Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

V Zlatých Moravciach prišla druhá remíza v sezóne

Šošoni nedokázali prekonať brankára domáceho tímu.

Žilinčanom sa v Zlatých Moravciach neporadilo pridať ďalšie víťazstvo.Žilinčanom sa v Zlatých Moravciach neporadilo pridať ďalšie víťazstvo. (Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

Domáci vstúpili do stretnutia proti lídrovi nebojácne. Už v 5. minúte Švecov nepríjemný center len tesne minul pravú žrď súperovej brány. V 16. minúte bol v akcii opäť Švec, ktorého prudkú strelu z uhla brankár hostí kryl. V 22. minúte do tretice Švec z 18 m prestrelil.

Prečítajte si tiež: Padák je povinnou výbavou, hovorí juniorský majster Slovenska v bezmotorovom lietaní Čítajte

Prebiehala 28. minúta, po Pintérovej chybe sa Boženík ocitol v čistej príležitosti, avšak Pindroch ho skvelým spôsobom vychytal. Od tohto momentu to boli hostia, ktorí zvýšili obrátky. V 33. minúte pálil z 10 m Jánošík, Pindroch však jeho strelu vyrazil. Už o dve minúty vletel do pokutového územia Boženík, ale v záklone mieril tesne vedľa ľavej žrde. V závere polčasu sa ocitol Koval v dobrej príležitosti, strelou z 12 m však Holeca nevystrašil.

Do druhého polčasu vstúpili obe mužstvá s vyčkávacou taktikou. V 50. minúte Ďubek rozohral štandardku, ale Jarovič hlavou mieril tesne nad brvno. V 57. minúte sa opäť vyznamenal Pindroch, ktorý tvrdú strelu Jánošíka vytesnil na roh. V 77. minúte prišla šikovná akcia ViOnu, keď Čogley našiel v šestnástke Kovala, ale s jeho strelou si Holec poradil.

V 84. minúte mohol rozhodnúť Koval, ktorého našiel v pokutovom územi De Souza, z 10 m však prestrelil. Na opačnej strane Káčerovu strelu z 18 m Pindroch vytlačil opäť na roh. V 88. minúte nasledovala pekná akcia Pindroch - De Souza - Richtárech, strelu posledného z nich však Holec zlikvidoval. V nadstavenom čase
sa v tutovke ocitol Balaj, ale z uhla mieril iba do vonkajšej strany žrde. Vo vyrovnanom stretnutí sa tak body nakoniec delili.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 0:0

Rozhodovali: Gemzický Weiss, Perát, ŽK: Sloboda, Duga - Demiri, Boženík, 2380 divákov.

Z.MORAVCE-VRÁBLE: Pindroch - Čogley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Švec (82. De Souza), Sloboda, Duga (79. Richtárech), Koval - Ďubek (90. Grozdanovski) - Jarovič.

ŽILINA: Holec - Tomič, Kaša, Králik, Kiwior - Demiri, Káčer, Diaz (86. Myslovič)- Jánošík (70. Ďuriš), Boženík (78. Balaj), Sluka.

5 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

8 h
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.