Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

O víťazstvo prišli v nadstavenom čase

Volebnú sobotu strávili šošoni v Ružomberku.

Branislav Sluka (vľavo) v zápase s Ružomberkom.Branislav Sluka (vľavo) v zápase s Ružomberkom. (Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

Liptáci vstúpili do zápasu aktívne, ale dlho im ofenzívny apetít nevydržal. V 16. minúte sa hrubej chyby dopustil Takáč, keď odovzdal loptu žilinskému Diazovi, ten gólovou prihrávkou oslovil Mihalíka a domácich pred bránkovou čiarou ratoval D. Kružliak, keď brankár Macík bol už prekonaný.

Prečítajte si tiež: Pavol Šuhaj: Zápas pred 45-tisíc divákmi je najpamätnejší Čítajte

Hostia postupne zvyšovali obrátky a prevzali aktivitu. V 21. minúte vypálil z veľkej diaľky Kaša a ružomberský brankár jeho projektil vyrazil. Potom Anang vystrelil len do Macíka a Káčer zasa svoje sólo zakončil pokusom bez väčšej razancie. V čase, keď žilinský tlak viac-menej ustal, sa skóre predsa len menilo.

Po ideálnej prihrávke Kašu skóroval zblízka Sluka 0:1. V závere prvého polčasu Škvarka z priameho kopu jemne lízol brvno. Z kabíny si "Ruža" priniesla do druhého polčasu viac odvahy, bola aktívnejšia smerom dopredu, ale do šancí, ani k priamej strele sa nedostávala. Naopak, v 77. minúte sa na druhej strane po rohovom kope v sľubnej pozícii ocitol striedajúci Boženík, ale zblízka trafil iba bočnú sieť.

Domáci futbalisti vyvinuli značné úsilie, aby vyrovnali, no až v 88. min. sa dostali do prvej šance, keď pred Qosem zachránil Holec. Vzápätí Tomič sám postupoval na Macíka, ale v rozhodujúcej chvíli si loptu podkopol. V nadstavenom čase sa predsa len domáci dočkali, keď vyrovnali vlastným gólom Králika po centri Jedináka.

2. kolo skupiny o titul: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:1 (0:1)
Góly:
90.+ Králik (vlastný) - 40. Sluka. Rozhodovali: Kružliak, Pozor, Bálint, ŽK: Qose, J. Maslo, Čurma Diaz, Káčer, ČK: 90.+ Diaz (Žilina), 1636 divákov.

RUŽOMBEROk: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Jonec, Takáč, Qose, Kmeť (60. Gerec), Kostadinov (78. V. Jedinák), Gál-Andrezly Tandir (65. Mustednagič).

ŽILINA: Holec - Anang, Kaša, Králik, Sluka, Diaz, Minárik, Škvarka (70. Tomič), Káčer, Mihalík (84. Pečovský) Balaj (73. Boženík).

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Dobre poskladané varínske puzzle

Futbalisti TJ Fatran Varín obsadili v minulej, nedokončenej sezóne v V. lige štrnáste miesto. Následne prišli zmeny a aktuálne po jedenástich zápasoch jesene okupujú siedmu priečku.

Mužstvo Varína si na svoje konto počas jesene pripísalo päť výhier.