Piatok, 9. december, 2022 | Meniny má Izabela

MŠK Žilina odštartovala víťazne aj doma, Trnava odišla bez bodov

V zápase druhého kola padlo dovedna šesť gólov.

Žilinskí futbalisti.Žilinskí futbalisti. (Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

Žilinčania nastúpili proti Trnave v identickej základnej jedenástke ako v Michalovciach a boli lepším tímom. V 7. minúte to mohol potvrdiť Demiri, ktorý sa dostal s loptou do šestnástky, ale v dobrej príležitosti namiesto strely zvolil prihrávku napravo a hostia zažehnali nebezpečenstvo.

V 16. minúte už Žilina viedla, keď sa Vallo v šestnástke dostal po prihrávke Jánošíka k lopte a krížnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. O desať minút mohlo byť 2:0, keď brankár Rusov pri rozohrávke zle vyhodil loptu dopredu, ale Bernát, ktorý sa k nej dostal, nedokázal zamieriť lepšie ako vedľa pravej žrde.

Súvisiaci článok Hlavne, aby som bol zdravý, praje si Lukáš Jánošík Čítajte

Zápas mal v dobrej atmosfére tempo a diváci sa nenudili. Trnava sa občas pripomenula aj vpredu, ale Tavares v 36. minúte z ľavej strany namieril iba do rukavíc pripraveného Holeca. O tri minúty neskôr Bernát napálil tvrdo z 20 metrov a Rusov musel vytlačil loptu nad brvno. Po rohu Káčera sa však dostal k lopte stopér Králik a aj so šťastím zvýšil vedenie Žiliny na dvojgólové. O minútu neskôr si vyslúžil navyše potlesk, keď v 16-tke čisto odzbrojil Tavaresa, ktorý sa dostal do dobrej streleckej pozície.

Do druhého polčasu musel Minárik nahradiť zraneného Fazlagiča, na ktorého miesto sa posunul Demiri. Šošonom chvíľu trvalo, kým sa zorientovali na ihrisku a Trnava ich slabšie nasadenie využila. Holec v 53. minúte najskôr vychytal v čistej šanci hlavičkujúceho Turňu, ale na dorážku Mitreu bol už prikrátky.

Žilina mohla okamžite odpovedať, ale pred Jánošíkom stihol dobre zachrániť Rusov. Trnava sa tlačila dopredu, snažila sa vyrovnať, ale domáci sa postupne pozviechali a dokázali byť dopredu nebezpečnejší. V 68. minúte pri šanci kapitána domácich Káčera ešte Rusov zachránil, ale o minútu iba vyrazil loptu pred dobre postaveného Balaja, ktorý zvýšil vedenie Žiliny opäť na dvojgólové.

Prečítajte si tiež: V žilinskom regióne pribudne 25 nových elektrických vlakov Čítajte

V 70. minúte striedajúci Halilovič dostal už po vystriedaní druhú žltú kartu a následne aj červenú. Žilinčania zvýšili svoj náskok v 77. minúte, keď Káčer z pravej strany našiel v 16-tke spätnou prihrávkou voľného Bernáta, ktorý umiestnenou strelou nedal Rusovovi šancu.

V 81. minúte mal blízko ku gólu Kaša, ktorý sa ako stopér od vlastnej polovice rútil s loptou na trnavského gólmana, ale ten proti jeho sólu dobre zakročil. O päť minút neskôr Holec podcenil center po rohu z pravej strany, hlavička jedného z hostí skončila na konštrukcii jeho brány a následne rozhodca Sedlák zapískal po faule na trnavského hráča jedenástku. Kapitán Mitrea ju premenil a upravil na konečných 4:2.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 4:2 (2:0)

Góly: 16. Vallo, 40. Králik, 69. Balaj, 77. Bernát – 53. a 88. Mitrea (druhý z 11 m). ŽK: Boženík, Vallo, Balaj – Mitrea, Halilovič, Kelemen, Jakúbek, Cheu (tréner), ČK: 71. Halilovič (po 2. ŽK). Rozhodovali: Sedlák – Hrčka, Ádám, 3254 divákov.

ŽILINA: Holec – Vallo, Kaša, Králik, Sluka – Fazlagič (46. Minárik) – Káčer, Bernát (84. Pečovský) – Jánošík (66. Balaj), Boženík, Demiri.

TRNAVA: Rusov – Turňa, Mitrea, Mesík, Lovat – Jakúbek – Diogo (65. Van Kessel), Halilovič (70. Dangubič), Tešija, Oršula – Tavares (81. Kelemen)