V Slovinsku, neďaleko od Mariboru, bojovali rádioví orientační bežci o tituly Majstrov Európy. Centrum pretekov bola Rogla, menej známe, ale pekné stredisko zimných športov. Slovenskú reprezentáciu viedol realizačný tím tvorený reprezentačným trénerom, Žilinčanom Jozefom Králom, jeho asistentom Petrom Jurčíkom z Rádioklubu a doktorom Slavomírom Nosáľom z Martina. Z osemnástich pretekárov - reprezentantov Slovenska, až tretina behá za Rádioklub z Turia.
Na majstrovstvách Európy s poradovým číslom 22 súperili zúčastnení o štyri sady medailí v pretekoch jednotlivcov a dve sady v súťažiach družstiev. Ako prvá v poradí bola na programe najmladšia disciplína Foxoring. Priestor pretekov bol v nadmorských výškach od 1350 do 1500 metrov nad morom. Pretekári niekoľkokrát križovali zjazdovky lyžiarskeho areálu. Trate boli mapovo i technicky jednoduché, rozhodovala rýchlosť behu. Každá, i malá chybička sa prejavila v konečných výsledkoch. Z pretekárov Turia sa najviac darilo Tomášovi Jurčíkovi, ktorý obsadil desiate miesto v kategórii juniorov. Jedenásty v kategórii mužov bol Adam Král a pätnásty v kategórii veteránov Milan Mitelman.
Turského premiéra na európskom fóre medzi veteránmi
Na druhý deň bola na programe najkratšia, ale aj najrýchlejšia disciplína Šprint. Veronika Dolníková v ňom skončila na konci prvej desiatky v kategórii žien. Tomáš Jurčík obsadil jedenáste miesto v junioroch a Adam Král sedemnáste v mužoch. Vo veteránoch sa prvýkrát na majstrovstvách Európy predstavil Ján Turský. Do cieľa šprintu dobehol na desiatom mieste.

Program šampionátu pokračoval pretekmi na klasických tratiach, v ktorých o medaily bojujú nielen jednotlivci, ale i trojčlenné družstvá. Priestor pretekov bol sedem km severovýchodne od Rogly, v nadmorských výškach od 1250 do 1370 metrov. Terén bol zväčša podmočený, s riedkou cestnou sieťou, s množstvom močiarov a húštin. Trate hlavne v pásme 144 MHz boli technicky i mapovo veľmi náročné.
V pretekoch v pásme 3,5 MHZ dobehla Veronika Dolníková šestnásta v kategórii jednotlivcov, ale spolu s Katkou Košutovou z Kysuckého Nového Mesta a Barborou Šimečkovou z Martina vybojovali bronzové medaily v súťaží družstiev.
Juniorom preteky nevyšli podľa predstáv. Tomáš Jurčík bol dvadsiaty a družstvo juniorov obsadilo šieste miesto. Medzi mužmi sa viac darilo jedenástemu Adamovi Královi, ako skúsenému Petrovi Viskupovi, ktorý bol osemnásty. Výber mužov obsadil takisto šieste miesto.
Vo veteránoch nastúpil v kategórii M50 i asistent trénera Peter Jurčík. Napriek tomu, že sa na preteky špeciálne nepripravoval, bol v tejto kategórii zo Slovákov najlepší. Obsadil deviate miestu a družstvu Slovenska pomohol k piatemu miestu. Medzi veteránmi M60 bol Ján Turský šestnásty, Milan Mitelman dvadsiaty a družstvo piate.
V pretekoch v pásme 144 MHZ bola Veronika Dolníková štrnásta. S Katkou Košutovou a Barborou Šimečkovou získali v súťaži družstiev i v týchto pretekoch bronzové medaily.

Jurčík dvojnásobne strieborný
Najviac radosti však v slovenskom tábore vyvolal Tomáš Jurčík. Po pretekoch mu hruď zdobili dve strieborné medaily. Jednu si vybehal za druhé miesto v pretekoch jednotlivcov a druhú získal spolu s Martinčanmi Mišom Nosáľom a Matejom Budiským v súťaži družstiev.
Medzi mužmi vyšli preteky lepšie Petrovi Viskupovi. Obsadil siedme miesto, čo bol najlepší výsledok medzi slovenskými mužmi na tomto podujatí. Adam Král bol dvanásty. V družstvách spolu s Kysučanom Jakubom Kuriakom obsadili nepopulárne štvrté miesto. Veteráni M60 sa v týchto pretekoch vytiahli. Milan Mitelman skončil siedmy a Jano Turský tridsiaty tretí. Spolu s bronzovým Bratislavčanom Jozefom Fekiačom si vybehali strieborné medaily v súťaži družstiev, pričom od hrania slovenskej hymny ich delilo krátkych 16 sekúnd. Víťazní Ukrajinci mali súčet časov 2:09:46 a Slováci 2:10:02.