiliny: Dickson 16, Rožánek 8, Wiggins 7, Merešš 7, Jeftič 4, Špaleta 4, Hoferica 4, Sapp 4, Kubala 3, Ďuriš 3, Pažický 0. Fauly: 16 – 12. Trestné hody: 11/8 – 12/11. Trojky: 13 – 5. Rozhodcovia: Ženiš, Doušek, Lamoš. 1200 divákov. Štvrtiny: 13:19, 30:9, 18:16, 24:16.

Prečítajte si tiež: Slovák sa stal majstrom sveta. Necelý rok po tom, čo ho zrazil kamión Čítajte

Žilinčania v prvých dvoch kolách na domácej palubovke predvádzali ofenzívne ladené výkony, vcelku spoľahlivo si počínali aj v obrane, nevyhli sa však stratám koncentrácie. Tie na domácej palubovke ustáli a v oboch zápasoch zaslúžene zvíťazili. Veľmi dobre rozohrali aj zápas v Leviciach, po prvej štvrtine mali nad domácimi Patriotmi navrch herne i číselne. Potom prišla pohroma. Kľúčom k výsledku bolo nasledujúcich desať minút, druhú časť zápasu totiž vyhrali Levice 30:9. V tejto fáze dominovali v útoku (v streľbe spoza perimetra, v útočnom doskakovaní) i v obrane a Slávisti pôsobili naopak, v obrane bez koncentrácie a v útoku miestami až bezradným dojmom. V druhom polčase už Žilinčania dokázali reagovať na štýl hry Levíc, tým však stačilo na výrazné víťazstvo kontrolovať priebeh zápasu.

Doug Wiggins, hráč Žiliny po stretnutí povedal: „Do zápasu sme vstúpili agresívne, ale postupom času sme na škodu veci, od agresivity upúšťali. Levice hrali proti nám veľmi fyzicky. Možno je dobre, že sme tak skoro a vonku prehrali. Musíme zapracovať na veciach, ktoré nás stáli víťazstvo. Ideme trénovať a pripravovať sa na stredajší zápas s Lučencom.“

Ostatné výsledky 4. kola: Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 96:74 (50:36), BKM Lučenec – MBK Handlová 97:80 (43:34), BC Prievidza – Inter Bratislava 49:56, nedohrané. Komárno malo voľno.

Predohrávka 5. kola: Inter Bratislava – MBK Rieker COM-therm Komárno 95:77 (55:27).

9. Handlová 3 0 3 239 : 277 3

Pozn.: V tabuľke nie je započítaný zápas Prievidza – Inter Bratislava.

V tomto týždni sú na programe SBL mužov piate a šieste kolo. V piatom kole v stredu 23. októbra sa stretnú dvojice: BK Slávia Žilina – BKM Lučenec (v športovej hale Spojenej školy na Rosinskej ceste, začiatok zápasu o 18.00 hod.), MBK Handlová – BC Prievidza a BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Patrioti Levice. Svit má voľno. V predchádzajúcom ligovom ročníku Žilina porazila Lučenec vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch, ale teraz má Lučenec prakticky iný tím hráčov a v tomto ročníku na konte už tri víťazstvá zo štyroch zápasov. Sláviu nečaká ľahký duel.

V sobotu 26. októbra v šiestom kole sú vyžrebované dvojice: BK Slávia Žilina – BC Prievidza (zápas sa mal hrať v Prievidzi, na jej žiadosť si mužstvá „vymenili“ palubovku, v Prievidzi sa bude hrať v druhej štvrtine súťaže. Začiatok zápasu v ŠH Spojenej školy na Rosinskej ceste je o 18.00 hod.), BK Inter Bratislava – MBK Handlová, MBK Rieker COM-therm Komárno – Iskra Svit, BKM Lučenec – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Levice majú voľno. Vlaňajšia bilancia Žiliny s Prievidzou: Jedno víťazstvo a tri prehry.

Oliver Tót sa vracia

BK Slávia Žilina v pondelok oznámila návrat rozohrávača Olivera Tóta pod Dubeň. Ten odohral minulú sezónu v žilinskom drese s bilanciou priemerne 8,7 bodu, 4,8 doskoku, 4,5 asistencie a 1,8 zisku na zápas.