Vlci sú po víťazstve v piatom zápase krok od udržania sa v najvyššej súťaži

Séria pokračuje vo štvrtok.

Peter Húževka. (Ilustračné foto) Peter Húževka. (Ilustračné foto) (Zdroj: Daniel Stehlík/cvak.sk)

MsHK Žilina – HK Dukla Michalovce 4:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 17. Bagin (Dubeň), 18. Huna Ru. (Matejka, Húževka), 58. Húževka (Huna Ru., Hvila), 60. Hvila (Beránek) – 2. Linet. Rozhodovali Novák, Goga – Konc ml., Kollár, 1252 divákov. Vylúčení: 6:6.

ŽILINA: Fučík – Matejka, Kučný, Hudec M., Dubeň, Mendrej, Bagin, Piegl, Surán – Jenčík, Húževka, Huna Ru. – Barta, Ručkay J., Milý – Hvila, Podešva, Beránek – Ondruš, Surovka, Rehák D.

MICHALOVCE: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Korenko, Novický, Valečko, Linet, Banovský, Mesaroš – Chalupa, Toma, Hamráček – Giľak, Piatak, Mašlonka – Safaraleev, Cútt, Róth – Dvurechenskii, Boiko, Gavrik. Stav série: 3:2.

Prečítajte si tiež: Tirreno-Adriatico finišovalo časovkou jednotlivcov Čítajte

Vlci vstúpili do zápasu aktívne a prvé dve striedania patrili im, no strely Húževku a Bartu za Trenčanom neskončili. Hostia udreli z prvej strely na bránu. Linet prešiel jednoducho cez Hvilu a Fučíka zaskočil strelou spoza Mendreja – 0:1. Na ľade sa od úvodných minút iskrilo a vylúčenia pribúdali na oboch stranách. Žilinčania vyrovnali v 17. minúte. Bagin prebral puk na modrej čiare, položil si protihráča a strelou pomedzi Trenčanove betóny vyrovnal. O minútu už domáci viedli. Húževka vyhral v strednom pásme buly pre Matejku, ten poslal puk na Hunu, ktorý sa predral stredom útočného pásma a prestrelil Trenčana – 2:1.

Druhá tretina bola z pohľadu Žiliny jednou z herne najlepších počas celej sezóny. Domáci si vypracovali mohutný nápor aj veľké šance. Tutovky Ručkaya, Beránka a Ondruša ostali trestuhodne nevyužité. Vlci hostí často držali zavretých v ich pásme a tí sa sporadicky dostávali pred Fučíka, o čom svedčí aj počet striel prostrednej časti v pomere 20:7.

Tretia časť hry začala náporom Michaloviec, ktoré sa tlačili za vyrovnaním. Fučík však svoj tím viackrát dobrým zákrokom podržal, keď sa vyznamenal najmä proti tutovke Safaraleeva. Šesť a pol minúty pred koncom sa ocitol v stopercentnej šanci Podešva, ktorý osamotený pred bránou Michaloviec trafil len Trenčana. V 58. minúte perfektne vykombinovala prvá žilinská formácia brániacich hostí, Húževka sa ocitol po peknej zadovke Hunu sám pred Trenčanom a blafákom na bekhend dal na 3:1. Hostia ešte skúsili hru bez brankára, ale zdramatizovať duel sa im už nepodarilo. Naopak, víťazstvo Žiliny prikrášlil strelou do prázdnej brány Hvila. Žilinčania vedú v sérii 3:2.