Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Šošoni postúpili do pohárového finále

V druhom semifinálovom zápase nedovolili súperovi streliť ani gól.

Brankár Miloš Volešák si v odvetnom semifinálovom zápase udržal čisté konto.Brankár Miloš Volešák si v odvetnom semifinálovom zápase udržal čisté konto.(Zdroj: TASR/ROMAN HANC)

Prvý polčas priniesol zaujímavé dianie, no gólu sa v ňom diváci nedočkali. V 20. minúte si domáci brankár Bieszczad poradil so zatočeným rohovým kopom Škvarku, na opačnej strane zlyhal v nádejnej streleckej pozícii Sulley.

V 30. minúte mohli ísť domáci do vedenia, ale ich kapitán Žofčák v zblízka namieril vedľa. O sedem minút neskóroval ani Žilinčan Boženík, ktorého pokus zmaril domáci brankár.

Prečítajte si tiež: Svit ide do semifinále, pre Žilinu sezóna končí

Góly padali až po prestávke. V 48. minúte nasmeroval hostí k postupu Boženík, ktorý si nabehol na center a využil nedôraz obrany domácich. Tí si boli vedomí, že musia skórovať, no hostia im v druhom polčase veľa nedovolili.

Od 65. minúty bolo už 0:2, keď Michalovčania nezvládli situáciu po rohovom kope, viackrát odrazenú loptu nechali prejsť až ku Slukovi, ktorý strelou z hranice šestnástky prestrelil Bieszczada. Sebavedomí hostia mohli viesť aj 3:0, v 71. minúte však Tomič namieril iba mimo bránky. V ďalšom priebehu si Žilinčania bez väčších problémov postrážili dvojgólový náskok a nedopustili zdramatizovanie zápasu.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:2 (0:0)
Góly:
48. Boženík, 65. Sluka. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Beskorovajnij - Boženík, Diaz, Sluka, 2512 divákov. Prvý zápas: 1:1, Žilina postúpila do finále.

MICHALOVCE: Bieszczad - Rota, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko - Casado (69. Kountouriotis) - Trusa (54. Diarra), Danko (78. Hovhannisyan), Žofčák, P. Kolesár - Sulley.

ŽILINA: Volešák - Sluka, Anang, Kaša, Minárik - Tomič, Káčer, Diaz, Škvarka (75. Králik) - Boženík (85. Balaj), Mihalík (80. Vallo).

Hlasy po zápase:
Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce:
"Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne a to sa nám aj podarilo. Vytvorili sme si tri čisté príležitosti, žiaľ, nepremenili sme ich. Keby sme v nich boli úspešní, zápas by sa vyvíjal inak. Súper v prvom polčase hrozil iba zo štandardiek. V druhom nás zaskočil inkasovaný gól, nevedeli sme na to zareagovať. Potom to už z našej strany bolo kŕčovité, nedarilo sa nám dostať do zakončenia. Súpera sme už potom nedokázali prekvapiť, umne to zavrel v defenzíve."

Tibor Gojlan, asistent trénera MŠK Žilina: "Bol to veľmi dobrý zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. Zásluhu na tom mali oba tímy. Pre nás bolo dôležité, že sme v prvom polčase ustáli veľké šance domácich, najmä Sulleya a Žofčáka. Náš gól v úvode druhého polčasu zaskočil domácich. Po góle na 2:0 sa už prakticky rozhodlo. Sme šťastní za postup do finále."

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Prvý zápas o tretie miesto priniesol drámu a penaltový rozstrel

Žilinčania opäť neudržali sľubné vedenie.

Futsalisti Makroteamu nepreniesli dobrý výkon z prvého polčasu do druhého dejstva. (Ilustračné foto)