Čo sa týka dopytu zamestnávateľov, práve najväčší záujem je o stavebné profesie. Veľmi dobre vieme, aký problém je dnes nájsť šikovného inštalatéra, tesára, murára či stolára. Mladých ľudí treba motivovať už na základnej škole, a preto je na nás - rodičoch, učiteľoch, odborníkoch, aby sme im pomohli nájsť tú správnu vzdelávaciu cestu k vybranej profesii a zároveň ich motivovali, aby sa zaujímali o remeslo.
Naši žiaci, odborní učitelia a majstri odbornej výchovy sa od roku 2010 takmer pravidelne v rámci projektov Leonardo da Vinci a Erasmus+ zúčastňujú odborných 2 – 3 týždňových stáží v nemeckom Frankfurte nad Odrou (murár, tesár, stolár, operátor stavebnej výroby, mechanik hasičskej techniky), v rakúskom Zistersdorfe (inštalatér, mechanik stavebnoinštalačných zariadení, technik energetických zariadení budov), v talianskom Folignu (technik energetických zariadení budov), v portugalskom Barcelose (operátor stavebnej výroby, technik energetických zariadení budov) a španielskej Pontavedre (inštalatér, mechanik stavebnoinštalačných zariadení a technik energetických zariadení budov).
Tieto praktické skúsenosti z odborných stáží, konfrontácia stavebných technológií, používaných u nás a v zahraničí, realizácia odborného výcviku žiakov od 2. ročníka štúdia výhradne na stavbách firiem, s ktorými škola dlhodobo spolupracuje a realizácia certifikačných školení vybraných technológií firiem pre končiacich žiakov vytvára pre našich absolventov veľkú pravdepodobnosť, že sa v praxi dobre uplatnia.
A čo je nezanedbateľné, po 3 – 5 rokoch praxe sa zárobky našich úspešných absolventov pohybujú vysoko nad úrovňou priemernej mzdy v národnom hospodárstve SR. Výhodou je, že si môžu otvoriť aj vlastnú živnosť. Preto odporúčame žiakom, ktorí tento rok končia 9. ročník základných škôl, aby zvážili možnosť stať sa stavbárom a rozšírili tak veľkú „stavbársku rodinu“.