Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Basketbalisti pokračovali vo víťaznom ťažení aj proti Komárnu

Hostia dokázali Žilinčanom bodovo vzdorovať iba v úvode zápasu.

Róbert Rožánek bol v zápase proti Komárnu najproduktívnejším hráčom domácich.Róbert Rožánek bol v zápase proti Komárnu najproduktívnejším hráčom domácich. (Zdroj: JAKUB RUMAN)

Úvodná štvrtina naznačila, že domáci tím má pred sebou sebavedomého súpera a veľmi ťažký zápas. Hostia mali v základnej päťke štyroch legionárov, výškovú prevahu a prvé štyri minúty v rukách réžiu duelu. Na konci štvrtej minúty viedli 8:14. PP & TV RAJ v priebehu nasledujúcich dvoch minút enormným tlakom v obrane i v útoku obrátil skóre vo svoj prospech (16:14), potom sa do konca štvrtiny oba tímy striedali vo vedení. Excelentný úsek Žiliny medzi 11. – 14. minútou jej po šnúre 12:0 vyniesol sľubný náskok (35:21), ktorý vzápätí Komárno zredukovalo na päť bodov (35:30). V posledných dvoch minútach pred polčasom však PP & TV RAJ opäť získal dvojciferné vedenie.

V druhej desaťminútovke spomedzi všetkých aktérov vynikli Dickson, Jackson a Rožánek. Opraty zápasu držal domáci tím pevne v rukách aj po prestávke, pomaly, ale sústavne zvyšoval náskok.

Prečítajte si tiež: Postup v pohári teší, ligové výkony nie Čítajte

Šesť minút pred koncom bol stav 76:52, vtedy hráči poľavili v nasadení a Komárno naopak začalo „zúfalý“ nápor na obrat v zápase. Šnúrou 13:0 (!) v priebehu dvoch minút znížilo na 76:65, na konci 37. minúty ho však zabrzdil oddychový čas PP & TV RAJ.

11 – 12 bodový rozdiel si už mužstvo strážilo a v necelých posledných dvoch minútach od stavu 84:73 si šnúrou 9:0 zobralo späť náskok, ktorý malo na začiatku poslednej štvrtiny. V bláznivej záverečnej desaťminútovke vynikli u hostí O´Reilly (13 bodov), v domácom tíme Merešš (12 b), Blagojevič (6 b) a Rožánek s Dicksonom (obaja po 4 b).

PP & TV RAJ Žilina – MBK Rieker Com-Therm Komárno 93:73 (23:21, 42:30, 63:42)
Body Žiliny:
Rožánek 18, Jackson 17, Dickson 15, Merešš 14, Blagojevič 12, Stanojevič 11, Tot 6, Podhorský 0, Ďuriš 0, Mátych 0.
Za Komárno najviac bodov: O´Reilly 18, Goodman 17, Delič 13. Trestné hody: 24/15 – 27/22. Fauly: 24 – 23. Päť faulov: 35. Jackson – 39. O´Reilly, 40. Delič. Trojky: 2 – 5. Rozhodcovia: Ženiš, Bara, Mlynarčík. 500 divákov. Štvrtiny: 23:21, 19:9, 21:12, 30:31.

Ostatné výsledky 16. kola: Svit – Handlová 85:81 (41:42), Spišská Nová Ves – Levice 78:84 (39:41), Prievidza – Inter Bratislava 56:69 (32:32). Voľno mal Lučenec.

1. Inter 14 12 2 1161:933 26
2. Levice 15 11 4 1264:1119 26
3. Svit 14 9 5 1144:1078 23
4. Žilina 14 9 5 1159:1110 23
5. Prievidza 14 8 6 1086:1011 22
6. Komárno 15 6 9 1173:1245 21
7. Sp. Nová Ves 14 5 9 1147:1232 19
8. Handlová 14 3 11 1023:1174 17