Vlci vyšli z dôležitého zápasu proti Liptovskému Mikulášu strelecky naprázdno

Strata na predposledné miesto je už dvanásť bodov.

Hokejisti v tomto roku ešte nevyhrali. (Ilustračné foto) Hokejisti v tomto roku ešte nevyhrali. (Ilustračné foto) (Zdroj: Daniel Stehlík/cvak.sk)

MHk Liptovský Mikuláš – MsHK Žilina 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 2. Kriška (Huna Ró., Nemec J.), 11. Uhrík (Huna Ri., Piatka), 17. Sukeľ J. (Tamáši, Uram), 57. Huna Ró. (Huna Ri., Nemec J.). Rozhodovali Štefik, Kalina – Stanzel, Gajan st., 212 divákov. Vylúčení: 7:4.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Hollý – Kurali, Nemec J., Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Fereta – Kriška, Huna Ri., Huna Ró. – Uram, Tamáši, Varga R. – Števuliak, Piatka, Sukeľ J. - Žiak, Uhrík.

MSHK ŽILINA: Mikoláš (17. Fučík) – Kučný, Turian, Piegl, Matejka, Dubeň, Bagin, Hudec M. – Hvila, Jenčík, Huna Ru. – Rehák D., Surovka, Milý – Barta, Podešva, Beránek – Mendrej, Hrazdíra, Ondruš.

Prečítajte si tiež: Po týždni prípravy čelili českému prvoligistovi

Dôležitý zápas v Spišskej Novej Vsi proti Liptovskému Mikulášu začali vlci priam katastrofálne. V druhej minúte si jeden z hráčov Žiliny pri snahe vyhodiť puk dal vlastný gól – 1:0. Vlci mohli vyrovnať v presilovke, no v nej sa výraznejšie presadiť nedokázali. Ihneď po oslabení našiel Richard Huna Uhríka a Mikoláš bol bez šance – 2:0. O dve minúty mohol znížiť Barta, no vo veľkej šanci neuspel. V 17. minúte nechali žilinskí obrancovia opäť nepokrytého hráča pred Mikolášom. Tamáši Jakuba Sukeľa uvidel a Mikoláš bol opäť v roli štatistu – 3:0. Mladý brankár mal toho evidentne dosť a prenechal miesto v bráne Fučíkovi.

Druhá tretina góly nepriniesla. Vlci síce hrali až tri presilové hry, no Liptáci dobre bránili a vlci sa presadiť nedokázali. Naopak, domáci mohli v závere druhého dejstva pridať ďalšie dva góly. Najskôr po návrate z trestnej lavice pohrozil po prečíslení Róbert Huna, ale gól nedal. V 39. minúte sa do deravej žilinskej obrany dostala do prečíslenia ďalšia dvojica hráčov Mikuláša, ale Tomáši strieľal len do Fučíka.

Tretiu časť hry začal výborným zákrokom brankár Fučík, ktorý v tutovke vychytal Jakuba Sukeľa. Žilinské snahy o zdramatizovanie zápasu pribrzdili vylúčenia Dubeňa, Rudolfa Hunu a Kučného. Medzi buzzubo pôsobiacimi vlkmi vynikal aktivitou len Rudolf Huna, ktorý viackrát Hollého ohrozil. Osem minút pred koncom hrali Žilinčania presilovku pri vylúčení Krišku. Väčší tlak si hostia vypracovali až v závere početnej výhody, no Beránek trafil Hollého len do masky. Definitívu výsledku dal pri Turianovom vylúčení Róbert Huna, ktorý vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Fučíkovej brány. Vlci sa tak v dôležitom zápase strelecky nepresadili.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  5. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  6. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  7. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  8. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo
  1. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!

Šprintérsky súboj.
Žilinský poslanec Peter Cibulka patrí k našim čitateľom.

Futsalisti MŠK sa lúčia so sezónou, Makroteam ide ďalej

Tréner Marián Ondrúšek napriek prehre v Bratislave pochválil svojich zverencov za výkon.

Pre futsalistov MŠK sa premiérová sezóna končí vo štvrťfinále.
NÁZOR

Cesta po Ficovi

Sme na križovatke. Jedna cesta je cesta slušnosti, tá druhá vedie do pekla.

Ilustračná fotografia.

Rajskí basketbalisti utŕžili lekciu z efektivity

Základná časť basketbalovej extraligy vrcholí, po sobotňajšom 32. kole zostávajú do jej konca už len štyri. Sobota priniesla zaujímavú štvoricu zápasov, v nich sa zrodili zaujímavé a vo dvoch prípadoch aj nečakané výsledky.

Žilinčania doplatili na závery polčasov.