Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Vlkom nepomohla ani výmena brankárov.

Jediný gól domácich zaznamenal Filip Surovka.Jediný gól domácich zaznamenal Filip Surovka. (Zdroj: Daniel Stehlík/cvak.sk)

MsHK Žilina – HC Košice 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Góly: 24. Surovka (Kučný, Jenčík) - 8. Sherbatov (Slovák T.), 14. Klíma T., 16. Brophey (Petráš Š., Šedivý), 31. Petráš Š. (Suja, Sýkora J.), 32. Koch (Ignatushkin, Čížek), 56. Pretnar (Petráš Š., Ignatushkin), 58. Kafka (Sýkora J., Pretnar). Rozhodovali Goga, Juhász – Muzsik, Findura, 815 divákov. Vylúčení: 4:3.

ŽILINA: Fučík (32. Mikoláš) – Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Dlugoš – Jenčík, Surovka, Huna Ru. – Barta, Ručkay J., Milý – Hvila, Podešva, Beránek – Rehák D., Ondruš, Síkela – Hrazdíra.

KOŠICE: Habal – Slovák T., Koch, Šedivý, Derliuk, Pretnar, Dudáš, Žitný, Čížek – Spilár, Suja, Lušňák – Sýkora J., Brophey, Kafka – Sherbatov, Ignatushkin, Petráš Š. – Klíma T., Galamboš, Jokeľ.

Prečítajte si tiež: V Makroteame si nič iné ako postup cez Levice nepripúšťajú Čítajte

Už v druhej minúte išli Žilinčania do štyroch, keď si trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche šiel odpykať Barta. Košičania v presilovke pohrozili, no Fučík bol pozorný. Žilinčanov mohol poslať do vedenia Dubeň, avšak jeho tečovaná strela tesne minula Habalovu svätyňu. Oceliari sa ujali vedenia po ôsmich minútach hry, keď Fučík nahral odrazený puk rovno na Sherbatova a ten už nemal problém dať gól – 0:1. Vlkov školácka chyba brankára poriadne rozhodila a hra sa začala odvíjať jasne v réžii Košičanov. V 14. minúte nahodil puk bekhendom na Fučíka Klíma a žilinský brankár opäť pomerne lacno inkasoval – 0:2. O dve minúty prepadli domáci v strednom pásme a po peknej kombinácii navýšil vedenie Košíc Brophey.

Iskierku nádeje pre Vlkov vykresal po zmene strán Filip Surovka, ktorý po teči Kučného strely prekonal Habala. V 29. minúte šli domáci opäť do štyroch sa príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Presilovku hostí využil Petráš po dobrej Sujovej nahrávke. O 68 sekúnd vyhnal Fučíka z brány Parik Koch – 1:5. Mikoláš, ktorý Fučíka nahradil, si od úvodu na nedostatok práce sťažovať nemohol.

V poslednej tretine mohol znížiť na rozdiel troch gólov Rudolf Huna, ale po ideálnej Surovkovej prihrávke, trafil len tyč odkrytej košickej brány. Mikoláš si udržal čisté konto do 56. minúty, keď prvý gól v sezóne zaznamenal Pretnar. Gólový účet zápasu uzavrel Petr Kafka dve minúty pred koncom. Košice hladko zdolali bezradne pôsobiacu Žilinu.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  10. Pomáhajte čítaním
  1. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Slavomír Bodis: "Bývanie je základná ľudská potreba."

Spoločnosť Istrofinal pôsobí na trhu s nehnuteľnosťami už 20 rokov. Vo svojich aktivitách kladie dôraz na trvalú udržateľnosť každého projektu. V súčasnosti ich majú rozpracovaných niekoľko.

Vizualizácia vstupu do Elektrární.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odzneli v utorňajšej diskusii vedenia mesta a významných developerov zo Žiliny.