Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Šošoni odštartovali jar remízou s majstrom

Góly videli diváci až v druhom polčase.

Prvý jarný gól Žiliny strelil Ivan Diaz.Prvý jarný gól Žiliny strelil Ivan Diaz. (Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

ŽILINA. Zápas tretej Žiliny s ôsmou Trnavou bojujúcou o postup do prvej šestky sa vďaka obom fanúšikovským táborom od úvodu niesol vo výbornej atmosfére. Prvú vážnejšiu šancu mal po prihrávke Mihalíka v 7. minúte na ľavej strane Diaz, ale jeho krížny pokus mieril mimo bránu.

Zápas bol vyrovnaný, ale šancí sa nerodilo veľa. V 17. minúte hostia kopali roh, ale domáci po ňom šli do rýchlej kontry, z ktorej však Boženík vyprodukoval iba slabšiu strelu do stredu brány. O desať minút neskôr kopali domáci priamy kop z hranice šestnástky, ale Holúbek poslal loptu tesne nad.

Hostia kontrovali o chvíľu, cez Sluku sa uvoľnil Janečka, ktorý vystrelil po peknej prihrávke od Depetrisa, no Holec loptu vyrazil na roh. V 42. min. kopali hostia po faule Kašu priamy kop takisto z hranice šestnástky, ale Grendelovo zakončenie chytil Holec.

V druhom polčase domáci zatlačili Trnavu na jej polovicu, ale nevedeli si v vypracovať vážnejšiu príležitosť na ohrozenie Rusovovej brány. Hostia sa pri pozornej defenzíve zamerali na brejky a v 65. minúte im jeden takýto vyšiel. V šestnástke sa dostal k lopte navrátilec na slovenské trávniky David Depetris, presadil sa cez jedného zo žilinských brániacich hráčov a strelou do ľavého dolného rohu zabezpečil Trnave vedenie.

Prečítajte si tiež: Talent musí byť podporený extrémnou pracovitosťou, tvrdí Konečný. Tak, ako u Mintála či Pekaríka Čítajte

Holec o chvíľu vyrazil na roh pokus jedného z Trnavčanov, ale Žilina potom zapla vpredu na vyššie obrátky. Do hry naskočil Tomič, v 76. minúte Káčerov obstrel Rusov parádne chytil a domáci posilnili útok ešte o Balaja. Ďalšiu gólovku, tentoraz Tomiča v 79. min., vytlačil Rusov na roh a Káčer o minútu neskôr napálil loptu nad pravý horný roh trnavskej brány.

Tlak domácich silnel, Spartakovci však bojovali o cenné tri body a vytláčali súpera čo najďalej od svojej brány. V 87. minúte však domáci potiahli rýchlejšiu akciu, Boženík posunul naľavo Diazovi, ktorý si vylepšil pozíciu a prekonal Rusova.

Žilinčania chceli pridať ďalší gól, lenže v poslednej minúte dostal zbytočnú druhú žltú kartu stopér Kaša a Trnava hrala v nadstavenom čase vo výhode o jedného muža. Gól však nestrelila, a tak sa pod Dubňom zrodila zaslúžená remíza 1:1.

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly:
87. Diaz - 65. Depetris. Rozhodovali: Sedlák, Bednár, Jekkel, ŽK: Kaša, Boženík Grendel, Janečka, ČK: 90. Kaša po druhej ŽK, 3493 divákov.

Žilina: Holec - Majdan, Kaša, Králik, Sluka, Pečovský (76. Balaj) Káčer, Diaz Holúbek (50. Gamboš), Boženík, Mihalík (70. Tomič).

Trnava: Rusov - Turňa, Abena, Košút, Čonka Janečka, Grendel, Ashiru (34. Miesenbock), Dudl (72. Markoski) Depetris, Yilmaz (87. Pekár).