Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V Štiavniku tlieskali hetriku Petra Pobjaka

II. trieda

Dvadsiate kolo II. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina žiadne prevratné zmeny v tabuľke neprinieslo. Obe vedúce mužstvá vyhrali, Kotrčina Lúčka však v Stránskom, a tak sú jej tri body trochu cennejšie. Práve o tomto kľúčovom stretnutí sa nám však nepodarilo získať žiadne ďalšie informácie okrem výsledku. Zápas, ktorý malo hrať Podhorie v Terchovej museli pre nespôsobilý terén odložiť. Náhradný termín zatiaľ nie je známy.
Divinka – Považský Chlmec 4:2 (1:1). 42., 85. Macek, 50., 54. Hložný - 15. Matúš, 67. Stenchlák. Na ťažkom teréne sa viac bojovalo ako hralo, domáci na začiatku zápasu spálili tri stopercentné šance a hostia z protiútoku dali vedúci gól. Pred odchodom do kabín však Divinka vyrovnalo a začínalo sa odznova. Dva rýchle góly Hložného v druhom polčase rozhodli. R. Gaňa, 80. DIVINKA: Puškár - Slovák, Matejčík, Buček, Mourtada, Ovečka, Macek, D. Kubáň, Škorík (75. Gaštan), Holeša (70. L. Korista), Hložný. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - Miroslav Kozlík (55. Dendis), Marek Kozlík (65. Kočiš), Peter Čejka, Pavol Čejka, J. Čejka, Vaňovič, Ambra, Stenchlák, Kubány, Matúš.
Stránske – Kotrčina Lúčka 2:4. R. Milo. STRÁNSKE: P. Vdovičík - Marián Kasman, Milan Kasman, Štrba, Hodás, Fašanok, Dubeň, Strhár, R. Chrachala, Baránek, Dolník. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Škorvánek, Laurenčík, Pereš, Slúčik, Milo, Ďurnek, Bielik, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček.
Terchová – Podhorie - nehralo sa pre nespôsobilý terén, ihrisko v Terchovej boli po silných zrážkach úplne podmočené.
Súľov – Lietava 2:1 (1:0). 20. Ľ. Hrehor, 53. Marek Ďurajka (z pok. kopu) - 54. Stenchlák. Od úvodu veľmi kvalitný výkon oboch mužstiev na ťažkom teréne. Prvý polčas mali navrch hostia, keď nastrelili dve tyče a zahodili jednu vyloženú šancu. V 20. min. po rýchlej akcie išiel sám na brankára Ľ. Hrehor a otvoril skóre. V druhom polčase mužstvá pokračovali v dobrom výkone a v 55. min. brankár domácich zvýšil na 2:0 z pokutového kopu. Hneď na to po centri znížil Stenchlák na konečných 2:1. Výsledok by bol iný, keby domáci premenili nariadený pokutový kop. R. Šedík, 100. SÚĽOV: M. Ďurajka - M. Hrehor, I. Hudek, Bušovský, R. Hudek, M. Danížek, O. Danížek (85. Tvrdý), Ďurec, Ľ. Hrehor (80. Kereš), Marián Ďurajka (73. Blaško), Ďurkovský. LIETAVA: Koša - M. Gašpierik (78. P. Belan), P. Sedliak, Škuta (73. Ďurajka), P. Gašpierik (73. Brezány), R. Bellan, Súkeník, J. Gašpierik, Stenchlák, Hradský, A. Belan.
Štiavnik – Krasňany 3:1 (2:0). 15., 30., 76. P. Pobjak (za domácich). Celkom dobrý zápas, domáci začali prvý polčas v pohode, dali dva góly. Po zmene strán hostia znižovali, mierna nervozita však domácich rýchlo prešla a zápas doviedli do víťazného konca. R. Taraba, 50. ŠTIAVNIK: Rakovan - Radvan, Frolo, Podolan, Šutara, Sedala, Kuciak, Ján Pobiak (15. Chvalník), Gašperec, P. Pobjak, Machciník (60. Mračník). KRASŇANY: Sabadoš - Cvacho, Hlávka, Cigánik, Šmehýl, Comorek, P. Bugáň, Berešík, Mariáš, Košťál, Hazda.
Kamenná Poruba – Fačkov 2:1 (1:0). 32. R. Kasman, 80.- Jar. Hodás - 64. T. Hollý. Na dobre upravenom teréne sa hral zaujímavý futbal s miernou prevahou hostí, ale s mnohými nevyužitými gólovými príležitosťami domácich. R. Chaban, 30. KAMENNÁ PORUBA: Kmetík - Podkopčan, Mičúch, Chovančík, Vereš, Hodás (82. J. Štrba), Sádecký, Jasenovský, Kasman, Záň (72. Mičech), I. Štrba (52. Kavecký). FAČKOV: P. Galia - J. Mikula, J. Bielik, Biely, B. Bielik, R. Galia, D. Hollý, T. Hollý (63. Ďuriš), Vríčan, Ligas, V. Bielik.
Horný Hričov – Hričovské Podhradie 4:0 (3:0). 15., 30. Marčiš, 25. J. Králik, 75. Krajíček. V zápase priemernej úrovne dominovali domáci, keď viedli už do polčasu 3:0 a nevyužili viacero vyložených gólových šancí. R. Tarač, 40. HORNÝ HRIČOV: Šmehýl - Barták, Šumichrast, Randa, Káčer, Vydra, Ľ. Králik, I. Králik (85. Novisedlák), Rezák, Marčiš, Krajíček. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: Vančík - M. Lasička st., Pekárik, M. Randa, Kahát, Červenec, T. Lasička, Škvaridlo, V. Randa, M. Lasička, Vančík.
1. Divinka 20 15 2 3 60:22 47
2. Kotrč. Lúčka 20 14 5 1 52:19 47
3. Štiavnik 20 14 2 4 54:26 44
4. Lietava 20 10 5 5 36:18 35
5. Súľov 20 10 2 8 33:37 32
6. Kamenná Poruba 20 8 5 7 41:28 29
7. Považský Chlmec 20 8 5 7 28:30 29
8. Fačkov 20 8 2 10 34:39 26