Vlci prehrali aj druhý zápas v Michalovciach

Žilinčania dohrávali zápas so štyrmi obrancami.

Séria pokračuje v utorok. (Ilustračné foto) Séria pokračuje v utorok. (Ilustračné foto) (Zdroj: Daniel Stehlík/cvak.sk)

HK Dukla Michalovce – MsHK Žilina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Dvurechenskii (Boiko, Gavrik), 14. Dvurechenskii (Gavrik, Toma), 60. Giľák (Piatak, Valečko). Rozhodovali Orolin, Snášel – Kollár, Rojík, 4167 divákov. Vylúčení: 9:12, navyše Jankovič 5+DKZ za napádanie rozhodcov a Matejka 2+DKZ za nešportové správanie. Stav série: 2:2.

MICHALOVCE: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Korenko, Novický, Linet, Valečko, Mesaroš, Dvurechenskii – Giľák, Piatak, Mašlonka – Chalupa, Toma, Hamráček – Safaraleev, Cútt, Róth – Banovský, Boiko, Gavrik.

ŽILINA: Fučík – Matejka, Kučný, Jankovič, Dubeň, Bagin, Hudec M. – Jenčík, Húževka, Huna Ru. – Barta, Ručkay J., Milý – Hvila, Podešva, Beránek – Ondruš, Surovka, Rehák D.

Prečítajte si tiež: V kráľovskej etape sa radoval z víťazstva Fuglsang Čítajte

Štvrtý zápas barážovej série začali lepšie domáci hokejisti. Po 122 sekundách našiel Boiko absolútne nepokrytého Dvurechenského a ten prekonal Fučíka – 1:0. Úvod patril Dukle a domáci hokejisti mali jednu šancu za druhou. Najskôr neuspel proti Fučíkovi Róth a o pár sekúnd zmaril český brankár Piatakove zakončenie rýchlym zákrokom betónom. Po ôsmich minútach hry sa strhla pred Trenčanom hromadná bitka, po ktorej bol vylúčený do konca zápasu Jankovič. Dukla zaslúžene navýšila svoje vedenie v 14. minúte, keď sa opäť presadil Dvurechenskii. Hostia sa spamätali a prihlásili sa o slovo zakončeniami Hunu a Húževku, ale tých vychytal výborný Trenčan.

Aj v druhej tretine pokračoval často prerušovaný zápas. Znížiť mohol Rudolf Huna, ale opäť stroskotal na Trenčanovi. Prostredná časť hry veľa šancí aj napriek presilovým hrám nepriniesla. Svedčí o tom aj počet striel v pomere 5:6. V závere tretiny mohol dať na 3:0 Toma, ale Fučík svoj tím podržal.

V tretej tretine Žilinčania prakticky nemohli pomýšľať na vyrovnanie, keď boli hostia až šesťkrát vylúčení. Naopak, hru diktovali domáci a len vďaka výbornému Fučíkovi zostávali Žilinčania v hre, keď si na žilinskom gólmanovi vylámali zuby postupne Cútt, Róth aj Linet. V samotnom závere ešte skúšali Žilinčania hru bez brankára. Pri power-play si veľkú šancu vypracoval Jenčík, ale keď sa chytal puk poslať za už prekonaného Trenčana, tak skackajúci puk netrafil. Výhru domácich prikrášlil gólom do prázdnej brány Giľak. Séria pokračuje utorkovým zápasom v Žiline.