Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma

Žilinské tímy bodovali naplno. Do reprezentácie vysielajú päticu hráčov

Štyrmi gólmi sa blysli Koleno a André Luiz.

Strelecký koncert šošonov sa zastavil na čísle 16.Strelecký koncert šošonov sa zastavil na čísle 16.(Zdroj: Ján Mintál/MŠK Žilina futsal)

FT Levice – ŠK Makroteam Žilina 2:8 (0:1)

Góly: 31. Rakica, 34. (vl.) Lucian Ferreira – 5. Hudek, 22., 23., 24. a 28. (pen.) André Luiz, 24. a 39. José Wellington, 27. Lucian Ferreira. Rozhodovali Belavý a Ježík, 150 divákov. ŽK: Krén, Suljič, Hostinský (LEVICE).

MAKROTEAM ŽILINA: Kováč (Košút) – Hudek, Krištofík, Holbička, José Wellington, André Luiz, Davidson Do Nascimento, Baláž, Lucian Ferreira.

Dušan Dobšovič (Makroteam Žilina): „Do Levíc sme cestovali s cieľom predviesť koncentrovanejší výkon ako v Banskej Bystrici a priviesť plný počet bodov. Hladké víťazstvo sa nerodilo ľahko, keďže v prvom polčase nám opäť chýbalo viac pohybu, čím viazla kombinácia, a tak väčšina ofenzívnych akcií bola riešená individuálne. Napriek tomu sme si vypracovali niekoľko vyložených príležitostí, znovu sme však neboli efektívni. Domáci cítili šancu a rovnako si vypracovali viacero nebezpečných situácií pred našou bránou.

Všetko sa zmenilo v úvode druhého polčasu, naše kombinácie boli zrazu o level pohyblivejšie, presnejšie a rýchlejšie, domácich sme nútili k chybám a faulom. Za necelé štyri minúty sme zvýšili vedenie na 5:0 a rozhodli o zápase. Domáci hráči bojovali až do konca a zásluhou power-play zmiernili vysokú prehru. Patrí im poďakovanie za fair prístup, čo však už nemožno povedať o pár primitívoch v hľadisku. Náš výkon má stále ďaleko od ideálu, rozťahaná súťaž bez pravidelnej zápasovej praxe nám tiež nepridáva na náraste hernej pohody. Všetci sa už tešíme na žilinské derby, ktoré je na programe 2. novembra po reprezentačnej pauze.“

MŠK Žilina futsal – TNF Prievidza 16:0 (10:0)

Góly: 5., 8., 14. a 29. Koleno, 6. a 10. Ševčík, 7. a 17. Štrbák, 7., 9. a 13. Belaník, 30. a 36. Ostrák, 33. Marton, 38. Moravec. Rozhodovali Kopec a Šlapka, 150 divákov. ŽK: Zaťovič.

MŠK ŽILINA: Kavčák (Herko) – Koricina, Ostrák, Ševčík, Štrbák, Vaktor, Zaťovič, Marušinec, Koleno, Belaník, Marton, Gábor, Moravec.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Prvý domáci zápas a prvé body z domácej palubovky. Výhra 16:0 teší. Hráči pristúpili k zápasu zodpovedne, patri im vďaka za prístup a dnes už musíme myslieť na najbližších, ťažších súperov. Máme tri týždne voľna a prípravy, ktoré však budú úplne rozbité, keďže na reprezentačné zrazy sa chystá až desať hráčov. Reprezentácií Áčka držím palce v kvalifikácii a aby prišli domov s postupom a ambíciou organizovať ďalšiu kvalifikačnú skupinu o MS na Slovensku.“

Kamil Koleno (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „Dnes sme nastúpili konečne na domáci zápas, na ktorý sa tešilo celé mužstvo. Proti nám nastúpilo papierovo slabšie mužstvo a chceli sme to ukázať aj herne, čo sa nám podarilo. Nedarovali sme im nič. O tomto sme presvedčili aj slušnú divácku účasť, keď sme do polčasu vyhrávali 10:0. Druhý polčas sme chceli pridať ešte nejaké góly, čo nám aj vyšlo. Veď výsledok hovorí za všetko. Pochvala patrí aj našim brankárom, ktorí udržali čisté konto a neinkasovali ani jeden gól. A tak tiež chcem poďakovať každému hráčovi za odvedený výkon a pekný darček k mojim narodeninám.“

Súvisiaci článok Kráľ je späť. Beh Súľovskými skalami ovládol Andrej Paulen Čítajte

Marek Belaník (hráč MŠK Žilina FUTSAL): „V najsilnejšom možnom zložení sme nastúpili na svoj prvý domáci zápas a pred slušnou diváckou kulisou. Nové tváre v našom kádri sa chceli ukázať, a tak od začiatku sme vybehli na súpera, ktorý sa zoznamuje s futsalom. Po pekných nacvičených akciách sme viedli do polčasu už dvojciferným rozdielom. V druhom polčase, po premiešaní zostavy, sa v tréningovom tempe zápas dohral a skoré sa zastavilo na 16:0. Okrem gólov a víťazstva potešilo aj čisté konto našich gólmanov. Víťazstvo nás posúva vpred, ale až novembrové žilinské derby a súper z Lučenca ukáže, ako sme na tom. Za vyzdvihnutie ešte stojí výkon Sama Marušinca, ktorý hral v obrovskej pohode a pripísal si päť asistencií.“

Slovenskú futsalovú reprezentáciu čaká od 23. 10. do 26. 10. v Azerbajdžane kvalifikačný turnaj Majstrovstiev sveta. Súperom zverencov Mariána Berkyho bude Čierna Hora, Moldavsko a domáci výber. Národné farby budú hájiť dvojica futsalistov Makroteamu, keď pozvánku reprezentovať prijali Patrik Krištofík a Marián Hudek. Z futsalového MŠK do Baku pocestujú Matúš Ševčík, Patrik Zaťovič a brankár Milan Herko. Futsalová súťaž pokračuje prvý novembrový víkend, keď si žilinské tímy zmerajú sily proti sebe.

1. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou