Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Štyri zápasy odložené vinou počasia

V. LIGA sk. A

Stará Bystrica – Varín 5:1 (1:0). 56. a 75. Trizuliak (prvý z 11m), 83. a 85. Mičian, 44. A. Šumský – 90. Prekop (11m). Na ťažkom teréne predviedli mužstvá pomerne dobrý futbal. Domáci futbalisti od úvodu mali prevahu nad svojím súperom. Vážnejšiu príležitosť si vypracovali až po polhodine hry, keď po centri Ľuba Kolembusa zakončoval Laco Kolembus, no brankár Murárik bol proti, aby lopta skončila v sieti. V 34. min unikol opäť Ľubo Kolembus, ktorého obrana hostí zastavila nedovolene až v šestnástke. Následný pokutový kop Matejčík nastrelil do brvna. V 40. min sa Trizuliak rútil sám na bránu hostí, ale na Murárika nevyzrel. Keď už sa mužstva sústreďovali na polčasovú pauzu, Trizuliak v 44. min. zo šestnástky tvrdou strelou prestrelil Murárika. V 2. polčase pokračoval tlak domácich. V 50. min. loptu po strelu Ľuba Kolembusa zastavila až voda na bránkovej čiare. V 56. min. po faule na aktívneho Ľuba Kolembusa nariadil rozhodca Švec druhý pokutový kop v zápase. Te už Trizuliak premenil na 2:0. O 20. min neskôr zvyšoval Trizuliak na rozdiel triedy. V 83. min. po peknej akcií našiel Trizuliak v šestnástke striedajúceho Mičiana, ktorý zvýšil na 4:0. O dve minúty neskôr opäť Mičian zvýšil na hrozivých 5:0. Hostia z Varína skorigovali svoju krutú porážku až v 90. min. z pokutového kopu zásluhou Prekopa. V slušnom zápase si domáci pripísali zaslúžene tri body. R Švec, 180. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – dubovický (83. Králik), R. Šimášek, Griga, Pavol Kolembus, Ľubo Kolembus (85. Sobol), Trizuliak, Strba, Ladislav Kolembus, A. Šumský (75. Mičian). VARÍN: Murárik – Priekop, Nemček, Lopušan, M. Tichák, Daniel (55. Zimen), Gazdík, Repáň, I. Tichák, Kuchár (89. Benedik).
Rosina – Predmier 1:0 (1:0). 35. Heiser. V prvom polčase mali územnú prevahu domáci futbalisti. Svoje útoky rozvíjali najmä po stranách. Predmierska obrana na čele s brankárom Uríčkom odvrátila dobré šance domácich. V 30. min unikol Heiser, obišiel brankára a pohodlne do prázdnej brány otvoril skóre zápasu. Hostia mohli vyrovnať po rohovom kope v 40. min, no to by sa museli dvaja predmierskí spoluhráči lepšie zorientovať pred bránou. V druhom polčase sa hra vyrovnala a nabrala na kvalite. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Domáci aj naďalej hrozili rýchlymi prienikmi po stranách, ale svoje šance nedokázali premeniť. Hostia vrhli všetky sily do útoku, no vytúženého vyrovnávajúceho gólu sa nedočkali. R Beňo, 100. ROSINA: Holiš – Kais, Jacko, Ježko, Lisík, Marián Kopáč, Ondák, Marek Kopáč, Vanoch (80. Timkanič), Heiser, Rác (75. Hodas). PREDMIER: Uríček – Bajza, Čička, Klus, Kopásek, Minárik, Bednár, Šukala, Pobijak, Brezničan, Kučera.
Skalité – Kysucké Nové Mesto B 3:0 (1:0), 20. Macko, 57. Vlček (11m), 70. M. Serafín. Na domácej pôde začali Skaličania z ostra. Už v 8. min Macek po peknej akcii Čaneckého však triafa len tyč. V 20. min však Macko nezaváhal a prekonal Ritnošíka. Po zmene strán sa hralo už prakticky len jednu. Domáci však zahadzovali jednu šancu za druhou. Tak ako v prvom prípade Macek, aj v 57. min z 11m kopu, paradoxne zase bývalý hráč Kysuckého Nového Mesta Vlček dorazil bývalých spoluhráčov. Hostia sa snažili ešte korigovať, no obranou domácich sa len ťažko pretláčali. V 70. min unikol Miroslav Serafín a zakončil 3:0. Skaličanov najbližšie čaká dohrávka v stredu 11. 5. 2005. R Blahušiak, 250, ŽK: Židek
SKALITÉ: S. Tatarka – L. Mikula, Sidora, R. Mikula (70. Ramšák), Baroniak, Čanecký, Chovanec, Macek, Káňa, Gavlas (12. M. Serafín), Vlček. KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Ritnošík – Frollo, M. Vlček, Mindek, Židek, Lisko, Rajtek, R. Valjašek, P. Mičiak, Holáň, Kačerík.
Zápasy Belá – Trnové, Teplička – Strečno, Makov – Rajec a Oščadnica – Raková sa nehrali pre nespôsobilý terén.
Dohrávky: Belá – Stará Bystrica 2:2 (1:1), Ondráš, Cabadaj (Belá). Teplička – K. N. Mesto B 6:1 (3:1),
T. Mintál 3, Kysela, R. Adamus, Hruška – S. Holáň. Strečno – Varín 1:0 (1:0), Cigánik. Trnové – Rajec 2:1 (1:0), J. Filo (11m), M. Filo – Hájek. Predmier – Raková 3:1 (2:0),
Minárik, Bednár, vlastný (Predmier). Zápasy Skalité – Oščadnica a Rosina Makov sa nehrali pre nespôsobilý terén.
1. Oščadnica 17 10 4 3 29:13 34
2. Teplička 19 9 5 5 39:26 32
3. Makov 17 9 4 4 31:22 31
4. Predmier 20 9 4 7 26:20 31
5. Skalité 19 9 3 7 45:33 30
6. S. Bystrica 19 8 4 7 34:27 28
7. Varín 19 8 3 8 33:27 27
8. Trnové 19 8 3 8 31:39 27