Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

O víťazstve rozhodol v predĺžení uzdravený Petr Beránek.

V nedeľu sa vlci predstavia v Poprade.V nedeľu sa vlci predstavia v Poprade. (Zdroj: Daniel Stehlík/cvak.sk)

MsHK Žilina – MHC Nové Zámky 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 45. Jenčík (Piegl, Balej), 63. Beránek (Barta) – 16. Zbořil (Fábry, Novák M.). Rozhodovali Valach, Nagy – Krajčík, Pálkövi, 482 divákov. Vylúčení: 3:5.

ŽILINA: Fučík – Kučný, Bagin, Jankovič, Hudec, Piegl, Matejka, Žilin, Dubeň – Jenčík, Surovka, Balej – Barta, Podešva, Huna Ru. – Beránek, Ručkay J., Hvila – Milý, Húževka, Síkela.

N. ZÁMKY: Košarišťan – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, Novák M., Ordzovenský, Hatala, Buc – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Linet, Jakúbek, Nejezchleb – Slávik, Fábry, Ondrušek.

Za Nové Zámky nastúpilo v predohrávke 25. kola viac Žilinčanov ako v drese domácich, keď za hostí nastúpili Rogoň a Linet a na súpiske Žiliny, okrem Mikoláša, ktorý do hry nezasiahol, domáci odchovanci chýbali. Novozámčania začali tlakom, ale Fučík nedovolil hosťom v úvodných minútach skórovať. Následne sa do prečíslenia rútil hosťujúci Žilinčan Linet, ale jeho nahrávka voľného hráča nenašla. Žilinčania mohli udrieť v presilovej hre, no Hvila tutovku poslal mimo brány. V 16. minúte vystrelil od modrej čiary Novák, puk sa odrazil po skrumáži pred voľného Zbořila a kapitán hostí už nemal problém zasunúť do prázdnej brány – 0:1.

Prečítajte si tiež: Spišiaci so Žilinou padli aj druhýkrát Čítajte

Druhú tretinu začalo skoré vylúčenie Haina, ale Žilinčania z presilovky nič nevyťažili. Po siedmich minútach druhej časti hry mohol zvýšiť vedenie Nových Zámkov Bajtek, ale opečiatkoval len tyčku Fučíkovej svätyne. V polovici zápasu mohol vyrovnať uzdravený Beránek, avšak odkrytú bránu po Hvilovej nahrávke netrafil. Následne nahadzoval puk na bránu Žilin a jeho nahodenie zastavila tyčka Košarišťanovej brány.

Záverečnú časť hry otvorila strela Síkelu po peknej kombinácii, ktorá si však cestu za Košarišťanov chrbát nenašla. O dve minúty mohol vyrovnať Hvila, ale trafil len žrď hosťujúcej brány. O minútu však bolo vyrovnané, keď sa puk dostal pred voľného Jenčíka a ten strelou švihom nedal Košarišťanovi šancu – 1:1. Päť minút pred koncom mohol poslať vlkov do vedenia Jenčík, ale gól vo veľkej šanci nedali. V záverečnej minúte pohrozili Novozámčania, gól nedali a šlo sa do predĺženia.

To začala Baginova snaha o blafák, ktorá nebola úspešná. Následne ušiel jeden z hráčov hostí do samostatného nájazdu, ale Fučík svoj tím podržal v hre o dva body. V 63. minúte sa pekne uvoľnil v útočnom pásme Barta, ktorý hľadal prihrávkou pred bránu Beránka a ten doslova dotlačil puk do siete. Gól ešte musel odobriť videorozhodca, ale nič to už nemenilo na prvom víťazstve vlkov pod vedením Petra Mikulu.

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

15 h

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.